ЗВЕЗДА ОЧИТАЛА ЛЕКЦИЈУ ХРВАТИМА: Рутински повратак на врх

06. 12. 2021. у 19:58

КОАШРКАШИ црвене звезде савладали су Цибону са 86:72 у десетом колу АБА лиге.

Дуже него што се очекивало Звезда је "ломила" младу екипу Цибоне, све до уводних минута последње четвртине у којима је шампион дохватио недостижну предност за девету победу (86:72), којом се вратио на врх јадранске табеле после десет одиграних кола.

Улога фаворита као да је поништила ону потребну такмичарску тензију у Радоњићевом тиму, у којем није било опорављеног Вајта. Серија "цибоса" 10-0 у првој четвртини подигла је борбени ниво црвено-белих, који су почели да играју нешто агилније у одбрани против младог и полетног загребачког тима.

Последица младости екипе коју води некадашњи тренер ФМП Јовановић биле су бројне грешке у другој деоници, брзоплети пасови као лак плен хитрих руку Холинса, који је са седам поена покренуо контрасерију 14-0 за плус 12 у 16. минуту. Тада је талентовани Пркачин, једини са двоцифреним учинком у оба тима у првом полувремену, убацио прву тројку за госте из њихових девет покушаја.

У Звезди је први до двоцифреног поена стигао Холинс, што се није дешавало у досадашњем делу сезоне. Није се често догађало ни да судије буду главни протагонисти, као у већем делу овог меча. Пречестим сецкањем игре, гледањем снимака, па и чудним критеријумом који је диктирао главни арбитар Јавор, иницирали су негодовање публике и Радоњића, који је зарадио техничку грешку. Један од гледалаца из првих редова удаљен је из дворане.

Од тројке Мајцунића, којом су гости пришли на само три разлике, већ критичну нервозу смирио је Калинић, који је погодио два шута ван линије 6,75. Тројкашком инспирацијом (11/22 у прве три четвртине) црвено-бели су без карактеристичне чврсте одбране дошли у ситуацију да рутински приведу меч крају.

По писању хрватских "Спортских новости", можда и последњи на клупи Цибоне за српског тренера Владимира Јовановића. Лист наводи да му је спремљен отказ пре гостовања у Београду, као и да ће га наследити Јосип Сесар.