СРБИЈА ЈЕ НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ: "Лавице" након драме савладале Аустралију!

А. Илић

12. 02. 2022. у 22:52

НЕИЗВЕСТАН меч играле су Србија и Аустралија, а наше кошаркашице су тек у завршници меча успеле да дођу до преокрета и заслужене победе 78:71.

СРБИЈА ЈЕ НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ: Лавице након драме савладале Аустралију!

Дуел у дворани Ранко Жеравица почео је церемонијом, уочи дуела које српске кошаркашице играју против Аустралије Соњи Васић и Јелени Брукс уручени су комеморативни дресови. Посебно у вечерашњем мечу треба истаћи Ивон Андерсон која је постигла 30 поена.

Одлично су почеле наше кошаркашице. Након пет минута имале су предност 12:8, а у том периоду посебно су се истакле Ивон Андерсон и Саша Чађо.

Своју предност одржавале су наше даме током првих 10 минута игре. Изузетно ефикасна четвртина је одиграна - 24:20.

Заиграле су гошће знатно боље, те успевају да преокрену након 15. минута игре када су водиле 30:28, а Марина Маљковић је тада била приморана да затражи минут одмора како би покушала да освежи игру својих изабраница.

Деловало је да ће до полувремена Аустралијанке успети да се одлепе, имале су девет поена предности, да би на полувреме ипак отишли уз само два поена минуса -38:40.

Играо се и у наставку егал, одржавале су гошће предност од два поена. У појединим тренуцима изгледа као да српски тим има простора да преокрене резултат, али је одбрана девојака Марине Маљковић на вишем нивоу него напад.

У важним тренуцима је Ивон Андерсон погодила под фаулом и донела Србији 62:62, натурализована Американка имала је и додатно слободно бацање.

Јована Ногић је након неколико неуспешних напада на обе стране фаулирана на шуту за три, погодила је два пенала, а потом су се наше даме одбраниле. Великих 65:62.

У правом тренутку је и Саша Чађо погодила за три, Србија је потом поенима Андерсон дошла до 70:62. Узвратила је Аустралија серијом 6:0, последњи минут Србија је дочекала са два поена предности.

Капитен Тина Крајишник је преузела одговорност у завршници уз двојку и један погођени пенал Србију је вратила на плус пет. Заслужена победа Србије 78:71

Србија сутра игра са Бразилом, али је пласман на Светско првенство и званично обезбеђен победом над Аустралијом.

Србија - Аустралија 78:71

СРБИЈА: Андерсон 30, Чађо 9, Крајишник 11, Ногић 6, Шкорић 4, Црвендакић 12, Катанић, Мандић 2, Раца 2, Станковић, Топузовић.

Аустралија: Ален 15, Блицавс 4, Гарбин 7, Толо 8, Виткомб 18, Џорџ 5, Хил, Магден 6, Луиз 2, Талбот 6, Валас

БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић дошао на утакмицу кошаркаша Звезде