ПАРТИЗАН САМЛЕО БУДУЋНОСТ: Црно-бели уз НБА асове на трибинама закорачили ка АБА финалу

10. 05. 2022. у 20:38

КОШАРКАШИ Партизана су, уз фантатстичну игру, повели са 1-0 у полуфиналу АБА лиге, декласиравши подгоричку Будућност у Београду са 82:66. Друга утакмица, у серији која се игра на две победе, на програму је у Подгорици у недељу од 20.45.

У хали "Александар Николић", прилично "расепваној" и због велике посете, и због врло расположених "гробара", били су и некадашњи асови Партизана, а потом НБА лиге, Саша Павловић и Богдан Богдановић, а заједно с остатком публике они су могли да уживају и игри изабраника Жељка Обрадовића.

Почетно вођство Подгоричана из уводне деонице "претворено" је чак у +17 и пре него што је окончано прво полувреме, а у наставку утакмице, уз песму с трибина и понеку "Жоцову" грмљавину на тајмаутима, предност је одржавана, па и увећавана, пре него што је утакмица у врло мирном темпу приведена крају.

Најфикаснији код победника били су Зек Ледеј са 19 поена, док је Кевин Пантер додао 13, а Матијас Лесор 11. Код Будућности највише се истакао Ди Џеј Сили са 16, пратио га је Џастин Кобс са 14.

Партизан - Будућност 82:66 (18:15, 23:13, 20:21, 21:17).

Дворана: "Александар Николић". Гледалаца: 6.500. Судије: Болтаузер, Радојковић и Мајкић.

Партизан: Пантер 13, Вукчевић 1, Ледеј 19, Загорац 4, Аврамовић 10, Копривица 4, Смаилагић 6, Мур 5, Глас, Лесор 11, Трифуновић 7, Мадар 2.

Будућност: Кобс 14, Атић 2, Шеховић, Дробњак, Мицов 3, Баровић 2, Д. Николић, Сили 16, З. Николић 2, Јагодић-Куриџа 7, Поповић 12, Пери 8.

КРАЈ! Партизан - Будућност 82:66

40' - Крај утакмице!

39' - Миорно се приводи меч крају, Алекса Аврамовић са линије пенала доноси црно-белима 79:63.

38' - Чини се да је то то. Аврамовић је погодио тројку и практично решио питање победника. Једино остаје да се види колика ће бити разлика.

37' - Ушао је у ритам Поповић. Поново је успео да поентира и колико-толико одржи Подгоричане у животу.

36' - Петар Поповић је други пут на мечу био прецизан ван линије 6,75. Потом је изнудио два слободна бацања након фаула Мура. Но, са црте је било половичан - 72:58.

35' - Добар напад домаћих крунисао је тројком Раде Загорац, а на другој страни је из пик енд рола снажно закуцао Филип Баровић.

34' - Леп потез Лесора. Направио је добру позицију, ослободио се Баровића и лако дошао до поена. Наставља Француз да мучи ривала. Још једном је дошао до поена, али сада уз прекшај Перија, а њега ће извести после тајм-аута. Није био прецизан.

33' - Серију је прекинуо Петар Поповић поготком за три поена, али истом мером је узвратио Далас Мур.

32' - Лоши напади са обе стране на почетку последње деонице. Тако да још увек нема поена, па је резултат 0:0 у овој четвртини.

Трећа четвртина: Партизан - Будућност 61:49

30' - Сили је једина светла тачка гостију у трећем кварталу. Поново је Американац био тај који је поентирао. Мадару је лопту украо Кобс и омогућио себи лако полагање - 61:49.

29' - Полетео је Лесор. Покупио је Загорац офанзивни скок, проиграо Француза, а овај снажно закуцао. Одмах реагује минутом одмора Александар Џикић. Домаћин је направио брзих 7:0.

29' - Успева Партизан да одбије налет ривала са четири везана поена. Најпре је Мадар погодио шут са полудистанце, а онда и Ледеј из контранапада - 56:45.

28' - Вратио се Кобс и омдах поентирао на себи својстен начин - фолутером. Ушао је ритам Сили и везао трећи погодак ван линије 6,75.

27' - Мур је након успео да изнуди два слободна бацања која је реализовао - 49:37. Друга везана тројка Силија и Будућност стиже на једноцифрен заостатак, али то није дуго трајало, јер је истом мером узвратио Ледеј.

26' - Изгубио је лопту Аврамовић и частио Перија да лаганим закуцавањем дође до нових поена. А онда још једна изгубљена лопта плејмејкера црно-белих и одмах казна - тројка Силија. Морао је Жељко Обрадовић да затражи тајм-аут.

25' - Лепа акција домаћег тима. Пантер баца алеј-уп за Копривицу који атрактивним закуцавањем завршава напад.

24' - Ово може да буде велики проблем за Подгоричане. Повредио се Џастин Кобс. У питању је десна нога и на њу не може да се ослони плејмејкер гостију.

24' - Промашај Перија је поправио Атић и уписао се у стрелце тек сада, али у првом полувремену је играо мање од два минута - 45:32.

22' - Одлична контра гостију крунисана је полагањем Јагодића-Куриџе. На другој страни тежак шут је погодио Смаилагић.

21' - Сјајно је утрчао Трифуновић. Одлично га је проиграо Копривица и крило Партизана наставља да игра добру утакмицу.

Друга четвртина: Партизан - Будућност 41:28

Црно-беле на овом мечу са трибина дворане "Александар Николић" бодре садашњи и бивши НБА ас Богдан Богдановић и Саша Павловић.

20' - Одличан напад после минута одмора и сарадња високих играча. Смаилагић за Копривицу, а овај до краја. Прво полувреме је окончано тројком Перија - 41:28.

20' - Партизан није реализовао напад и казнио је то Кобс поенима из другог напада. Одбрана домаћег тима је заспала, а Американац са пасошем Црне Горе је протутњао кроз рекет ривала. Извервирало је то Обрадовића, па је затражио тајм-аут на 45 секунди до краја.

18' - Наставља се рапсодија црно-белих. Пантер је погодио другу тројку, а морали су и гости да поспреме један покушај из даљине кроз обруч. Урадио је то Мицов из десног корнера. Али, страшан одговор Пантера. Погодио је са девет метара и стигао до 13 поена.

17' - Први пут је на терен крочио Смаилагић и након добре асистенције Копривице уписао се у стрелце - 33:19.

16' - Настављају се муке за Подгоричане у нападу. Треба то приписати и сјајној одбарни домећег тима.

14' - Тек након четири минута гости су поентирали у овој четвртини. Након блокаде Лесора лопту је покупио Јагодић-Куриџа и прекинуо серију црно-белих. Ипак, Партизан наставља да погађа. У стрелце је за госте успео да се упише и Сили.

13' - Прокључао је "Пионир" након закуцавања Ледеја и борбености Пантера. Џикић мора опет да затражи тајм-аут. Домаћин је други квартал оворио са 9:0.

12' - Партизан за сада једини постиже кошеве у овом делу меча. Ледеј поново из угла, али за два, а онда и Аврамовић долази до поена и то под фаулом - 25:15. Након погођеног бацања први пут један тим има двоцифрену предност.

11' - Аврамовић је промашио тројку на отварању другог квартала. Пантер је из другог покушаја украо лопту, а онда у контри дошао до лаких поена.

Прва четвртина: Партизан - Будућност 18:15

10' - Добар напад гостију након тајм-аута. Кобс је одлично пробио и уписао седми поен, а то ће моћи да поправи са линије пенала. Опет је био половичан и то није нешто што се често виђа. На другој страни последњи напад није реализовао Кевин Пантер.

9' - Одлична игра Партизана у последњих неколико напада. Сјајан проток лопте крунисан је тројком Кевина Пантера из левог корнера. Морао је минут одмора да затражи Александар Џикић како би прекинуо серију ривала од 14:2.

9' - Пробудила се публика и одмах друга енергија изабраника Жељка Обрадовића. Трифуновић је фантастичо пробио и поентирао уз фаул Баровића. Потом је и додатно бацање успео да реализује - 15:12.

8' - Добар напад Партизана крунисан је другом тројком Ледеја. Потом је уследила сјајна одбрана Аврамовића који је изнудио фаул у нападу.

7' - Француз наставља да погађа пенале, сада је на 4/4 и црно-бели су успели да се консолидују након серије 5:0. Њу је прекинуо Кобс поготком са полудистанце.

7' - Невероватан промашај Аврамовића. Кренуо је у контру, али није успео да погоди зицер. Ипак, Будућност то није казнила, пошто Јагодић-Куриџа није био прецизан ван линије 6,75.

6' - И Партизан је стигао до прве тројке. Она је била дело Зека Ледеја који је био прецизан скоро са осам метара - 7:10.

5' - Кобс је био половичан са линије пенала. После још једног неубедљивог напада домаћих Пери је поентирао после одличног продора.

4' - Одличан напада Кобса. Направио је позицију и погодио флоутер. Био је то први кош на утакмици најбољег играча Будућности. Матијасу Лесору су слободна бацања била бољка, али прва два је реализовао.

3' - Лепо је Јагодић-Куриџа играо испод коша, упослио је сјајно Зорана Николића коме није било тешко да поспреми лопту у кош.

2' - Прве поене на утакмици постигао је Марко Јагодић-Куриџа и то тројку. Партизан је и даље без поена. Кендрик Пери је свој први шут промашио, а домаћи су до првих поена стигли преко Уроша Трифуновића.

1' - Почела је утакмице, а црно-бели нису искористили први напад. Да би потом Грегор Глас направио прекршај. У наставку акције Џастин Кобс је промашио тројку.

Уочи меча:

Црно-бели су лигашки део регионалног такмичења окончали на другој позицији и због тога ће имати предност домаћег терена у окршају са Подгоричанима, па се први меч игра у дворани "Александар Николић".

Клуб из Хумске је фаворит, али бреме за изабранике Жељка Обрадовића може да представља то што пуних девет година нису играли финале на Јадрану.

Ипак, Будућност не игра ове сезоне као неких претходних. Партизан је славио против тима Александра Џикића у обе утакмице одигране током лигашког дела.

БОНУС ВИДЕО: ЖЕЉКО ОБРАДОВИЋ О ИСТАНБУЛУ 1992: Наставак приче Партизана из Фуенлабраде