КАО У НАЈЛЕПШЕМ СНУ: Душан Влаховић чудесно дебитовао за Јувентус! (ВИДЕО)

Д. Н.

06. 02. 2022. у 22:35 >> 22:36

МНОГИ су чекали ову недељу, 6. фебруар, да виде како ће се Душан Влаховић снаћи на дебију у Јувентусу. А снашао се - сјајно. Уосталом, када дате гол у првом такмичарском мечу за фудбалског гиганта, "сјајно" и јесте прави опис.

Tanjug/AP

У 24. колу Серије А, у коме је торински гигант угостио Верону, српски репрезентативац се нашао у стартној постави "старе даме".

Тренер Масимилијано Алегри је решио да најновије појачање одмах "баци у ватру", а и пре него што је меч почео, све очи на стадиону биле су упрте у Србина.

Влаховић је и на загревању одушевљавао публику на "Алијанц стадиону", погађајући гол на импресиван начин...

... а и навијачи Јувентуса су га дочекали громогласним поздравом, када је спикер најавио ко ће играти са бројем седам на дресу домаћих у овом мечу:

Деби из снова Душана Влаховића

У седмом минуту, Влаховић је после додавања петом од стране Дибале упутио врло снажан ударац левицом, са ивице казненог простора, а само је изврсна одбрана Монтипа била "крива" што "Јуве" није већ тада повео.

Међутим, није се дуго чекало и да се резултат промени.

Дибала је у 13. минуту проиграо са средине терена српског аса, а Влаховић маестрално, лобом са руба шеснаестерца, постигао дебитантски гол за Јувентус.

Да је било добре воље судије, а и примењивања неких основних правила, један од три прекршаја над Влаховићем у уводних пола сата игре донео би пенал за Јувентус,  јер је српски голгетер с обе руке повучен на тло у супарничком казненом простору.

Са друге стране, у 38. минуту могао је Влаховић и до свог другог поготка, да је центаршут с леве стране, у полуконтри, боље "скренуо" десном ногом: лопта је прохујала тик покрај даље, десне стативе, што је прилично изнервирало најскупље овосезонско појачање Јувеа.

Друго полувреме је донело нешто опрезнију игру "старе даме", јер је прилично претио и  њенривал, за ког је Дарко Лазовић запажено играо по левом крилу (и преузео капитенску траку од Велоса у 46. минуту).

Ипак, уз три нова шута Влаховића, те гол новајлије из Борусије Менхенгладбах, Дениса Закарије у 61. минута, Јувентус је изградио ненадокнадиву предност.

Голови два поменута "зимска" појачања торинског клуба донела су му прву првенствену победу над Вероном после четири узастопна покушаја од септембра 2019. до сада. Уједно, овај тријумф је био и својеврсну реванш Верони за пораз од ње (2:1) у првом делу актуелног шампионата.

Душан Влаховић и Јувентус - статистика

Млади Србин тренутно је са 18 погодака на деоби првог места када су у питању најбољи стрелци италијанског шампионата, а на тој позицији је и вођа Лација, Ћиро Имобиле.

Од тих 18 голова у "лигама петице" (Италија, Шпанија, Енглеска, Немачка, Француска) више је у првенству, у сезони 2021/2022, дао само шпиц Бајерна, Роберт Левандовски - 24.

Табела Серије А

Јувентус је пред овај меч био пети на табели Серија А са 42 бода, а Верона девета са 33.

Победа "старе даме" донела јој преузимање четвртог места од Аталанте, која има 43 бода (и утакмицу мање од Јувеа који је догурао до 45 бода).

На врху су Интер (53), те Наполи и Милан (са по 52).

БОНУС ВИДЕО ВЛАХОВИЋ НОВИ РЕКОРДЕР: Пет највећих трансфера српских фудбалера

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45