ПАРТИЗАН ЋЕ МОРАТИ ЈОШ ДА ЧЕКА ПОБЕДУ: Белгијанце спасла пречка Вујачића

А. Илић

21. 10. 2021. у 22:58 >> 22:58

ФУДБАЛЕРИ Гента славили су као гости против екипе Партизана резултатом 1:0. Једини гол постигао је Кумс у 59. минуту.

Није ни Партизан вечерас успео да тријумфом увећа европски коефицијент Србије, на стадину у Хумској пред близу 10.000 навијача славили су гости резултатом 1:0.

Стручни штаб Гента одлично је пред овај меч скаутирао Партизан, те "индијанци" нису дозволили "парном ваљку" да се упали вечерас.

Гости су имали контролу игре и већину времена  лопту у свом поседу, док су црно-бели спорадично нападали.

Добру су прилику имали играчи Партизана у 21. минуту. Натхо је мајсторски пропустио лопту до Рикарда Гомеша који је помало био себичан, могао је да врати до Израелца који се нашао у бољој позицији.

Доста садржајније било је друго полувреме. Отворили су га играчи Партизана на бољи начин. Мениг је искоса покушао да проигра Натха који је шутирао поред гола. Седам минута касније умало су гости казнили тај промашај.

Чекватадзе је умало искористио грешку на средини терена, послао је лопту до Ођиђе Офоје, његов покушај одбранио је Поповић, а након корнера постигнут је гол који је решио питање победника. Кумс је искористио употребљиву лопту на петерцу за 1:0.

Партизан - Гент 0:1 (Кумс 59')

Судија: Боби Маден (Шкотска)

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић – Живковић, Вујачић, Саничанин, Обрадовић (од 64. Урошевић) – Здјелар, Шћекић (од 76. Лутовац) – Марковић (од 58. Холендер), Натхо (од 64. Јојић), Мениг (од 64. Пантић) – Рикардо.

ГЕНТ (4-2-3-1): Болат - Ханче-Олсен, Нгадеу, Окупу, Фортуна - Овусу, Кумс (од 76. Десар) - Самуасе, Ођиђа Офое (од 76. Безус), Чакветадзе (од 81. Мбојо) - Депоатр

Уследио је налет Гента након гола, два добра напада имали су гости. Прво је Фортуна био у изгледној шанси Поповић брани, неколико секунди раније опробао се и Офоје такође је као победник изашао голман црно-белих.

У 87. минуту Болат је лагано дотакао лопту након фантастичног шута Вујачића са преко 30 метара, лопта погађа пречку и одлази у Корнер, потом је припретио и Холендер, али ништа од гола. Турски голман угасио је сваку наду партизановаца. Још једном је до краја меча Вујачић био у прилици, а као победник изашао је голман гостију. На крају 0:1.

КРАЈ МЕЧА

90' Годо мења Фортуну, а Овосуа Оладоје.

87' Болат је дотакао лопту након фантастичног шута Вујачића са преко 30 метара, лопта погађа пречку и одлази у Корнер, потом је припретио и Холендер, али ништа од гола.

82' Партизан  је кружио око шеснаестерца ривала, али тешко Партизан долази у прилику да угрози Белгијанце. Добро су гости скаутирали Партизан и неутралишу сваку опасност за сада.

80' Мбојо мења Чекветадзеа.

78' Компликују домаћи играчи испред свог гола, сада су ривалу поклонили само корнер. Де Сарт потом шутира, крај стативе.

76' Гент мења, Безус и Бесар улазе у игру, на клупи су Ођиђа Офое и Кумс

75' Одлично Поповић отклања опасност. Улази у игру Лутовац уместо Шћекића.

66' Холендер је у петерцу пронашао Пантића који је био изблокиран при ударцу.

64' Троструку измену прави Станојевић, Пантић, Јојић и  Урошевић улазе у игру, из ње су изашли Менинг Натхо и Обрадовић.

62' Два велика напада за госте. Фортуна је имао јако добру прилику Поповић овог пута брани у маниру најбољих светских чувара мреже. Александар Поповић држи Партизан у игри.

61' Нова прилика за Офоеја поново Поповић одлично реагује. Гол као да је до ветар у леђа гостима.

59' Гости долазе до гола након корнера. Кумс користи лопту коју добија на петерац и доноси вођство "индијанцима".

58' Велика шанса за госте. Користи Чекватадзе грешку Марковића на средини терена, додаје до Ођиђе Офоеја који шутира, брани Поповић.

52' Мениг је искоса по левој страни проиграо Бибраса Натха који је упутио шут ка голу ривала - покушај Израелца отишао је преко гола.

50' Чекватадзе добија добру лопту иза леђа одбране, а лопту шаље високо изнад гола, срећа по домаће лоше је реаговао.

48' Из ПР тима црно-белих саопштено је да званично мечу присуствује 9943 навијача.

46' Почиње друго полувреме у Хумској.

45' КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - Виђена је тврда утакмица у првом полувремену, није било великих прилика, а након мирног првог дела игре Партизан мора боље уколико жели победу над Белгијанцима.

44' Добио је Мениг добру лопту у шеснаестерцу, лоше је реаговао - ништа од прилике.

36' Траже навијачи од Партизана да нападне, одузели су црно-бели лопту на половини ривала, прилика је била да Гомеш и Мениг комбинују, поново је нападач Партизана био неодлучан и на крају изгубио лопту.

33' Покушао је сада Чекватадзе да угрози "парни ваљак", Вујачић одлично реагује пред својим шеснаестерцем.

29' Брани се добро Партизан, Белгијанци имају лопту у ногама, али за сада није било већих опасности по Александра Поповића.

21' Натхо је на додавање Менига пропустио лопту до Рикарда Гомеша, имао је боље решење у виду проигравања Натха нападач Зеленооргских острва, одлучио је да шутира, траљаво и поред гола.

Tekst potpisa

17' Још једна лопта путовала је ка голу Поповића, гости су за сада јако непрецизни, а Партизан дозвољава превише простора ривалу на својој половини.

15' Депотр је искористио додавање Фортуне са леве стране, упутио је први ударац на мечу, срећом по домаће, послао је лопту високо преко гола.

14' Без много узбуђења у досадашњем току меча. Чека Партизан стрпљиво прилику да кроз контра нападе угрози ривала.

6' Ођиђа-Офое добија жути картон због симулирања.

3' Марковић је проиграо Менига, који шаље до Обрадовића, а дефанзивац прослеђује лопту до Натха који је био блокиран.

1' Почео је меч на стадиону у Хумској.

Уочи меча

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић – Живковић, Вујачић, Саничанин, Обрадовић – Зђелар, Шћекић – Марковић, Натхо, Мениг – Рикардо. Тренер: Александар Станојевић.

ГЕНТ (4-2-3-1): Болат - Ханче-Олсен, Нгадеу, Окупу, Фортуна - Овусу, Кумс - Самуасе, Ођиђа Офое, Чакветаџе - Депоатр. Тренер: Хајн Ванхазебрук

Ипак, традиције постоје да би се рушиле, а управо се томе надају у редовима Партизана. Гент је шести по реду ривал из Белгије црно-белих, до сада су се састајали са Стандардом, Клуб Брижом, Андерлехтом, Генком и претходне сезоне против Шарлоа. Ниједном није Партизан уписао тријумф.

- Имамо одлучујућу утакмицу, једну од одлучујућих за пролаз и пролеће у Европи. Играмо против екипе која је директан конкурент за прву позицију. Наредне две утакмице ће много тога одлучити. Спремни смо, мотивисани. Здравствена ситуација је добра, Јовић се опоравио, неће бити у конкуренцији, али тренира. Жељно чекамо утакмицу - рекао је Станојевић на конференцији за медије на стадиону у Хумској.

Осврнуо се Станојевић и на ривала

- Снажни су, високи, играју с јаким ритмом, играју са толико нападача. Доста офанзивна екипа, која ризикује. Динамична екипа, биће једна добра утакмица, ми ћемо изаћи у офанзивном саставу. Не знам који ће резултат бити, али знам да ће бити добра и занимљива утакмица - истакао је тренер црно-белих.

Ево шта је тренер Гента Хејн Ванхазебрук поручио пред меча:

- Прво место прави разлику. Наравно, више бих волео да будемо први. Ако будемо други морали бисмо да играмо додатне две утакмице, што нам не иде у прилог. Биће то тешка утакмица, на нивоу Лиге Евопе. Партизан је навикао да побеђује. Играћемо у котлу у коме ће се дизати велика бука. Атмосфера може да утиче на меч - рекао је Ванхазебрук.

А како је фудбалер Гента Дарко Лемајић најавио меч прочитајте у посебном тексту.