ПОБЕДА НА СТАРТУ ПРОЛЕЋА: Рикардо и Урошевић за плус осам црно-белих (ВИДЕО/ФОТО)

12. 02. 2022. у 13:47

ФУДБАЛЕРИ Партизана победом су отворили пролећни део сезоне у Суперлиги пошто су са 2:0 савладали Раднички у Нишу. Стрелци су били Рикардо гомеш у 44. минуту и Слободан Урошевић у 84.

Осим голова и три нова бода, којима су црно-бели бар за два часа побегли вечитом ривалу на плус осам, утакмицу је обележила и повреда голмана Александара Поповића која се срећом испоставила као мање озбиљна него што се у први мах чинило.

Још једно обележје фудбалске представе на Чаиру је катастрофално стање терена, што је после утакмице апострофирао и тренер Партизана Александар Станојевић.

- Могло је и убедљивије. Изузетно је тежак терен за игру. Тешко је било контролисати игру. Много су нам значили навијачи. Остало нам је још 15 утакмица - рекао је Станојевић.

Цео ток меча могли сте да пратите у преносу уживо на порталу Новости:

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

91'Јојић је упропастио лепу акцију са Рикардом пошто је ноншалантно шутирао у ситуацији кад је "могао шта је хтео".

90' Последња измена у Партизану. Смиљанић мења Здјелара. Иргаће се три минута надокнаде.

88' Нова прилика после корнера са десне стране, Јојић опет идеално проналази Рикарда, али најбољи стрелац лиге није успео да захвати лопту главом па ова идеална шанса за 3:0 оде у неповрат.

Јојић је извео корнер са десне стране, лопта је "села" на волеј Рикарда који погађа пречку, а лопта се одбија од земљу на главу Урошевића који потврђује гол, иако су се црно-бели почели радовати бвећ код шута Гомеша.

84' УРОШЕВИЋ 0:2!

79' Гужва испред гола Радничког, Живковић је центрирао са десног крила, лопта је после правог карамбола завршила у корнеру, закачивши успу тспољни део стативе. Утисак је да је Јовић морао боље да реагује, али опет је тај очајан терен одиграо улогу у контроли лопте.

72' Раднички је преузео иницијативу већ десетак минута, али без конкретних прилика за изједначење.

63' Трострука измена у Партизану. Излазе Натхо, Мениг и Терзић, а улазе Јовић, Лазар Марковић и Јевтовић.

60' Дупла шанса за Партизан! Прво је Рикардо шутирао после асистенције Јојића, Дујмовић је одбио тај шут а натрчао је Терзић који је после свог покушаја рекламирао пенал али није ту било елемената за најстрожу казну.

53' Саничанин отклања претњу испред гола Партизана после центаршута са леве стране.

50' Покушао је Мениг после грешке одбране Радничког, али нема промене резултата. Можда је мога онападач Партизана да повуче мало према голу, али по овако лошем терену у Нишу тешко је контролисати лопту.

45' Почео је други део игре.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

Завршено је првих 52 минута утакмице на нишком Чаиру. Меч је продужен за седам минута јер је голман Партизана Александар Поповић осто без свести после неопрезног старта Митровића. Срећом, у међувремену је стигло обавештење да је млади чувар мреже добро, иако ће морати да се спроведу додатне провере јер је на неколико секунди изгубио свест.

Црно-бели имају још један разлог да се радују пошто на одмор иду са предносшћу од 1:0 после гола најбољег стрелца лиге Рикарда.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

50' - Стижу лепе вести из нишке болнице - Александар Поповић се после указане помоћи осећа добро. Ипак, из предострожности пошто је изгубио свест, биће потребно да се изврше додатне анализе.

Друго полувреме продужено је за седам минута због указивања помоћи Александру Поповићу.

45' Замало да Партизан после првог гола одмах удвостручи предност! Терзић је спољном погодио супротну стативу а лопта се одбила у поље иако је мало недостајало да уђе и у мрежу.

Повели су црно-бели у завршници првог полувремена, а гол је дело нападачког тандема лидера Суперлиге. Мениг је аистирао Рикарду са десне стране, а интернационалац са Зеленортских острва главом погодио небрањени део мреже голмана Дујмовића.

44' РИКАРДО ГОМЕШ 0:1

40' Натхо је гађао преко пречке из можда и најбоље прилике за Партизан.

39' Покушао је Арсић и шут на асистенцију Штулића, али није добро захватио лопту. Од повреде Поповића фудбалери Партизана делују деконцентрисано, што је и разумљиво.

36' Корнер за Раднички после несигурне интервенције Стевановића. Претходно је Арсић послао употребљив центаршут са десне стране.

32' Мениг је дошао у ситуацију да шутира, али је на неравном терену изгубио контролу над лоптом па је обећавајућа ситуација пропала.

28' У игри је Стевановић уместо повређеног Поповића и утакмица је настављена. Први голман црно-белих одвежен је санитетом у нишку болницу, а његово стање пратите у посебној вести овде.

26' Већ четири минута траје прекид, а сада је на терену и возило хитне помоћи.

22' Непријатне сцене у казненом простору Партизана! Митровић је у трку закачио голмана црно-белих Поповића који је остао на трави и сада му се указује помоћ, а припрема се и резервни голман Стевановић.

16' Покушао је и Раднички, преко Пејовића али лопта одлази преко гола.

15' Имамо и прву интервенцију ВАР. Лопта је у казненом простору Партизана погодила у руку Саничанина. Домаћи су тражили пенал, али из ВАР собе јављају да није био елемената за најстрожу казну.

10' Шанса за Партизан преко Урошевића, одбранио је Филип Дујмовић.

5' Први опасан напад црно-белих, покушао је Урошевић, одбранио је Филип Дујмовић.

1' Почео је меч у Нишу, по сунчаном времену али лоем терену.

До пред сам почетак меча трајала је неизвесност да ли ће бити директног ТВ преноса и ВАР технологије на утакмици, због нестанка струје и пада система ТВ Арена, али је квар на време отклоњен.

Тренер Александар Станојевић на пролећној премијери не може да рачуна на повратнике Јевтовића и Фејсу, као ни на недовољно опорављеног Лазара Марковића.