ПАРТИЗАН ПРЕЖИВЕО ДРАМУ У ЖЕЛЕЗНИКУ: Црно-бели славили након преокрета!

А. Илић

12. 02. 2022. у 20:59

ПАРТИЗАН и ФМП одиграли су нови абалигашки класик, малобројни навијачи у Железнику уживали су у фантастичној кошаркашкој представи, а победника смо добили тек у самој завршници - славио је Партизан 80:86.

Серијом 5:0 отворио је ФМП меч. Поене за Пантере постигли су Неранџић за три и Изунду. Уследио је идентичан одговор Партизана, а актери су били Трифуновић и Копривица.

До средине четвртине домаћин је имао минимално вођство. Средином четвртине тим из Железника имао је шест поена предности, а у завршницу деонице ушли су са 19:11. До краја четвртине једино што је екипа Жељка Обрадовића успела да уради јесте да смањи на 24:18.

Џонс је отворио период поенима за домаће, а Лесор са пенала брзо Партизан спушта на 26:23. Чета Ненада Стефановића је током другог полувремена одржавала предност од шест поена, у завршници четвртине Павићевић је убацио у пету, и свом тиму помогао да на полувремену има 46:40.

ФМП - Партизан 80:86 (24:18, 22:22, 16:24, 18:22)

ФМП: Павићевић 10, Вујичић, Џоунс 10, Шарановић 6, Тасић 16, Радоњић 13, Изунду 12, Симовић 2, Неранџић 11, Степановић.

ПАРТИЗАН: Куруцс, Пантер 17, Вукчевић, Ледај 10, Загорац, Копривица 9, Дангубић, Мур 21, Глас, Лесор 11, Трифуновић 16, Мадар 2.

Трећа четвртина је Партизану помогла да преокрене и врати се у меч. Добили су је гости 16:24. Изунду је закуцавањем ФМП још једном подигао на плус осам, али се та предност до краја четвртине истопила.

Пантер је тројком одвео црно-беле на 55:58, након тога је Мур везао четири поена, али је и Џонс био на висини задатка, а поенима Мадара Партизан ипак у последњу деоницу улази уз предност.

Лавовска борба у последњих 10 минута је виђена. Радоњић и Тасић су везали поене, а још једном и Брајс Џонс поентира у резултатској клацкалици. Гледали смо егал, а већ након четири и по минута игре "пантери" су изашли из бонуса. Добром одбраном Далас Мур уписује нове поене и полагањем поред тројице противничких играча враћа "парни ваљак" у вођство.

Мур је још четири поена, одговорио је на другој страни Радоњић за 76:76. Матијас Лесор након фаула долази до прилике са пенала.  Фантастично је Брајс Џоунс асистирао, уписао их је 13, а то је Неранџићу дало прилику да закуца.  У Партизану је радио само Мур, а Тасић је још једном црно-беле спустио на два поена 80:82. Након одличне утакмице Партизан је славио 80:86

БОНУС ВИДЕО: Жељко Обрадовић нови тренер КК Партизан