КРИС ПОЛ ИГРА КАО У НАЈБОЉИМ ДАНИМА: Харден не уме без Ембида

05. 05. 2022. у 08:37

КОШАРКАШИ Финикса савладали су Далас са резултатом 129:109 у другом мечу полуфинала Западне конференције НБА лиге. Серија се сели у Далас, а Санси воде 2:0. Док су кошаркаши Мајами хита савладали на свом паркету екипу Филаделфије севентисиксерса са 119:103 у другом мечу полуфинала плеј-офа Источне конференције НБА лиге.

Крис Пол живи своју другу младост у Аризони, а један је од најзаслужнијих за нову победу Санса. Санси су у последњој четвртини потпуно сломили отпор Маверикса и дошли до великих 2-0 у серији.

Поново је било веома узбудљиво у мечу ове две екипе, а прштало је на све стране од самог старта. Домаћин је био бољи у првој четвртини, да би у другој гости из Тексаса преокренули и на полувреме отишли са два поена предности.

Ипак, читаво друго полувреме протекло је искључиво у знаку Финикса. Тим Монтија Вилијамса заиграо је боље на обе стране терена, чиме је стекао двоцифрену предност.

Последњу четвртину обележио је нестварно добри Крис Пол, за којег Далас није имао никакво решење. Пол је погађао са полудистанце, под фаулом на улазу, за три поена, разигравао саиграче и био прави мотор екипе.

Меч је завршио са 28 поена и осам асистенција, али чак ни одлична статистика не може показати ниво доминације коју је имао у кључним моментима меча. Финикс је у последњој четвртини направио серију 24:7 за мање од пет минута и тако решио питање победника другог меча ове серије.

Букер је још једном показао колико је значајан за Финикс, пошто је постигао 30 поена. Даласу није помогао ни маестрални Лука Дончић, који је меч завршио са чак 35 поена, али му је недостајала помоћ саиграча, пошто је други најбољи стрелац Мевса био Булок са 16 поена.

"Врелина" релативно лако стиже до командујуће предности од 2-0 у серији против Филаделфије.

Севентисиксерси су пружили отпор, али су без прве звезде Џоела Ембида потпуно немоћни.

Мајами је у првој четвртини стекао предност, коју је до краја меча повећавао, пошто су у свакој четвртини били боља екипа.

Адебајо је предводио стрелце Хита са 23 поена, поен мање имао је Батлер, док је Оладипо додао 19, а Хиро 18 поена.

У редовима Филаделфије сјајан је био Мекси са 34 поена. Херис је меч завршио са 21, док је Харден постигао 20 поена.

Мајами је одбранио предност домаћег терена, па се серија сада сели у Филаделфију при резултату 2-0 за тим Ерика Сполстре.

БОНУС ВИДЕО: КАД ДРЖАВА БРИНЕ О ШАМПИОНИМА: Како су се низали успеси Србије у 2021. години