СРБИНУ ПУКО ФИЛМ! Никола Јокић се разбеснео против "тима снова" (ВИДЕО)

А. Илић

06. 02. 2022. у 23:48

НИКОЛА Јокић је уз нови трипл-дабл поново одушевио све поклонике НБА. Денвер нагетси су нанели осми пораз у низу екипи Бруклин нетса, и то какав - коначних 124:104 заправо и не открива целу слику. Јер гостујући "тим снова", прозван тако због бројних звезда (од којих две можда и највеће Кевин Дурант и Џејмс Харден овога пута нису играли), убацили су само 29 поена у другом полувремену. А Јокић... Јокић је био прича за себе.

СРБИНУ ПУКО ФИЛМ! Никола Јокић се разбеснео против тима снова (ВИДЕО)

Није гостима помогла одлична партија Кајрија Ирвинга, а ни невероватно шутерско вече Блејка Грифина. За све се питао српски ас.

Статистика каже да Денвер побеђује чешће када Никола Јокић шутира 18 или више пута (15-7), док седамнаест или мање покушаја имају учинак 12-12.

Тако је било и овога пута. Никола Јокић је слабо почео прву четвртину, а захваљујући његовој одличној игри у наставку меча, Бруклин је нокаутиран. Србин је утакмицу завршио са новим трипл-дабл учинком: убацио је 27 поена, уз 12 скокова и 10 асистенција. Све то за само 29 минута на паркету.

Али посебна прича је била када се Јокић "разбеснео" у другој деоници.

Денвер је добро отворио меч. Брзо су Нагетси дошли до 9:2. Бартон, Грин и Гордон су користили простор који им је дао ривал за лаке поене. Чекало се четири минута на прве поене Јокића.

Србин је већ у првој деоници имао четири асистенције, међутим, исто толико и поена, те се до краја четвртине играло уједначено, а кошгетерски малтене незаустављиво. Томас је Бруклину у последњем минуту донео прво вођство на мечу, а потом Бембри убацује са пенала за +3. Након 12 минута игре - ефикасних 40:39 за Бруклин.

Добро су и другу четвртину отворили кошаркаши Бруклина. Поенима Милса и Ирвинга брзо су дошли до пет поена предности. Зик Нађи је, међутим, имао два лака закуцавања и тројку, а Никола Јокић је сам почетак деонице гледао са клупе.

Бембри је имао добру блокаду над Демаркусом Козинсом, а популарни "Буги" није му то опростио, али се цео "инцидент" завршио на вербалном сукобу. Блејк Грифин био је нерешива енигма за Нагетсе и чинило се да би нови пораз могао да им се деси, иако гости нису могли да рачунају на две своје поменуте звезде.

Грфин је постигао 19 поена, од чега пет тројки. Са дистанце је бивши ас Клиперса имао пет од шест, шутирајући за три. Нагетси су, са друге стране, игру базирали на покушајима из рекета, након 22 минута имали су 34 поена под кошем, а Јокић је уписао 13. поен и тим из Колорада је поново имао вођство.

Кад се Никола Јокић "разбесни"

Иако су оба тренера као фокус игре ставили одбрану, бар су тако причали пред овај меч, у првом полувремену постигнут је чак 151 поен. Захваљујући импресивној игри Николе Јокића, нарочито у другој деоници (до великог предаха је убацио 18 поена, уз осам асистенција), стекао је домаћин предност 76:75.

Видешви како се ствари одвијају, МВП је "додао гас": после прве четвртине, у којој је шутирао 2/3, Јокић је узео ствари у своје руке у наредној - у другој деоници је постигао 14 поена, без промашеног шута (6/6) и четири нове асистенције, а у трећем периоду меча постигао је девет поена, опет уз одличан шут, 4/6.

Пријао је одмор МВП-у који је беспрекорно почео трећу четвртину. Дошао је Јокић брзо до 24 поена, уз шест скокова и осам асистенција. Парирао је Србину Кајри Ирвинг који је до средине деонице постигао 21 поен, уз четири скока и девет асистенција.

Само два поена постигли су Бруклин Нетси за готово шест минута игре, а домаћин је имао предност 88:77. Агонију гостију са Истока прекинуо је Џејмс Џонсон тројком из угла.

И, док су се "мрежице" питале како да реше проблем који им је доносила маестрална игра српског аса, али и фантастична одбрана осталих стартера Денвера, предност домаћина је расла. И расла. И расла.

А на све то, само 25 минута игре требало је Јокићу да упише дабл-дабл (25 поена, 10 скокова).

Све што су желели - тада су убацили играчи Нагетса. Ношени одличном игром Јокића разиграли су се и остали, те је на минут до краја треће четвртине Денвер имао 20 поена предности.

Нагетси су одиграли готово савршену деоницу, па у последњих 12 минута ушли уз предност 107:91. Занимљиво је да је за 11 минута и 40 секунди Бруклин постигао осам поена, а потом за завршних 20 секунди те четвртин исто толико.

Демаркус Казинс, коме је управо у недељу истицао десетодневни уговор, у дресу Денвера је наступио пети пут, а на њима је учинак који му можда и неће обезбедити нови уговор. Уписао је четири техничке грешке, уз једно искључење. Што се саме завршнице тиче, Денвер је након 41 минута имао више него убедљивих 109:96, а Мелоун је у четвртој четвртини одмарао Николу Јокића. Не баш до краја.

Након нове тројке Кема Томаса, тренер Денвера тражио је минут одмора. Спустили су се гости на 10 поена заостатка, па је то био аларм Мелоуну да врати Србина у игру.

Уз стаменог Сомборца повукао је Вил Бартон који је у последњој деоници убацио 10 поена, те на два минута до краја Денвер је имао 10 поена предности и практично решен меч. Заслужено је тим из Колорада и славио са поменутих 124:104.

У тиму Нагетса, поред Јокића, одличан је био Вил Бартон који је убацио 21 поен уз шест скокова и четири асистенције. Арон Гордон је постигао 17, уз девет скокова, али и доминантну игру, како у одбрани, тако и у нападу, где је на моменте изврсно "имитирао" Јокића, уз неколико одличних асистенција.

На другој страни, у тиму Бруклина, Кајри Ирвинг уписао је 27 поена, уз пет скокова и 11 асистенција, 20 поена додао је Томас, а један мање Блејк Грифин.

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце до најбољег кошаркаша на свету

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45