ЗВЕЗДА ГАЗИ КРОЗ ЕВРОЛИГУ: Макаби пао у гротлу "Пионира", црвено-бели са Ђоковићем грабе ка Топ 8

10. 03. 2022. у 17:05 >> 20:59

ЦРВЕНА звезда наставила је да ређа победе у Евролиги. Црвено-бели су четврти пут у низу славили у елитном такмичењу, а оружје пред војском Дејана Радоњића положио је Макаби (84:77).

ЗВЕЗДА ГАЗИ КРОЗ ЕВРОЛИГУ: Макаби пао у гротлу Пионира, црвено-бели са Ђоковићем грабе ка Топ 8

Прибојавао се тренер шампиона Србије и АБА лиге умора и то с разлогом, али... тим са Малог Калемегдана је успео ношен подршком са трибина да упише још један тријумф и тако настави борбу за Том 8 елитног такмичења и то све пред очима Новака Ђоковића.

Други тенисер света је заједно са супругом Јеленом и братом Ђорђем гледао меч и био талија Бранку Лазићу и друговима који су уписали 13. тријумф (11. ако без руских клубова).

Фантастично је Звезда отворила сусрет. Први период меча је добила са 24:10. Одбрана је функционисала тачно као сат, но почела је та најјача карика домаћих да попушта у финишу првог дела сусрета, па се на одмор отишло са "свега" плус три - 42:39.

Опет је домаћи тим у наставку сусрета успео да пронађе добар ритам и поново се одлепи. Ипак, "понос Израела" је на крилима сјајног Џејмса Наналија (четири тројке) успевао да се врати у меч.

Занимљиво је то да су гости само јендом водили и то у финишу трећег периода када је Џон Дибартоломео погодио тројку за 59:60, но то је било кратког даха, јер је већ у следећем нападу истом мером узвратио Огњен Добрић.

Последња четвртина припала је Звезди, која је поново подигла број обртаја, затегла одбрану и нокаутирала великог ривала. Оно што је важно када се на крају буду сводили рачуни је то да црвено-бели имају бољи од учинак од великана из Тел Авива, пошто су оба пута славили.

Најефикаснији у победничком тиму био је Никола Калинић са 15 поена, Нејт Волтерс је додао 12. На другој страни Џејмс Нанали је блистао - постигао је 24 поена, пратио га је Скоти Вилбекин са 14.

Црвена звезда сада има учинак 11-12 и налази се на седмом месту, док је Макаби осми са 11-11.

Ц. звезда - Макаби 84:77 (24:10, 18:29, 23:21, 19:17).

Дворана: "Александар Николић". Гледалаца: око 6.000. Судије: Борис Рижик (Украјина). Емилио Перез (Шпанија), Раин Перанди (Естонија).

Ц. звезда: Лазаревић 2, Волтерс 12, Давидовац 5, Митровић 6, Лазић 3, Калинић 15, Добрић 10, Холинс 11, Симоновић, Ивановић 7, Вајт 5, Кузмић 8.

Макаби: Вилбекин 14, Еванс 4, Калојаро, Вилијамс 13, Рејнолдс 4, Соркин, Дибартоломео 6, Томас 2, Коен, Нанали 24, Жижић 10, Зив.

Четврта четвртина: Звезда - Макаби 84:77

40' - Калинић је поентирао за два поена и практично затворио утакмицу. Томас је у финишу меча украо лопту, али безболно. Велика победа Звезде.

39' - Минијатура Митровића. Изборио се за позицију, а онда сјајно поентирао.

38' - Какав потез Митровића. Примио је лопту под кошем и чекао да се Калинић отвори, упослио га, а овај лако поентирао. Када је Макаби у питању Нанали наставља да погађа тројке.

37' - Извукао је Волтерс фаул за два слободна бацања. Остао је хладнокрван и оба пута погодио.

36' - Кузмић је после минута одмора поентирао и дошао до осмог поена. У наредном нападу ривала Нанали је погодио тројку, а потом и још једну. Звезда је водила 12 разлике, али је ривал то успео колико-толико да истопи и дође на минус четири - 74:70.

35' - Очас посла тим из Тел Авива спушта ралзику на једноцифрену. Звезда је одиграла лош напад и то је казнио лаким поенима Вилбекин. Морао је одмах да позове тајм-аут Радоњић.

35' - Претио је ово да буде још један лош напад гостију, али је Нанали успео да извуче два слободна бацања која је погодио.

34' - Сјајно је лопта ишла у нападу црвено-белих. Ивановић је финтирао за три поена, проиграо Давидовца који је остао сам у левом корнеру и погодио је ван линије 6,75. Минут одмора је позвао тренер Макабија - 72:60.

32' - Митровић је шутирао једном руком, био је кратак, али је прикуцао то Давидовац и разгалио публику. Поново је Звезда одлепила.

31' - Лазаревић се нашао у петорци на старту последње четвртине и одмах се уписао у стрелце. Одиграо је овај кошаркаш добру утакмицу између ових ривала у Тел Авиву.

Трећа четвртина: Звезда - Макаби 65:60

30' - Гости свој напад нису искористили, а онда је Добрић изнудио три слободна бацања и сва три пута је био прецизан. На тај начин је постао двоцифрен пошто је стигао до 10 поена.

30' - Тим из Тел Авива је први пут повео на утакмици, али то није дуго трајало, пошто је Добрић био прецизан ван линије 6,75.

29' - Пала је Звезда. Макаби то кажњава и опет је тројку погодио Вилијамс. Серију без поена прекинуо је Митровић са линије слободних бацања.

28' - Калинић је промашио тројку, гост отворио контру коју је лаким полагањем завршио Дибарталомео. Тајм-аут је затражио Дејан Радоњић.

27' - Приметио је Вилбекин да је Жижић сам под кошем Звезде, додао му је лопту, а овај је лако поентирао. Црвено-бели на другој страни нису реализовали напад, а онда на сцену ступа искуство Вилбеника. Извукао је фаул за три слободна бацања - реализовао је два - 57:52.

26' - Сјајан потез Калинић. Пробио је по чеоној линији и поентирао уз фаул. Није погодио са црте, али је домаћин успео дође до новог поседа.

25' - Судије су остале неме на очиглене кораке Вилбекина. У наставку акције тежак шут је погодио Еванс. Кузмић је направио лош фаул у наредном нападу Макабија. Фаулирао је Вилијамса који је погодио кош уз прекршај. Није прецизан са линије пенала, но хрватски центар се домогао лопте и новог напада.

24' - Одличан напад црвено-белих. Холинс је проиграо Кузмића, а овај је снажно закуцао. Узвратио је Жижић, па онда Кузмић понавља закуцавање.

22' - Три напада и три тројке Звезде. Овога пута Ерон Вајт је био прецизан и одмах је Евен затражио тај-аут - 51:42.

21' - Прво полувреме је завршено тројком Вилијамса, а баш тако је и почело друго. Ипак, Звезда је одговорила истом мером преко Волтерса. Потом је Калинић погодио ван линије 6,75 након укдарвене лопте.

Поред Новака Ђоковића у дворани "Александар Николић" је и легенда Звезде Зуфер Авдија, чији син Дени наступа у НБА лиги за Вашингтон Визардсе.

Друга четвртина: Звезда - Макаби 42:39

20' - Лоше је Звезде финиширала прво полувреме. Дерик Вилијамс је био прецизан ван линије 6,75 и то је био последњи кош у првих 20 минута утакмице.

20' - Нанели наставља да погађа. Већ је дошао до двоцифреног броја поена. Црвено-бели у последњи минут улазе са плус шест - 42:36.

19' - Битан напад је Звезда окончала тројком Ивановића, но Нанали на другој страни игра сјајно - стигао је до девет поена.

18' - Везали су и једни и други по кош за три поена. Код домаћих је прецизан био Бранко Лазић, али је у следећем нападу за Макаби погодио Нанали - 39:30.

16' - Серија Макабија 6:0. Нанали је погодио два слободна бацања, а потом су прецизни били Вилбекин и Жижић. Радоњић минутом одмора жели да прекине налет ривала. У дворани је и Новак Ђоковић који други пут ове сезоне у Евролиги боди црвено-беле.

14' - Сјајно играју изабраници Дејана Радоњића. Након Огњена Добрића за три поена је био прецизан и Волтерс. Пре тога је Вилбекин погодио ван линије 6,75.

12' - Наставља Холинс да малтретира одбрану ривала. Још један сјајан продор и нови поени крилног кошаркаша Звезде.

11' - Остао је Рејнолдс сам и погодио са полудистанце. Ништа Дејан Радоњић не жели да препушта случају и одмах зове тајм-аут.

11' - Други квартал почиње поенима Скотија Вилбекина уз фаул. Погодио је и слободно бацање. Одлично је најбољи играч тима из Тел Авива чуван у првом периоду - 24:13.

Прва четвртина: Звезда - Макаби 24:10

10' - Није био прецизан ван линије 6,75 Ивановић, али је промашај покупио Митровић изборио се за позицију и успео да нађе начин да поентира.

10' - Још једном Холинс. Сада сјајан продор Американца и лагано полагање. Звезда је фантастично отворила сусрет. На другој страни Рејнолдс је успео да се упише у стрелце.

9' - Серију без поена за госте прекинуо је Нанели, али је другу везану тројку за домаће погодио Остин Холинс који је одлично отворио меч - 20:8.

8' - Прва тројка на мечу дело је Николе Ивановића. Остао је сам плејмејкер Звезде у корнеру и погодио.

7' - Могао је домаћин додатно да увећа разлику, али две везане тројку су промашили - најпре Бранко Лазић, а потом и Никола Калинић.

6' - Фантастична одбрана Звезде, украдена лопта и контра коју је полагањем завршио Ерон Вајт. Први тајм-аут на утакмици затражио је тренер гостију Ави Евен.

5' - Период без поена прекинуо је Калинић који је из "одбојке" поспремио у кош Холинсов промашај за три поена.

4' - Сјајна серија црвено-белих. Холинс је наставио да погађа под кошем ривала, а Калинић је украо лопту и акцију је на карактерстичан начин "флоутером" поентирао. За госте се у стрелце уписао и Кинан Еванс који је снажно закуцао.

2' - Промашио је Остин Холинс прво полагање, али му се лопта вратила у руке и исправио је промашај, те се на тај начин уписао у стрелце.

1' - Никола Калинић је меч отворио поенима, док је на другој страни Анте Жижић погодио са полудистанце преко Кузмића.

Уочи меча:

Црвено-бели се налазе у пакленом ритму, пре само два дана су савладали Реал Мадрид (65:62) и сигурно да се последице умора осећају.

Ипак, публика коју је позвао тренер Дејан Радоњић да дође у што већем броју могла би да буде ветар у леђа Бранку Лазићу и друговима да дођу до важног тријумфа у борби за Топ 8.

- Очекујем још бољу подршку. Против Реала је била добра, али очекујем бољу. Треба нам још боља! - рекао је Радоњић.

Црвена звезда је убедљиво савладала Макаби у Тел Авиву у првој утакмици ових ривала, а занимљиво је да у Београду црвено-бели имају пет везаних победа против "поноса Израела".

Утакмица која се игра у дворани "Александар Николић" почиње у 19 сати, а можете да је пратите на порталу "Новости".

БОНУС ВИДЕО: Матија Бећковић добио Звездин дрес са бројем 10

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44