ПРЕОКРЕТ ЗА ПОВРАТАК НА ПРВО МЕСТО: Партизан уз велике изливе беса стигао Звезду (ВИДЕО)

21. 03. 2022. у 18:54 >> 18:54

ФУДБАЛЕРИ Партизана вратили су се на деобу првог места Суперлиге Србије, на коме је један дан усамљена била Црвена звезда, и то након што су после преокрета савладали екипу Радника у Сурдулици са 1:2 (1:1), мада је лако могло да буде и нерешено да је домаћин у судијској надокнади времена уместо пречке погодио мрежу гостију.

Пред почетак меча, тренер црно-белих Александар Станојевић био је потпуно шокиран стањем терена на коме је његов тим требало да јури цео плен, једини циљ на овом и свим осталим мечевима екипе из Хумске. Није крио стратег црно-белих неразумевање како једно овакво игралиште може да буде суперлигашко, али је на крају слегао раменима у стилу "шта је - ту је" и послао изабранике да пробају да савладају ривала који у 2022. до овог меча није примио гол. На крају их Радник примио два, али тек након што је повео.

Уз добро организовану дефанзивну игру, екипа тренера Душана Ђорђевића повела је у 27. минуту када је најбољи стрелац домаћих, Урош Миловановић, главом у мрежу спровео идеалан центаршут са десног крила.

Баш тај детаљ је "раздрмао" црно-беле.

Није прошло дуго, а Квинси Мениг је у 34. минуту сјајно прошао двојицу чувара по десном крилу, па идеално упослио Николу Терзића који је са десетак метара савладао голмана Ранђеловића.

Радник је издржао бројне налете гостију у завршници првог полувремена, али не и када је у 48. минуту Рикардо преокренуо резултат.

Тада је Здјелар лево од себе проиграо најбољег стрелца црно-белих, који је одлично шутирао са руба казненог простора у ближи угао гола и успео да ниским ударцем затресе мрежу Сурдуличана.

Страсти су већ тада почеле да "куљају" на терену, јер су, у жељи да изборе повољнији резултат, домаћини често прибегавали и оштријим стартовима него што то правила игре дозвољавају.

Тако је Митошевић прилично снажно ударио по нози Натха, Квинси Мениг је у једном тренутку крварио због незгодног ударца у лице, а када је Медић у скок-дуелу лактом у лице ударио Јевтовића (који је морао да буде замењен) "дрвље и камење" се сручило на судију Миловановића из стручног штаба Партизана. Јавном опоменом "примирен" је Станојевићев помоћник, Бранко Вукашиновић, који није могао да верује да је играч Радника тек тако "прошао" после овог неспортског потеза.

Бунили су се тада Станојевићеви помоћници, али бунили су се недуго затим и његови играчи због појединих сцена на терену. Попут ко-зна-ког-по-реду прекршаја Митошевића, који је с тим престао тек када је добио жути картон у завршници ове утакмице. А она је, уз силне прекиде због прекршаја, али и далеко, далеко бољу игру Партизана после примљеног гола, приведена крају како су се у табору гостију и надали - победом за повратак на прво место табеле, пред репрезентативну паузу. Истина, другачије би се осећали да је у трећем минуту судијске надокнаде времена домаћин, уместо пречке Партизановог гола, затресао мрежу ударцем искоса с леве стране, али, судећи по свему виђеном од 30. минута ове утакмице, три бода су заслужено отишла за Хумску.

Радник - Партизан 1:2

90+4 - Каква шанса за Радник! Домаћин је ударцем искоса с леве стране погодио пречку гола Партизана, а у наставку те акције уследио је нови шут, после ког су црно-бели отклонили опасност!

90'+2 - Због одуговлачења с убацивањем лопте у игру, Партизанов голман је добио жути картон.

90'+2 - Припретили су домаћи, али само привремено, лопта припада црно-белима.

90' - Играће се пет минута судијске надокнаде времена. И не чуди, што због измена, што због силних прекршаја којима је игра често "сецкана" у другом полувремену.

89' - Умало да Мениг донесе 1:3 црно-белима, ослободио се чувара у казненом простору после додавања Гомеша, али отишао превише у десну страну, па је његов ударац по земљи голман Радника Ранђеловић успео да заустави!

88' - После указивања помоћи, Гомеш шепа и одлази са игралишта... Али, делује да би могао да приведе меч крају.

86' - Нови прекршаји домаћих због којих је меч привремено прекинут. Сада је на трави Рикардо Гомеш, који се држи за леву потколеницу, уз болну гримасу на лицу...

84' - Рикардо Гомеш је после дриблинга на око 17-18 метара пробао да постигне још један гол, али је погодио постављеног дефанзивца домаћих.

79' - Нова измена у Партизану, Лутовца мења Немања Милетић.

75' - Због новог грубог прекршаја, Вук Митошевић је добио жути картон. "Скочили" су ка њему фудбалери Партизана али се, срећом, и ова ситуација прилично брзо смирила.

75' - Јевтовић сигнализира стручном штабу да би могао да настави да игра, али, имајући у виду да је добио ударац лактом у главу, из предострожности је замењен, па је на терену Филип Холендер.

74' - Још један прекид, трећи у другом полувремену. Јевтовић је добио лакат у главу од стране Медића, а судија Милановић показује једном од чланова стручног штаба црно-белих жути картон, јер се уз псовке бунио што играч домаћих није искључен.

72' - ВАР ступа на сцену, проверава се да ли је било офсајда Гомеша и... након прегледа снимка, остала је на снази одлука судије Милоша Милановића, гол је поништен, и даље је 1:2 за Партизан.

71' - Поново је Рикардо Гомеш затресао мрежу Радника, а након што је то у полу-контри урадио, арбитри су показали да се радило о активирању из недозвољене позиције, па је погодак поништен.

68' - Измена и код домаћих, Виктор Лукић мења Миловановића.

67' - Милош Јојић мења Натха у постави Партизана.

65' - Мало је испрекидана игра у овим тренуцима. Најпре се на повреду пожалио Натхо, после стварно грубог насртаја Митошевића, а онда је утакмица на минут заустављена због тога што је, у нападу, Гомеш фаулирао Орешчанина.

60' - Покушава Радник да нешто отворенијом игром него у првом делу меча дође до повољнијег резултата него што је тренутни, али црно-бели за сада лако излазе на крај са тим настојањима домаћих играча.

55' - Припретио је домаћин, опет преко Миловановића, који се пробио по десном крилу, пробао да упути (центар)шут, а након што је одбрана црно-белих интеревенисала, помоћни арбитар је показао да се нападач Радника претходно налазио у недозвољеној позицији.

51' - Ево и снимка како је Партизан повео у Сурдулици:

50' - "Ври" на терену. Орашчанин је нешто оштрије нарснуо на Рикарда, овај му се потом унео у лице и... када су се страсти смириле, обојица су опоменута жутим картоном.

48' - Гоооол! Партизан води! Здјелар је лево од себе проиграо Рикарда Гомеша, а најбољи стрелац црн-белих одлично шутирао са руба казненог простора у ближи угао гола и успео да ниским ударцем савлада голмана Ранђеловића - 1:2!

46' - Почео је други део утакмице.

Крај полувремена, прилично садржајног, уз 1:1 на семафору после уводних 45 минута игре. Црно-бели су се испрва прилично мучили да пробију бедем ривала, а након што је Радник повео у 27. минуту, преко свог најбољег стрелца, момка рођеног у Дуизбургу (Уроша Миловановића), Партизан је одговорио силовито. Изједначио је већ у 34. минуту голом Терзића, после одличног продора Менига. У првом полувремену, Партизан је имао више шутева и укупно (8:4) и у оквир гола (4:3), а и већи посед лопте (57% наспрам 43%).

41' - Јевтовић је припретио главом после центаршута с леве стране. Није то било довољно да Партизан поведе, али јесте потврда далеко боље игре црно-белих у завршници првог полувремена.

40' - Лутовац је умало променио резултат, после ниског (центар)шута с десне стране. Лопта је прохујала између Рикарда и даље стативе, а завршила иза гола Радника.

37' - Ево и снимка гола Терзића, после одличног продора Менига:

34' - Гооооол за Партизан! Никола Терзић је изједначио, и то после сјајног продора Квинсија Менига по десном крилу, те правовремене асистенције.

30' - Ево и снимка како је Радник повео против Партизана:

28' - Идеалан центаршут са десног крила у мрежу црно-белих је главом, са око осам метара, спровео Урош Миловановић, најбољи стрелац Радника. Сурдуличани, који још увек нису примили гол у 2022. години, а који су, подсетимо, једном победили а једном ремизирали са Црвеном звездом, воде против фаворита из Хумске.

27' - Гоооол! Радник води против Партизана!

23' - Распламсала се борба, игра се амло "спуштенијих гардова" у овим тренуцима, па је Радник опет припретио, а ударац Стојановића са дистанце голман Партизана Стевановић лако је укротио.

22' - Велика шанса за црно-беле! После корнера с десне стране, Вујачић је са 6-7 метара пробао да промени резултат, а одлична одбрана голмана Ранђеловића спречила је дефанзиваца Партизана да главом донесе предност гостима!

22' - Приилка за Партизан, која је довела до корнера. Здјелар је одложио лопту лево до Рикарда, а овај шутнуо са 18 метара и био изблокиран.

20 '- Опасно је било пред голом Партизана, јер је центаршут Бабића с десног крила, из слободног ударца, довео до тога да се лопта "прошета" кроз петерац, а чак тројица играча Радниког су за само "пола корака" закаснили да је скрену у мрежу.

15 '- Натхо је проиграо Урошевића на левој страни, који је са преко 20 метара пробао да шутира, био је изблокиран, а онда је лопта опет дошла до њега, па је уследио центаршут. Млади Терзић је код даљег, десног угла петерца опробао ударац главом, но није био прецизан.

11' - Добар дефанзивни блок Сурдуличана (које с трибина бодри и оркестар трубача) не дозвољава црно-белима да се размахну. Покушаји гостију да "прескоче" први бедем и проиграју своје најистуреније фудбалере - за сада не успевају...

6' - Прва прилика на мечу. Слободан ударац, после фаула над Јевтовићем, извео је Натхо, успео је да проиграо Урошевића са скоро 40 метара, али дефанзивац Партизана није прецизно упутио лопту главом.

1' - Утакмица је почела!

16.58 - Говорећи за ТВ Арена спорт непосредно пред почетак меча, тренер Партизана Александар Станојевић није могао да се начуди стањем игралишта у Сурдулици:

- Невероватно да је један овакав терен у Суперлиги Србије... Људи нам овде кажу да воде рачуна, да не тренирају на овом терену, али, стварно... Тешко је.

Састави тимова: Натхо се вратио у стартну поставу црно-белих

Радник (4-2-3-1): Ранђеловић – Богдановски, Радмановац, Орешчанин, Стојановић – Медић, Митошевић – Дуроњић, Бабић, Миловановић – Спасић.

Партизан (4-2-3-1): Стевановић – Лутовац, Вујачић, Саничанин, Урошевић – Здјелар, Јевтовић – Терзић, Натхо, Мениг – Рикардо

Уочи меча

Радник у 2022. години на шест суперлигашких мечева још није примио гол, у овој сезони је Звезди узео пет бодова у два такмичарска меча, па не чуди опрез у табору црно-белих, чији тренер Александар Станојевић сматра да екипа није пала у форми.

- То није тачно. Јесмо ли против Напретка пали у форми? На утакмици на којој нам тенденциозно није досуђен чист пенал! Да је досуђен, причали бисмо данас о "плус два", а не о паду форме. Или морамо и ми да вршимо ненормалан притисак као Црвена звезда све ово време? Меч против Спартака се није ни завршио, а они су кренули са таквим притиском на Савез, селектора, целу фудбалску структуру. Онакве претње... И последица целе те приче је да нама против Напретка није досуђен чист пенал - у даху је рекао Станојевић, чија екипа, уз меч мање, има три бода мање од Црвене звезде која је дан раније победила Колубару

Тренер Партизана оштро одбија све приче о томе да екипа делује слабије током пролећа.

- О каквом паду говоримо? Ми смо од десет утакмица, седам одиграли феноменално. Одиграли смо две утакмице лоше, против Звезде и Напретка. Ми смо освојили ненормалан број бодова. У Хрватској Динамо је први, а освојио је 20 бодова мање, а одиграли смо исти број утакмица - закључио је Станојевић.

Бонус видео: Рикардо Гомеш и гол Партизана у Ротердаму против Фејенорда

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17