ЦРНО-БЕЛИ ПАЛИ У НЕИЗВЕСНОЈ ЗАВРШНИЦИ: Партизан изгубио од Будућности, мајсторица одлучује о АБА финалисти

15. 05. 2022. у 22:37

КОШАРКАШИ Партизана мораће у мајсторици да траже пролаз у финале АБА лиге, јер су после победе у Београду, изгубили од Будућности у Подгорици са 72:71

Није била много лепршава, али јесте веома неизвесна утакмица у "Морачи". Јунак тријумфа за домаће био је Владимир Мицов који је на 3,9 секуди пре краја меча погодио тројку и вратио серију у главни град Србије.

Ништа није слутило да ћемо гледати напет меч до краја, посебно не после првог дела сусрета када је Будућност водила са +11 - 38:27.

Ипак, прорадио је шут за три поена у другом делу меча за госте, након 1/10 у уводних 20 минута црно-бели су почели да погађају из даљине, а предњачио је маестрални Зек Ледеј који је четири пута био прецизан ван линије 6,75.

Домаћин је у последњи квартал ушао са плус шест, али изабраници Жељка Обрадовића су мало по мало топили предност ривала. Први пут су повели након двојке Ледеја са 67:69. Ипак, Подгоричани се нису дали и на крају су успели да дођу до првог тријумфа против Партизана ове сезоне, тек из четвртог покушаја.

Мур је донео предност гостима поготком после тешког шута из продора, а онда су домаћи кренули у њихов последњи напад на мечу. Одлично је лопта кружила, Пери је додао до Мицова, а овај се подигао за три поена и погодио.

Оно што треба истаћи је да је лош меч одиграо најбољи играч црно-белих Кевин Патер који није постигао ниједан поен, а шутирао је из игре 0/7. Такође, без поена за 13 минута био је и Ди Џеј Сили један од најбољих нападача у редовима тима из Црне Горе.

Најефикаснији код победника били су Кендрик Пери и Петар Поповић са по 15 поена. Код Партизана сјајни Зек Ледеј је постигао 28 поена и био је једини двоцифрен. После њега поентерски се највише истакао Јам Мадар са девет.

Одлучујући меч биће одигран у Београду, а тачан термин руководство регионалног надметања тек треба да обелодани.

Чет. четвртина: Будућност - Партизан 72:71

40' - Крај утакмице! Покушали су играчи Партизана да набаце лопту под кош за Лесора, али то није прошло.

40' - Мур је узео лопту у руке и погодио тежак шут. А, онда лудница. Будућност је кренула у последњи напад. Пери је пробио, имао је отворено полагање, одлучио се да дода до Мицова који је погодио тројку из десног корнера. Опет је минут одмора позвао Обрадовић на 3,9 секунди.

40' - Прилику за изједначење имаће Петар Поповић са линије пенала. Остао је прибран и погодио оба пута. Тајм-аут је затражио Обрадовић на 40 секунди до краја.

40' - Каква серија Ледеја. Пробио је и погодио на други обруч за прво вођство гостију на утакмици - 67:69.

39' - Мајсторија Ледеја. Сјајно је себи искреирао позицију и погодио. Поповић је успео да узврати, а онда Ледеј доноси изједначење црно-белима после четврте погођене тројке.

38' - Преузео је капитен Партизана одговорнос и погодио другу тројку. Вратио је свом тим на три поена минуса - 65:62.

Јам Мадар/ФОТО: АБА лига/КК Будућност

38' - Није истом мером узвратио Ледеј, а Смаилагић направио фаул под кошем ривала. Половичан са црте био је Јагодић-Куриџа.

37' - Сјајан потез Ледеја и ето Партизана на минус два. Американац је постигао 21 поен. Али, невероватну тројку је погодио Пери. Био је прецизан са седам метара преко Смаилагића.

36' - Гости су изгубили 12. лопту, урадио је то Аврамовић, а тајм-аутом је реаговао тренер домаћег тима Александар Џикић. Није Будућност реализовала напада после минута одмора, па је Смаилагић казнио ривала погоцима са линије пенала - 61:57.

35' - Одличну утакмицу игра Поповић. Још једном је до поена дошао после продора у леву страну. Чак ни Мадар није успео да погоди два слободна бацања и он је био половичан - 61:55.

34' - Зоран Николић је натерао Загорца да га фаулира. Погодио је оба слободна бацања. На другој страни Смаилагић је снажно закуцао после доброг додавања управо капитена црно-белих.

33' - После само два и по минута игре гости су изашли из бонуса. Два лоша прекршаја направио је Смаилагић. Пантер никако да се уведе у утакмицу и даље је без поена.

32' - Сјајан напада Поповића. Направио је одличну финту, потом поентирао уз фаул, али није погодио додатно бацање. Ипак, Данило Николић је изборио нови напад који је завршен његовом промашеном тројком.

32' - Домаћин није искористио први напад у последњем кварталу. Един Атић је направио фаул у нападу, а онда и у одбрани.

31' - Не престаје да погађа Партизан. Већ су постигли шест тројки, а и првом полувремену су ван линије 6,75 шутирали 1/10.

Трећа четвртина: Будућност - Партизан 55:49

30' - Нову тројку погодио је Аврамовић, али Џастин Кобс је краљ полудистанце. Погодио је шут преко Пантера и домаћин са плус шест улази у последњи период.

30' - Имао је Лесор прилику да додатно смањи разлику. Успео је делимично у томе, пошто је погодио једно од два бацања. Серију гостију од 7:0 прекинуо је Кобс са полудистанце.

28' - Почео је Партизан да погађа тројке. Смаилагић је погодио четврту у трећем кварталу, а црно-бели при том нису изгубили ниједну лопту.

28' - Лоша поставка у одбрани играча Будућности. Казнио је то Загорац који је остао сам у углу и није му било тешко да погодио шут ван линије 6,75.

27' - Разиграо се Мицов и сада диригује игром домаћина. Сјајно је спојио са кошем Баровића који је остао сам под кошем и лако поентирао - 51:39.

Кендрик Пери и Кевин Пантер/ФОТО: АБА лига/КК Будућност

25' - Искуство Мицова на делу. Искористио је то у дуелу са Трифуновићем и лако поентирао. На другој страни прву тројку постигао је Аврамовић. За Будућност је лопту изгубио Кобс. Партизан тај поклон није искористио.

23' - Она није дуго трајала, пошто је Ледеј остао сам у десном корнеру и био је прецизан. Трифуновић потом из другог корнера није погодио. А онда два местрална потеза Перија, најпре поени из продора, а потом и снажног залкуцавања. Американац је везао шест поена, баш као и Ледеј на другој страни.

22' - Мадар са пенала и Ледеј поентирали су за црно-беле на старту другог дела. Мицов је на другој страни постигао прву тројку, а нову максилану предност донео је Пери који је дошао до осам поена - 43:31.

Друга четвртина: Будућност - Партизан 38:27

20' - Лоше су црно-бели финиширали другу четвртину. Петар Поповић је најпре погодио тројку, а потом искористио непорезност играча Партизана, украо лопту и лако положио.

20' - Наставља се тренд избођења великог броја слободних бацања. Раде Загорац је био половичан, док је идентичан учинак имао и Алекса Аврамовић. Београђани су промашили чак 10 пенала (8/18).

19' - Веома лоше Партизан изводи слободна бацања (6/13). Пантер је и даље без поена, али је зато Ледеј дошао до девет. Ипак, после лаких поена Зорана Николића тајм-аутом је морао да реагује Жељко Обрадовић.

18' - После добро потеза Копривице, уследио је један лош. Фаулирао је далеко од коша Кобса. Овај је то искористио погођеним слободним бацањима.

17' - Ледеј је промашио отворену тројку, а онда брза транзиција домаћих и поени Поповића. Потом лоша комуникација у одбрани Подгоричана и казна стиже у виду закуцавања Копривице - 29:23.

БОРБА Лесор између три играча Будућности/ФОТО: АБА лига/КК Будућност

16' - Серију промашаја у "Морачи" прекинуо је Мадар поготком са полудистанце. Пуних три минута није било поена. Александар Џикић је затражио тајм-аут како би пробао да прекине лошу игру у нападу својих изабраника.

15' - После четири и по минута игре у другој четвртини обе екипе су испуниле бонус, па се поново може очекивати велики број слободних бацања. За сада је у другом кварталу постигнуто само девет поена (7:2).

14' - Настављају се проблеми са линије пенала за госте. Копривица је промашио оба, а потом је у наставку акције направио и кораке.

14' - Побегла је лопта Атићу, искористио је то Мадар и поентирао из контре. Ипак, Партизан у наредном нападу ривала није добро заградио кош, па је Јагодић-Куриџа изнудио фаул Балше Копривице за два слободна бацања - 27:19.

13' - Изабраници Александра Џикића су да највеће предности дошли после поена Кобса са линије пенала - 26:17.

12' - Иде домаћин на +7 након поготка Атића. Искористио је крилни кошаркаш Подгоричана ситуацију у којој га је чувао Пантер и направио добру позицију за шут.

11' - Сјајно је прошао Грегор Глас, али је приликом продора напраиво фуал у нападу, па од његових првих поена нема ништа. Ди Џеј Сили се на другој страни подигао на шут за три поена, промашио је, али је то поправио Данило Николић.

Прва четвртина: Будућност - Партизан 20:17

10' - Последњи кош у првој четвртини постигао је Ледеј. Лепо је себи направио позицију и сјајном центарском техником дошао до седмог поена.

10' - Много фаулова и слободних бацања обележило је прву деоницу. Будућност је шутнула шест, а Партизан 10, пошто је Ледеј био половично прецизан. Баш као и Ледеј и Баровић је реализовао једно од два пенала - 20:15.

9' - За разлику од првог пута Лесор је сада био половичан са линије пенала. Трифуновић је потом безпотребно фаулирао Перија на половини Будућности и омогућио Американцу да поентира са црте, овај је то искористио. Истицало је време за напад гостију, Ледеј је морао да шутира из даљине и то преко руке и био је прецизан. То је била прва тројка за црно-беле.

ДУЕЛ Џастин Кобс и Јам Мадар/ФОТО: АБА лига/КК Будућност

8' - Поповић је фаулирао Мура далеко од коша и частио Американца са два бавања. Он је погодио само једно бацање, што није чест случај. Након промашене тројке Перија, црно-бели су кренули у контру, али су изгубили већ четврту лопту у првој четвртини.

7' - На другој страни Ледеј је прве поене постигао са линије слободних бацања, али погодио је само једно. Нови кош постигао је Јагодић-Куриџа, који је исправио промашај Баровића.

6' - Лепо је пробио Јагодић-Куриџа и стигао до првих поена. Одбрана Паритзана је дозволила искусном кошаркашу да лако поентира.

5' - Сјајно је себи направио позицију за шут ван линије 6,75 Кобс и био је прецизан. Лоше су потом домаћи одиграли одбрану, тај поклон је Лесор прихватио и частио се закуцавањем - 12:8.

4' - Кренуо је на атрактивно закуцавање Лесор, али у томе га је спречио Мицов, па је Француз морао на линију пенала и оба је погодио. Домаћи тим је бонус испунио после четири минута.

3' - У стрелце се уписао и Мадар. Наскочио је са полудистанце и погодио. Потом је Кобс до првих поена стигао кошем који је постигао преко израелског плејмејкера.

2' - Николић није велика претња са линије пенала, али је прва два овој утакмици реализовао - 7:2.

1' - Утакмица је почела тројком Кендрика Перија. Мадар није успео да врати, али је поентирао Лесор након што је офанзиван скок покупио Ледеј. На другој страни промашај Перија је поправио Николић.

На терену су прве петорке. За домаћи тим играју Кендрик Пери, Џастин Кобс, Владимир Мицов, Марко Јагодић-Куриџа и Зоран Николић.

Партизан меч почиње са Јамом Мадаром, Кевином Пантером, Урошем Трифуновићем, Зеком Ледејом и Матијасом Лесором.

Уочи меча:

Црно-бели имају лепу прилику да се домогну финала регионалног такмичења, првог након девет година.

Да би се то догодило потребно је да изабраници Жељка Обрадовића славе у "Морачи". Нема сумње да ће шампион Црне Горе учинити све да серију врати у Београд.

Партизан и Будућност су ове сезоне одиграли три меча и тим Александра Џикића је сваки пут напуштао паркет погнуте главе. Од та три дуела један је био у Подогорици и црно-бели су славили са 80:72.

Победник ове полуфиналне серије играће против победника дуела Црвена звезда - Цедевита Олимпија (црвено-бели воде са 1-0).

БОНУС ВИДЕО: Како је Јокић постао најбољи кошаркаш када се томе ама баш нико није надао?

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00