УБЕДЉИВ ТРИЈУМФ МЕГЕ: Познат други полуфиналиста Купа Радивоја Кораћа

17. 02. 2022. у 22:37

КОШАРКАШИ Меге други су полуфиналисти Купа Радивоја Кораћа.

Изабраници Владе Јовановића били су убедљиви против екипе Златибора - 84:57 и пласирали се у своје десето узастопно полуфинале овог такмичења.

У уводним минутима меча Златибор је био конкретнији, па је повео 12:5. Међутим, Мега је брзо реаговала и серијом 10:2 за три минута повела 15:14. До краја прве деонице играло се у егалу, па је завршена 19:20.

Боља је била Мега у другој четвртини, после тројки Кочовића и Церовине у 15. минуту повела 32:23, а онда тројком Руженцова и 38:27. На велики одмор, Београђани су отишли са вишком од 12 поена – 41:29.

На старту трећег периода игре Мега је појачала ритам и повећала на великих 47:31. Покушавала је екипа из Чајетине да ухвати ритам, али је екипа тренера Јовановића чувала убедљиву двоцифрену предност, која је у 27. минуту била 57:40.

Последња четвртина није донела ништа ново, Београђани су потпуно контролисали резултат и дешавања на терену, у 32. минуту стигли и до 20 поена предности – 67:47. Два минута касније, имала је Мега и највећих „плус 24“ (73:49), па је питање другог полуфиналисте који ће у суботу од 17.00 сати на мегдан Црвеној звезди мтс било решено.

Најефикаснији у победничком тиму био је Бориша Симанић са 15 поена, а двоцифрени су били и Кочовић са 11 и Јовић са 10 поена. Матковић је убацио осам, уз 11 скокова.

У пораженом тиму бољи од осталих био је капитен Душан Кочовић са 17 поена.

Мега ће у полуфиналу играти са Звездом, биће то реприза прошлогодишњег финала. Тај меч на програму је у суботу од 17 часова.

БОНУС ВИДЕО - Новак Ђоковић на Дубаи Експоу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45