ВОРИОРСИ ИМАЈУ НОВУ "ЗВЕР": Голден Стејту невероватна драма, Гризлисима недовољан Морант (ВИДЕО)

02. 05. 2022. у 08:13

ГОЛДЕН Стејт је надиграо Мемфис на гостовању са 117:116 и након драматичне завршнице тим из Калифорније је брејком дошао до вођства иако је тим био десеткован део меча.

ВОРИОРСИ ИМАЈУ НОВУ ЗВЕР: Голден Стејту невероватна драма, Гризлисима недовољан Морант (ВИДЕО)

“Ратници“ су до прве победе дошли после резултатског преокрета у трећој четвртини, а српски интернционалац Немања Бјелица није улазио у игру.

Гризлиси су од старта повели, а у једном тренутку у првој деоници имали и предност од 13 поена.

Ситуација по госте је постала још гора када су у финишу првог полувремена остали без крилног центара и једног од најбољих дефанзиваца Дрејмонда Грина који је искључен због намерне личне грешке упркос протестима његовог тима.

Ипак у трећој деоници "Ратници" успевају да начине резултатски обрт и уведу меч у крајње неизвесну завршницу.

У финишу на 36 секунди до краја Клеј Томпсон је убацио тројку за вођство своје екипе.

У последњем нападу Мемфиса Џа Морант је покушао из пуног трка да домаћинима донесе победу, али није успео и екипа из Калифорније је дошла до изузетно битне победе и одузела предност домаћег терена тиму Тејлора Џенкинса.

Најефикаснији у тиму победника био је Џордан Пул, који је убацио 31 поен уз 8 скокова и 9 асистенција. Занимљиво је да је овај момак пре само годину дана носио дрес Санта Круз Вориорса - Џи лига филијале Голден Стејта.

Пратили су га Стефен Кари са 24 , Ендру Вигинс са 17 поена, а Клеј Томпсон није имао своје шутерско вече али је убацио одлучијућу тројку у последњем минуту и завршио меч са 15 поена.

Поражени тим је предводио Џа Морант који је имао 34 поена уз 9 скокова и 10 асистенција и био најефикаснији на мечу али му је то била слаба утеха јер је био и трагичар меча.

Следећи меч серије игра се у ноћи између уторка и среде, такође у Мемфису, а потом се серија сели у Сан Франциско.

У другом полуфиналу Запада састају се Финикс и Далас, а синоћ су у првом мечу полуфинала Истока кошаркаши Милвокија савладали Бостон у гостима са 101:89.

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани црвено-бели не смеју представљати тежак задатак за пирате

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани ''црвено-бели'' не смеју представљати тежак задатак за ''пирате''

ФУДБАЛЕРИ Бреста свој поход на Лигу шампиона настављају против Ремса којег ће угостити на отварању 33. кола Лиге 1 (21:00).

10. 05. 2024. у 08:00