ЈОКИЋ ПОНИЗИО ЛЕЈКЕРСЕ: Нагетси везали другу победу у низу уз фантастичан допринос Србина

Новости онлајн

16. 01. 2022. у 05:36

НОВО сјајно издање Николе Јокића, Србин је још једном предводио Денвер нагетсе, који су уписалу другу везану победу. Тим из Колорада понизиио је славне Лос Анђелес Лејкерсе резултатом 133:96.

Лејкерси су добро отворили меч, а како је време одмицало Денвер је све боље читао игру и нашао простор за напад.

Играчи са клупе дали су велики допринос, док су Нагетси средином друге четвртине имали предност од 18 поена.

Јокић се до краја првог полувремена поигравао са Двајтом Хауардом, а на паузу се отишло са 13 поена предности у корист домаће екипе.

Српски центар је први део меча завршио са 14 поена, девет скокова и девет аситенција, док је екипа Денвера уписала чак 73 поена у првих 24 минута сусрета. Никола је након неколико минута игре у трећој четвртини дошао до једног од најбржих трипл-дабл учинака у НБА историји.

Брзо су Нагетси стекли више него убедљиву предност, која је ишла и до 42 поена, чиме су понижавали ривала са којима су се састали пре две године у финалу Западне конференције.

Тренер Мајк Малоун могао је да одмори своје стартере, да прилику играчима са нешто мањом минутажом у досадашњем току сезоне.

Никола Јокић је меч завршио са 17 поена, 13 скокова и 12 асистенција за 28 минута проведених на паркету.

Боунс Хајланд је убацио 27, а Џеф Грин 26 поена. Двоцифрени у редовима Денвера били су још и Бартон 12, Гордон 11, Рид 11 и Морис 10.

Лејкерси су имали само тројицу двоцифрених играча, били су то Џејмс са 25, Вестбрук са 19 и Хауард са 13 поена.

БОНУС ВИДЕО: КАД ДРЖАВА БРИНЕ О ШАМПИОНИМА! Како су се низали успеси Србије у 2021.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45