ЖОЦ ЈЕ САМО ВРТЕО ГЛАВОМ... Партизан завршио прву фазу Еврокупа победом, "гробари" преселили Београд у Тренто

Д. Н.

06. 04. 2022. у 21:44

КОШАРКАШИ Партизана завршили су уводну фазу Еврокупа победом на гостовању Тренту, а коначан резултат (63:79), којим је потврђено друго место у групи, не открива баш како се овај меч одвијао.

ЖОЦ ЈЕ САМО ВРТЕО ГЛАВОМ... Партизан завршио прву фазу Еврокупа победом, гробари преселили Београд у Тренто

А одвијао се тако да је трофејни стратег с клупе црно-белих, Жељко Обрадовић, имао разлога да се нервира и када је његов тим водио, а нарочито када је, помало необјашњивом лежерношћу, стечена предност испуштана.

Но, кренимо редом.

Рецимо, једном констатацијом.

Када за цело полувреме један тим шутира са 38,5% "успешности" за два поена, а има од ривала и мање асистенција (6:5) и крађа (4:3) и блокада (2:1), то би обично требало да значи да је то полувреме изгубио.

Али, Партизан га је решио у своју корист са 29:37, иако се његов тренер, Жељко Обрадовић, прилично нервирао. Како је сам рекао током великог предаха, "морамо више да додајемо лопту, не може овако индивидуално да се игра", али... Колективно су црно-бели играли у одбрани, то им је и донело поменуту предност.

Та дефанзива гостију је и натерала Тренто на 12 изгубљених лопти у прве две четвртине, што је уз пет Партизанових тројки из 10 покушаја, те одличну игру Зака Ледеја (12 поена, шест скокова), али и чињеницу да се још осам његових саиграча уписало у стрелце у уводних 20 минута, било довољно да се - води.

А да се победи, било је потребно задржати и тај ниво игре на својој половини терена, а и спровести у дело Обрадовићеве офанзивне жеље о "колективнијем" наступу.

Уз песму "гробара" који су и у Италији масовно и врло гласно бодрили своје љубимце, чинило се да ће баш на крилима те подршке црно-бели испунити замисли свог стратега, али разиграни играчи Трента су средином треће деонице успели да приђу само на поен заостатка, 48:49, серијом од 9:2 за нешто више од два минута. Тајмаут гостију није тада зауставио налет Трентра, који је чак и повео са 51:49, али како је Трифуновић потом дао тројку, Партизан је коначно дао разлог својим навијачима за прилично ишчекивану радост у другом полувремену.

Та радост је, на задовољство и стручног штаба и "гробара", потрајала до краја трећег сегмента меча, који су гости решили уз вођство од 53:61, јер се одбрана "расанила" после Жоцових критика, а Јам Мадар одлично организовао игру.

Офанзивне рапсодије није било на почетку последње деонице (напротив, резултат је био 2:2 после три минута), па је одлука "пала" у завршници. Домаћин је пришао на -6 средином те четвртине, затим су Мадар, Ледеј и Аврамовић добим потезима на супарничкој половини терена одбили тај напад, а онда су Жоцови играчи "додали гас" и на крају убедљиво тријумфовали.

Убедљивије него што су играли, али свакако, и потпуно - заслужено.

Ледеј са 20 поена и 13 скокова, те Далас Мур са 12 поена и Мадар са 11 били су најефикаснији у табору црно-белих, а Рејнолдс са 15 и Доминик Џонсон са 13 код домаћина.

БОНУС ВИДЕО: Свемирско светско првенство - спектакл какав фудбал не памти!

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00