ЗВЕЗДА ОД СЈАЈА ДО ОЧАЈА И НАЗАД: Невероватна драма у Загребу, Цибона умало шокирала црвено-беле

Д. Н.

21. 03. 2022. у 20:52

КОШАРКАШИ Црвене звезде су, у врло занимљивом мечу 23. кола АБА лиге, у гостима савладали Цибону са 74:78 и, направивши неколико преокрета у дуелу пуном обостраних успона и падова, задржали победу предности у односу на другопласирани Партизан.

Звезда је уз препознатљиву, снажну одбрану, већ у уводној деоници изградила двоцифрену предност, а томе су јој допринели и далеко прецизнији шут из игре (55% наспрам 33%), али и добијена битка у скоковима (12-5).  Поени су, притом, равномерно били "распоређени", Добрић је са њих пет предводио чак седморицу стрелаца, док је код "цибоса" једино Бранковић (8) био расположен за надигравање у том периоду.

А онда је уследило нешто што, вероватно, ни навијачи Загрепчана нису очекивали.

Заиграли су домаћини као у трансу, примили само два поена за првих пет минута друге деонице, а серијом 14:0 повели са 26:22. Тек после Радоњићевог тајмаута, мада не баш одмах након њега, Звезда се тргла, преко Добрића прекинула велики налет загребачке екипе, а онда сопственом серијом, и то од 16:6, изградила предност од 32:38 на великом предаху.

Иако су у другој деоници црвено-бели имали много проблема и са одбраном у транзицији, и са сопственим шутем са дистанце, они су одржавали резултатску предност понајвише бољом игром у рекету.

Али, до успеха се уопште није стигло лако. Бранковић је наставио да "терорише" госте, а како је Звезда за првих пет минута треће четвртине пет пута изгубила лопту, тројке Гегића и Вилдозе донеле су Цибони вођство од 45:42.

Нервирао се Дејан Радоњић, било је то видљиво на тајмауту, а како су његови изабраници муку мучили покушавајући да погоде тројку, та нервоза је нарастала у гостујућем табору.

Уз егал, 56:56, ушло се у последњих осам минута меча, а онда је Звездина одбрана на кратко била нерешив проблем за "цибосе", који су дозволили гостима серију од девет узастопних поена. Међутим, ту није био крај драме.

Напротив.

Цибона је налетом од 13:2 потпуно одушевила своју публику, имала минималну предност пред последња три минута, да би потом све било решено када је Звезда преко слободних бацања Митровића и Ивановића отишла на +3.

Она се потом одбранила од покушаја Накића да смањи заостатак, а Никола Ивановић је минут и по пре завршетка с линије пенала донео, испоставило се недостижних, 68:73 за клуб са Малог Калемегдана. Истина, трећа тројка Накића у четвртој четвртини примакла је Цибону на 72:75, али је потом тачку на ову причу ставио далекометни погодак Огњена Добрића.

Статистика

АБА лига, 23. коло

Цибона - Црвена звезда 74:78 (12:20, 20:18, 25:16, 18:24)

Цибона: Радовчић 4, Пркачин 1, Гегић 19, Вилдоза 9, Мајцунић, Новачић, Гњидић, Бранковић 17, Дрежњак 2, Крајновић, Реуверс 7, Накић 16

Црвена звезда: Лазаревић, Волтер 12, Давидовац 2, Митровић 11п, 10ск, 3ас, Калинић 14п, 5ск, 3ос, 3из, Добић 14п, 4ск, 3ас, Симоновић, Ивановић 11, Марковић 3п, 5ас, 3ск, 2ос, Вајт 9, Кузмић 2

БОНУС ВИДЕО Како је Јокић постао најбољи кошаркаш када се томе ама баш нико није надао?

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45