ВЕЧИТИ ЗА ЖУЋКОВУ ЛЕВИЦУ: Партизан други финалиста Купа (ВИДЕО/ФОТО)

19. 02. 2022. у 20:30

КОШАРКАШИ Партизана други су финалисти Купа Радивоја Кораћа пошто су савладали ФМП Железник са 92:89.

Црно-беле је до победе водио сјајни Кевин Пантер са 29 поена. Одлични су били и Далас Мур са 17, Ледеј са 14 и Балша Копривица 11.

С друге стране, ФМП су предводили Брајс Џонс, Данило Тасић и Ненад Неранџић који су у самој завршници режирали праву драму и чак промашили шут за продужетак иако су на два минута до краја имали минус 11.

Сусрет је обележила и повреда Алена Смаилагића у првој деоници који се није враћао на терен после тога, као и погрдно скандирање председнику КК Црвена звезда Небојши Човићу и његовој жени. Незванично, повреда смаилагића није страшна, стављени су му бандажери, али је и даље неизвесно да ли ће наступити у финалу.

Црно-бели су тако после једногодишње паузе изборили ново финале Купа, где их чека вечити ривал који је раније данас у репризи прошлогодишњег финала савладао Мегу.

Борба за Жућкову левицу је у недељу од 21 час.

ПАРТИЗАН - ФМП 92:89

Дворана: Спортски центар Чаир (Ниш)

Гледалаца: 3.500

Судије: У. Обркнежевић, М. Јурас, С. Прпа

Партизан: Пантер 29, Куруц 2, Вукчевић, Ледеј 14 (4ск) Аврамовић 3, Копривица 11 (6ск), Дангубић 6, Смајлагић, Мур 17 (4ас), Лесор 3 (3 ас), Трифуновић 7.

ФМП: Павићевић 5, Вујичић 5, Џонс 29 (13ас), Шарановић 6м Тасић 17(4ас), Изунду 6(10ск), Неранџић 13, Степановић 6, Манојловић 2.

Ток меча могли сте да пратите на порталу "Новости", а ево како је то изгледало:

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА: Партизан - ФМП 92:89

40' Нова драма у режији Брајса Џонса, Партизан се опустио у завршници али Неранџић је промашио тројку за продужетак.

39' Ледеј опет половичан са линије слобосних бацања. Тасић је убацио тројку за 91:80.

38' Пантер тројком прекида мини-серију Железника од 5:0, онда Тасић прави фаул у нападу а Пантер преко Џонса који има четири фаула опет погађа за три и практично решава питање победника.

36' Пантер погађа из скок-шута уз фаул и реализује додатно слободно бацање, али Тасић погађа тројку.

35'  Опет касни Неранџић и истиче још један напад ФМП, али узвраћај уцрно-бели са додавањем преко пола после чега павићевић погађа.

34' Црно-бели појачавају одбрану истекао је напад Железника и коначно Мур у контри погађа тројку и приморава тренера ФМП да зове тајм-аут.

33' Црно-бели и даље без поена у четвртој четвртини. Копривица промашује прво слободно бацање али погађа друго.

32' Партизан остаје без поена јер је истекао напад а Џонс опет погађа за два.

31' Брајс Џонс отвара четврту деоницу тројком па полагањем за два и одједном се ФМП враћа у игру. Обрадовић одмах одговара тајм-аутом.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: Партизан - ФМП 73:60

30' Као да су се обе екипе опустиле иако има још цела четвртина до краја. Почели су неозбиљни напади са нерезонским шутевима на обе стране. Стефановић погађа два слободна и смањује заостатак на минус 10, али Дангубић у пследњој секунди треће четвртине погађа тројку.

28' Промашио је тројку Урош трифуновић а на другој страни Брајс Џонс прецизан са линије пенала. Лесор је после четири непрецизна бацања погодио први пенал из петог покушаја, али је други покуај опет био неуспешан. Иапк Партизан добија нови напад из кога Трифуновић погађа.

26' Зек Ледеј је трећи играч Партизана са двоцифреним учинком. Убацио је два слободна бацања за +16.

FOTO TANJUG

25' Лесор одузима лопту и из контре закуцава за плус 14, то је највећа предност на утакмици.

24' Поентира Аврамовић после соло-продора. Покушао је Пантер за три, али лопта излази из коша.

23' Неранџић погађа уз фаул Копривице за 58:49. Мур покушава из тешке позиције за тројку али промашује. Партизан добија нову прилику а Пантер је фаулиран при шуту за три. Непогрешив је вечерас са линије - 10 од 10.

21' Почело је друго полувреме, поенима Зека Ледеја, а узвраћа далекометном тројком Брајс Џонс. ово су први његови поени још од прве четвртине али је најбољи стрелац екипе из Железника.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: Партизан - ФМП 52:43

Завршено је прво полувреме. После нешто слабије прве четвртине пробудио се Партизан, захваљујући Пантеру и Муру који су заједно убацили 29 од 52 поена црно-белих.

Највећу подршку имали су у Балши Kопривици који је убацио шест поена и имао четири скока.

FOTO TANJUG

С друге стране, посустао је најбољи стрелац прве четвртине са 11 поена Брајс Џонс, који се у другој деоници није уписао. Његову офанзивну улогу у ФМП су преузели Тасић и Неранџић, који су са 9, односно осам поена други и трећи стрелац у екипи.

20' Мур у соло продору погађа зицер. Не предаје се ФМП - Неранџић после скока у нападу погађа. Нови тајм-аут за Партизан.

19' Искористио је Жељко Обрадовић тајм-аут после кога Дангубић погађа тројку. У следећем нападу погађа Зек Ледеј и први пут стиче Партизан осетнију предност - плус девет поена

18' Кевин Пантер погађа пет од пет са линије слободних бацања.

17' Пантер са два слободна бацања постаје најефикаснији играч сусрета. С друге стране Данило Тасић погађа тројку за изједначење.

15' Зек Ледеј доноси ново изједначење после чега и скоком у одбрани доноси контру Партизану из које Пантер тројком доводи црно-беле у вођство - 35:32.

14' Неранџић је прецизан са линије слободних бацања.

13' Пантер промашује за три, с друге стране закуцава Изунду после пете асистенције Брајса Џонса.

После тајм-аута Железника, Мур погађа два слободна за поравнање резултата.

12' Тројка Даласа Мура после серије блокада, Партизанови играчи су у једном нападу три пута блокирали покушаје противника, а с друге стране је једном узвратила и одбрана Железника.

11' Први напад у наставку организује ФМП, а реализује га Стефановић.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: Партизан - ФМП 21:24

Мур погађа тројку, али ФМП одлази на први мали одмор са три поена предности пошто је Манојловић погодио из "одбојке" након покушаја Тасића.

10' Након што је Лесор промашио оба слободна бацања Џонс стаје на линију и погађа оба. То су његов десети и 11. поен и он је први двоцифрени играч. У редовима Партизана најефикаснији је Копривица са шест.

9' Брајс Џонс погађа тројку са центра! Ефикасна прва четвртина у нишком Чаиру!

8' Пантер погађа тројку и враћа Партизан у вођство. С друге стране Копривица монструозном блокадом спречава нови преокрет.

6' Копривица је расположен у нападу.

5' Тројка Брајса Џонса за 9:11, а одмах затим Тасић повећава предност на плус 4.

4' Ебука Изунду доноси предност ФМП, али Балша Копривица закуцава после скока у нападу. Не користи додатно слободно бацање па црно-бели имају поен предности.

3' Нови поени Трифуновића, полагање после асистенције Аврамовића. Смаилагић се повредио, уместо њега у игри је Зек Ледеј.

2' Урош Трифуновић погађа тројку уз звук сирене за крај напада. Одмах затим Вукчевић хвата лопту у одбрани па Партизан почиње нови напад. Смаилагић се извлачи на тројку али је непрецизан, остаје 3:2 за црно-беле.

1' Почела је утакмица. Партизан је имао први напад, али је Тристан Вукчевић промашио за три. С друге стране Тасић погађа за два.

Уочи меча:

Гробари су излазак Жељка Обрадовића на паркет дворане у Чаиру испратили бурним овацијама и скандирањем "Узми Жељко евро-титулу".

Oве две екипе састале су се пре неколико дана у оквиру АБА лиге а славили су црно-бели са 86:80. Партизан је био бољи и у првом делу сезоне.

- Играли смо пре седам дана изузетно занимљиву утакмицу, победник је одлучен тек у финишу. Познајемо се, знамо да је то екипа која има квалитет. То је полуфинале у које сви улазе са највећим мотивом. На нама је да схватимо да морамо да играмо на максималном могућем нивоу. Знамо све њихове мане, као што и они знају наше. Знамо и врлине, као и они наше - рекао је тренер Партизана Обрадовић пред полуфинале.

Проблем за Партизан могло би да представља одсуство Матијаса Лесора који није играо против Борца због температуре која га је мучила предходна два дана.

Победника у финалу чека Црвена звезда која је у првом полуфиналу савладала Мегу са 72:53.

БОНУС ВИДЕО - Кошаркаши Партизана загревају се пред полуфинале Купа Радивоја Кораћа

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44