СТРАШНА ЛИГА ШАМПИОНА! Нестварни Бензема нокаутирао Челси, а Виљареал шокирао моћни Бајерн (ВИДЕО)

А. Илић

06. 04. 2022. у 22:53 >> 22:53

ФУДБАЛЕРИ Реала и Виљареала победама су окончали своје прве наступе у овогодишњем четвртфиналу Лиге шампиона: Мадриђани су усред Лондона напунили мрежу Челсија, до 1:3 су дошли на крилима нестварног Карима Бенземе, а њихови сународници су приредили сензацију, добивши Бајерн са 1:0.

Играо се 20. минут утакмице на "Стамфорд бриџу" када је Бензема након одличног центаршута Винишијуса жуниора неочекивано, главом и то искоса, са више од десетак метара, пробао да постигне гол. Тај његов фантастичан ударац био је превише за голмана Челсија, Мендија, који је могао само да испрати погледом лопту у мрежу - 0:1.

Свега четири минута касније Бензема је поново био стрелац. Ипак, велике заслуге иду Луки Модрићу који га је одлично проиграо са десног крила, а француски репрезентативац још једном је главом извео мајсторију - трчао је у лево, скочио, па главом послао лопту десно, и то неодбрањиво, за 2:0.

Ако неко до тада није знао зашто српски репрезентативац Лука Јовић не добија шансу да покаже шта уме, постало му је јасно. Уз овакву форму Бенземе мале су шансе да ће се то до краја сезоне променити, али... Француз се није на томе зауставио.

Након што је Хаверц, такође главом, успео да преполови заостатак Челсија голом у 40. минуту, Бензема је свој трећи дао чим је почело друго полувреме.

Карим Бензема слави један од своја три гола на мечу Челси - Реал Мадрид / Tanjug/AP

"Плавци" су, наиме, били у нападу, а онда је одбрана Реала далеко "испуцала" лопту. Голман лондонског клуба, Едурард Менди, очајно реаговао, а његов кикс на око 35 метара од гола - Бензема је искористио да тај поклон претвори у 1:3.

А у Шпанији... Виљареал шокирао Бајерн

Пред утакмицу Виљареал - Бајерн, тренер домаћих Унај Емери је рекао да би било јако лепо, а и битно, "преживети овај дуел, како би се сачувале какве-такве шансе за реванш". А његови изабраници не да су "преживели", већ су од самог старта почели да одушељвљавају своје присталице.

Да се овај меч неће одвијати баш како су се фаворити из Минхена надали, показао је осми минут, када је "жута подморница" потпуно надмудрила супарнике нападом по десном крилу, а центаршут с десне стране, Парехо скренуо ка голу, а путању лопте додатно променио Данжума за сензационалних 1:0.

Семафор је, на кратко, показао и двоструко већу предност, када је Кокелан постигао несвакидашњи гол, центаршутом с левог крила у 41. минуту, но офсајд позиција, односно ВАР-одлука, тај погодак су анулирали.

Бајерн, који је налетео на "тврд орах" (оба тима су имала по шест шутева у првом полувремену, гости ниједан у оквир гола), имао је незнатно више лопту у свом поседу, но ни замене за којима је посегнуо Јулијан Нагелсман, када је  извео Гнабрија и Милера, а убацио Санеа и Горецку, нису успели да покрену његов тим ка бољем резултату.

Немци су, просто, улогу фаворита оставили да стоји на папиру, а на терену су, и то на сваком његовом делу, водили велики борбу са надахнутим домаћином. И, иако је Бајерн стварао прилике, боље, на моменте и колосалне, имала је "жута подморница". У тим ситуацијама, само је пука срећа спасила Бајерн снажнијег нокаута, али и овај ће га прилично болети у припреми реванша који ће донети одлуку о учеснику полуфинала Лиге шампиона.

БОНУС ВИДЕО ВЛАХОВИЋ НОВИ РЕКОРДЕР: Пет највећих трансфера српских фудбалера