ДЕНВЕР НЕ ЛИЧИ НА СЕБЕ: Не узима се тако шампионски прстен! Јокић у последњих 19 минута без поена

02. 11. 2021. у 06:16

ДЕНВЕР је претрпео трећи пораз на последњих пет утакмица. Овога пута бољи је био Мемфис, 106:97.

Нагетси су далеко од нивоа игре који ће им бити потребан за освајање шампионског прстена, што им је циљ у текућој сезони.

Прошлосезонски МВП Никола Јокић још једном је био најефикаснији у свом тиму. И још једном изостала је боља подршка саиграча. Мада, руку на срце, у кључним тренуцима ни српски ас се није прославио.

Јокић је имао учинак од 23 поена и по седам скокова и асистенција, као и четири блокаде, али у последњих 19 минута се није уписао у стрелце.

Србину је недостајала подршка у нападу, пошто је Гордон имао 15, Морис 11 и Портер 10 поена.

У победничкој екипи истакли су се Морент са 26, Џоунс са 17, Тилман са 12 и Бејн и Џексон са по 11 поена.

Мемфис је у првој четвртини доказао гостима да може да их угрози, пошто су Гризлији долазили до лаких поена.

Домаћин је након прве четвртине водио пет поена, да би Денвер до полувремена смањио предност на три.

Нагетси су се мучили у трећој четвртини у којој су постигли 15 поена, што је Мемфис искористио да стекне нешто осетнију предност коју је до краја сусрета одбранио.