ПАРТИЗАН МОЋАН ПРЕД ПЛЕЈ-ОФ: Велика победа против Меге!

А. Илић

10. 04. 2022. у 13:42 >> 13:49

КОШАРКАШИ Партизана убедљиво су савладлаи Мегу у 26. колу АБА лиге. Дуел је игран у дворани Ранко Жеравица а тим жељка Обрадовића приказао је доминантну партију и заслужено славио 68:97.

Неизвесна је била само прва четвртина, Партизан је већ у другој решио питање победника, а до краја су гости меч рутински привели крају, "парни ваљак" је у трећој деоници дошао до 31 поен предности, након тога није било повратка у меч за чету Владе Јовановича.

Црно-бели су заслужено славили против Меге, а неизвесно је било само у првом делу прве четвртине када је игран егал. Потом је средином четвртине поенима мура и Лидеја црно-бели тим одишао на шест поена предности.  Калазон је тројком на два минута пре краја четвртине вратио Мегу у живот, било је 17:20, уследила је серија Партизана, али и нови пад, те је Мега отишла на паузу са два поена заостатка 24:26.

У другој четвртини за све се питао Партизан. Тројком Мадара средином другог периода црно-бели су дошли до прве двоцифрене предности, која је наставила да расте, а у једном тренутку износила је и 22 поена суфицита за тим Жељка Обрадовића. На полувреме се отишло уз убедљиву предност гостију 32:52.

Није се опуштао тим Партизана, наставили су агресивном игром, уз добру одбрану, те након пет минута игре тим из Хумске је на семафору имао већ решен меч 36:67 била је предност гостију. Након 30 минута на семафору је стајало 48:72.

Партизан се у последњих 10 минута још једном вратио на 30+, а потом меч привео рутински крају - 68:97.

Симанић је у Меги убацио 19 поена, 12 је додао Јовић, а поен мање Казалон. У победничком тиму Пантер је убацио 16, поен мање Јам Мадар, кога је из дворане пратио скаут Бостона, Далас Мур убацио је 14, а 12 је додао Лидеј.

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце до најбољег кошаркаша на свету

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45