ЕФЕС КОНАЧНО ПОБЕДИО: Шампион Европе салвадао Уникс, до првог тријумфа у Евролиги стигао и Бајерн

21. 10. 2021. у 21:34

КОНАЧНО је до победе у Евролиги дошао актуелни шампион Европе, Ефес. Оружје у Истанбулу је положио Уникс у петом колу елитног такмичења.

Тим Ергина Атамана је славио са 71:68 и по резултату се види да је тријумф извојеван теже него што се очекивало, посебно ако се зна да је руски клуб пре седам дана постигао само 41 поен, такође у Истанбулу против Фенербахчеа.

Ван тим остао је српски кошаркаш Василије Мицић, а одличан деби имао је новајлија из Милвокија Елајџа Брајант.

Американац је меч окончао са 14 поена, додао је и четири скока за 32 минута колико је провео на паркету. Исто број поена постигао је и Родриг Бубоа. Филип Петрушев уписао је само два поена.

На другој страни најефикаснији је био бивши кошаркаш Црвене звезде Лорензо Браун који је утакмицу завршио са 16 поена, колико је постигао и Ајзеа Кенан.

Прву победу у Евролиги оставрио је и Бајерн. Екипа из Минхена је славила против Жалгириса у Каунасу са 75:73.

Ништа није слутило овакав исход после првог полувремена када је тим Јурија Здовца имао предност од 12 разлике - 39:27.

Ипак, добро друго полувреме одиграли су гости у коме су појачали одбрану и били много бољи у нападу.

Владимир Лучић се вратио на паркет и одиграо сјајан меч - 17 поена четири скока. Њега је пратио Дешон Томас са 15. Код Жалгириса најбољи је био Лукас Лекавичијус са 17 поена, Џош Нибо је забележио дабл-дабл - 12 поена и 13 скокова.

Бајерн сада има учинак 1-4, а шампион Литваније 0-5.

БОНУС ВИДЕО: Опроштај Новице Величковића пред пуном Ареном

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36