МИЛУТИНОВ БЛИСТАО: Дабл-дабл Србина у победи ЦСКА над Жалгирисом

Часлав Вуковић

10. 12. 2021. у 21:41

ЦСКА је убедљиво победио Жалгирис у Каунасу са 73:51 у 14. колу Евролиге, а фантастичну утакмицу одиграо је српски кошаркаш Никола Милутинов.

Сјајни центар је на паркету провео 26 минута и за то време успео је да оствари учинак од 19 поена и 12 скокова. Поново је бивши играч Партизана показао зашто је један од најбољих високих играча у елитном такмичењу.

Изабраници Јура Здовца су на овом мечу играли само полувреме. Гости из Москве су после 20 минута кошарке имали предност од два разлике - 30:28.

Ипак, игра Жалгириса се распала у другом полувремену. ЦСКА је то искористио направи велику и недостижну предност коју ривал није могао да стигне.

Осим Милутинова добру утакмицу за "армејце" одиграо је Алексеј Швед који је бројао до 17. На другој страни најбољи је био Џош Нибо са 11 поена, док је Тајлер Кавано додао девет.

ЦСКА после новог тријумфа има учинак 9-5, а тим из Каунаса 3-11.

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце до најбољег кошаркаша на свету