ЈУНАЈТЕД ОВАКВУ СРАМОТУ НЕ ПАМТИ: Сити понизио градског ривала!

06. 03. 2022. у 19:41

ФУДБАЛЕРИ Манчестер ситија и Јунајтеда одиграли су веома узбудљив меч у оквиру дербија Манчестера, а "црвени ђаволи" ће овај меч желети што пре да забораве.

Није само резултат био погубан по гостујуће играче, тим са Олд Трафорда био је понижен у сваком статистичком параметру. Екипа Пепа Гвардиоле имала је 69 посто поседа, чак 24 упућена ударца, док је ривал шутнуо свега пет, два у оквир гола.

Занимљив је и поглед на то како је лопта кружила по терену, чак 740 додавања у мечу упутили су домаћи, док су "ђаволи" само 272 пута упутили тачно додавање. Зато не изненађује општи утисак да је Сити могао да да гол кад год је то желео.

Пет минута игре било је потребно да се тим са Етихада зарадује. Кевин де Брујне примио је одличну лопту, а није имао много проблема да савлада Давида де Хеу.

Чинило се да ће црвено-црни пружити отпор када је Џејдон Санчо у 22. минуту постигао гол. Није дуго трајала нада гостију, потонула је већ у 28. минуту. Одбитак након ударца Фила Фодена у мрежу је спровео сјајни Белгијанац Де Брујне.

Пауза у полувремену пријала је домаћим играчима који су загосподарили тереном након повратка на терен. Тачку на сваку наду ривала ставио је Ријад Марез у 68. минуту. Добро га је упостио стрелац прва два поготка. Алжирац је у 92. минуту поставио и коначних 4:1. Првобитно му је гол поништен због офсајда, али се питао ВАР, који је отклонио сваку сумњу у регуларност.

Сити у среду игра са Спортингом у Лиги шампиона, а за викенд 14. марта гостује Кристал Паласу. Јунајтед ће у лиги одмерити снаге са Тотенхемом, а потом Атлетико Мадридом.

Standings provided by SofaScore LiveScore

БОНУС ВИДЕО: ДЕВОЈЧИЦЕ ЖЕЛЕ ДА ИГРАЈУ ФУДБАЛ: Тим менаџерка женске фудбалске селекције Бојана Веселиновић

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47