ЦРВЕНО-БЕЛА МАШИНЕРИЈА: Звезда декласирала Панатинаикос за сва времена (ФОТО/ВИДЕО)

04. 11. 2021. у 15:52

КОШАРКАШИ Црвене звезде у великом стилу су прекинули серију од четири пораза у Евролиги. Цех је платио Панатинаикос који је прошао горе него ономад на турниру у Минхену када је било +28 за црвено-беле - 81:48.

Најефикасније био Нејт Волтерс са 18 поена, Холинс 11, Калинић 10. Истакао се и Кузмић са седам поена и осам скокова.

Мејкон са 15 и Сент Рос с 11 бољи од осталих у пораженој екипи. Јоги Ферел катастрофалан  - само једна промашај за тројку и три изгубљене лопте стоје у његовој колони.

Звезда сада има скор 3-5, док је панатинаикос остао на две победе уз шест пораза и сада је испод грчког клуба на табели Евролиге само Жалгирис који још не зна за победу.

Црвено-бели и наредни меч играју у Београду, следећег четвртка од 19 часова гостује Асвел.

Црвена звезда – Панатинаикос 81:48 (21:8, 18:18, 18:10, 24:12)

Дворана: „Александар Николић”. Гледалаца: -. Судије: Луиђи Ламоника, Леандро Ленцано и Ђорди Алијага.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић, Волтерс Ускоковић, Давидовац, Митровиж, Лазић, Калинић, Добрић, Холинс, Сиомоновић, Кузмић, Цирбес.
ПАНАТИНАИКОС: Пери, Мејкон, Папајанис, Бохоридис, Папапетру, Ферел, Каселакис, О. Вајт, Флојд, Еванс, Манцукас, Сент-Рос.

Ток меча могли сте да пратите у текстуалном преносу на порталу "Новости":

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

39'- Мејкон погађа тројку за крај - 81:48!

39'- Лазић погађа једно слободно, Панатинаикос одмах губи лопту, тачније холинс је краде и почиње нови напад Звезде. Лазић је покушао за три на истеку тог напада, а на крају је два слободна добио Кузмић. Погодио је оба.

37'- Коначно погађа и Холинс ту тројку - 78:43! Хала "Александар Николић" се ори победничком песмом Делија!

36'- Нова тројка Давидовца, узвраћа на три поена Колинса. Холинс покушава за нову тројку и промашује, али Давидовац је изборио слобона бацања и погађа оба.

34' - Тројка Давидовца, двојка Луке Митровића и Звезда је на +32!

32'- Папајанис постиже поене после оних првих шест са старта утакмице кад су Грци водили са 6:2.

32'- Ево и техничке за Панатинаикос. Капитен Звезде Лазић сигуран је са линије пенала. После тројке Добрића предност нашег шампиона расте и сада износи 29 поена.

31'- Митровић двојком и Ускоковић са линије пенала увећавају предсност црвено-белих.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30' - Папапетру је непрецизан за тројку, а четрвртину затвара Бранко Лазић поенима са линије за слободна бацања. Звезда води 21 разлике, 57:36

29' - Папапетру погађа после офанзивног коша. Холинс је фаулиран и погађа оба бацања. У последњи минут треће деонице Звезда улази са +18.

28' - Успео је Холинс у наредном нападу да закуца, а затим дође до нових поена, после дуге акције Звезде у којој су покушавали Волтерс продором и Давидовац за три.

26' - Нови покушај Волтерса, прешао је опет ванса али не погађа испод коша. Холинс је дошао до лопте офанзивним скоком, али је претера оу покупшају да што ефектније закуца па је остао без сигурних поена.

26' - Волтерс из тешке позиције поентира и прекида мини-серију Панатинаикоса. Звезда води 49:32.

24' - Непрецизан је био Добрић за три из корнера, али офанзивним скоком до лопте долази Кузмић и погађа.

24'- Калинић асистира Нејту Волтерсу за нове поене Звезде, сада је плус 17 за црвено-беле - 45:28.

23' - Сјајан продор Калинића и погодак уз фаул. Додаје плус један са пенала.

22' - Сент Рос отвара дреуго полувреме, а прве поене за Звезду постиже Огњен Кузмић са линије слободних бацања, а онда одлична одбрана црвено-белих. Истекло је време за напад гостију

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

20'- Грешку Луке Митровића користи Сент Рос да закуца. Греши и Калинић па је Волтерс принуђен да прави фаул на Окару који је прецизан и погађа оба слободна бацања. Митровић промашује за два па се на одмор иде са 39:26 за Звезду. А било је 39:20 минут пре краја.

20' - Симоновић промашује тежак шут за три поена, а с друге стране Лазаревић прави фаул над Сент Росом. Кубанац је прецизан оба пута са линије пенала, што Радоњић користи да узме послењи тајм-аут у првом полувремену.

19' - Тројка Добрића! Уследила је грешка Еванса у нападу па Добрићева тројка за Луку Митровића. 39:20 за Звезду.

18'- Опет Симоновић! 34:20, Грци не знају шта их је снашло.

17'- Симоновић после скока у нападу поентира за 31:18. Тајм-аут тражи клупа Панатинаикоса. после одмора Папапетру поентира за госте.

16' - Ускоковић губи лопту, али Окаро у контри успева некако да сам себи избије лопту из руке. Ово је требало видети!

15'- Сада Волтерс у улози асистента, омогућио је Кузмићу прве поене.

14'- Сада Мејкон краде лопту Волтрсу и поентира, али узвраћа Волтерс.

13'- Волтерс погађа први кош за Звезду у другој четвртини, Холинс краде лопту Ферелу и погађа за 25:14.

12'- Покушао је Мејкон за нову тројку, није био прецизан, али је испод коша најбоље реаговао Флојд који закуцава за 21:14. Серију Панатинаикоса од 6:0 покушаће да прекине тајм-аутом Радоњић.

11' - Дуго је трајао напад Црвене звезде који је завршен грешком Луке Митровића. Користе то Грци за брзи напад, који решава Мејкон тројком уз фаул Лазића. Прецизан је Американац са линије пенала и смањује на 21:12.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10'- Фаул у нападу прави Лука Митровић, Ферел непрецизан за три. С друге стране Холинс прави кораке, али нема поена за Панатинаикос. Звезда решава прву четвртину у своју корист са прилично убедљивих 21:8.

9'- Калинић погађа за два са додатним слободним бацањем. Са седам поена ближи се Волтрсу на листи стрелаца црвено-белих.

8'- Папајанис прекида Звездину серију, закуцавањем после лепе асистенције Вајта. Али узвраћа Добрић, опет је двоцифрена предност на страни црвено-белих.

7'- одлично игра Лука у овим тренуцима. после дефанзивног скока изборио је и фаул па ће после новог тајм-аута на линију за пенале. Прецизан је оба пута и Звездаима великих плус 10.

7'- Папапетру покушава и лопта му опет излази из обруча. С друге стране, Калинић постиже нове поене после асистенције Митровића.

6'- Калинић погађа испод коша и постаје други играч Звезде који се уписује у стрелце вечерас - 12:6!

5' - Симултанка Волтерса, друга тројка и укупно десети поен. Одлично је почео бек црвено-белих.

4'- Добрић је изборио нови напад после одбијене лоптре од обруча и асистирао Волтерсу за вођство Звезде. Свих седам поена за црвено-беле постигао је Волтерс!

3'- Сент Рос погађа из контре, али Волтерс узвраћа првом тројком на утакмици.

1' - Почело је. Први напад има Панатинаикос. Кузмић одузима лопту, али Волтрс не успева да реализује контру. С друге стране поентира Папајанис.

- Одређене су стартне петорке. За Звезду почињу Волтерс, Добрић, Лазаревић, Калинић и Кузмић а за Панатинаикос Пери, Сент рос, Папаетру, Еванс и Папајанис

Обе екипе у меч осмог кола Евролиге улазе са скором од две победе и пет пораза, али Звезда има нешто бољу (мање лошу) кош-разлику па је на 15. месту, док је грчки тим 16. на табели. Црвено-бели су у серији од четири евролигашка пораза, а ПАО је у прошлом колу поражен од Асвела након што је у шестој рунди савладао шампиона Европе Ефес.

Биће ово 16. дуел ових екипа, а Звезда води 8:7. Последњи дуел уједно је био и једини пријатељски, а наш тим убедљиво је победио са чак 28 разлике, у мечу у коме је остао без Ерона Вајта.

Тренер српског шампиона Дејан Радоњић ни за овај меч неће моћи да рачуна на Николу Ивановића и Ерона Вајта, који се постепено опоравља од лома руке који је задобио управо на поменутој пријатељској утакмици са Панатинаикосом у Минхену, док ће Бранко Лазић бити у тиму.

- Желимо да уђемо у утакмицу уз сав респект противника, уз велику подршку навијача и да дужим интервалима добре игре градимо резултат и дођемо до важних бодова - поручио је Радоњић.

Пред дупли програм њихових љубимаца огласиле су се „делије”, поруком да што више навијача дође и на кошарку и на фудбал и пружи неопходну подршку играчима.