ЈОКИЋА БРИГА ЗА КАРИЈЕВ ЈУБИЛЕЈ: Нова МВП партија Србина, показао Калифорнији ко је најбољи! (ВИДЕО)

А. Илић

29. 12. 2021. у 07:05 >> 07:41

КОШАРКАШИ Денвера уписали су 17 победу у сезони и то против фаворизованог Голден Стејта у Оракл арени. Предвођени сјајним Николом Јокићем дошли су до победе 86:89.

Српски центар је за 35 минута убацио 22 поена, уз 18 скокова и пет асистенција.

Одлично су гости отворили меч. Јокић и Бартон водили су Нагетсе до осетне предности, која је након 12 минута игре износила +15 поена. Да би до полувремена тим Мајка Мелоуна имао и 24 поена суфицита.

Вигинс и Пејтон су убацили у "пету" брзину током треће деонице и свели заостатак на свега 14 поена. Прави тим из Сан Франциска серију 11:2 и у завршници меча дошло је до егала.

Само минут пре краја меча на семафору је стајало 84:84, захваљујући поенима Пејтона, али је на другој страни узвратио Бартон лаганим полагањем, а потом и поенима са пенала за 88:84, након чега није било повратка за домаћи састав који је на крају уписао пораз 89:86

Јокић је победи допринео у завршници меча када је при резултату 88:86 блокирао лагане поене који би донели изједначење.

Вил Бартон имао је 21 убачен поен, те је уз Николу био једини двоцифрени у Денверу.

Стеф Кари је уписао 3000. погођену тројку у каријери, али му то није било довољно за тријумф. Меч је завршио са 23 поена уз шут за три 5/14.

Поред одличног Карија Вигинс је додао 21 поен, а Гери Пејтон II 11, двоцифрен је био и Хуан Тоскано Андерсон са 10 поена. Немања Бјелица је за 18 минута уписао пет поена, осам скокова и асистенцију.

Алексеј Покушевски није наступио за Оклахому. Србин се налази у ковид протоколу, а у престоници Калифорније савладао их је Сакраменто. Гилџис Александер је убацио 33 поена, 24 убацио је Халибартон, Хилд 21.

Лејкерси са Хјустоном нису имали проблема. Леброн је додао 32 поена у победи. Уз 11 скокова и исто толико асистенција. Малик Монк подржао га је са 25 поена.

БОНУС ВИДЕО

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00