ЗВЕЗДА ЗАБЛИСТАЛА Евролига се вратила у Арену, и то како - пао Жалгирис!

А. Илић

13. 10. 2021. у 17:34 >> 20:54

КОШАРКАШИ Црвене звезде уписали су другу победу у Евролиги у новој сезони. Вечерас су црвено-бели били бољи од Жалгириса 73:61 (13:14, 16:13, 17:15, 27:19)

Кошаркаши Црвене звезде отворили су меч одличном одбраном, али је недостајао напад. Звезда је након пет минута игре имала седам поена предности (12:5). Ипак, уследио је празан ход који су гости искористили те након 10 минута долазе до предности 13:14.

Припала је Звезди друга деоница, водили су у већем делу четвртине, одржавали су до три поена предности, све до средине четвртине када тројком Нилса долазе до 17:19, гости су потом имали и четири поена суфицита, а онда су на сцену ступили Добрић и Кузмић, Звезда је изједначила, Небо је задавао доста проблема домаћима у рекету. Након лавовске борбе Звезда на полувреме одлази са 29:27.

Трећа деоница била је под контролом Звезде. Водио је тим са Малог Калемегдана, у једном тренутку и максималних седам поена до тада, тврдо и храбро играли су и једни и други, до краја треће деонице Звезда је одржавала четири поена предности, а тако је и завршен трећи период 46:42.

У два наврата у четвртој деоници Звезда је имала плус 8, одлично су домаћи играли у одбрани, а прорадио је и дуго чекан напад. Одлично су преузимали играчи Звезде, те су се гостима "стегле" руке. Звезда је то искористила да дође до убедљиве победе 73:61.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић 2, Волтерс 11, Ускоковић, Давидовац 7, Митровић 12, Лазић, Калинић 15, Добрић 13. Холинс 5, Симоновић 3, Ивановић 3, Кузмић 2.

ЖАЛГИРИС: Блажевић 4, Лекавичиус 11, Небо 14, Мудиеј , Калниетис 2, Јанкунас, Лукосиунас, Милакнис, Стрелниекис 6, Кавано 8, Џифи 11, Улановас 5.

Погледајте како је утакмица протекла уз пренос уживо на порталу "Новости":

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

40' Холинс је отклонио тројком сваку сумњу. Звезда на 71:61, а Давидовац поенима завршава меч 73:61.

39' Први пут Звезда на +10. Никола Калинић у правом доноси Звезди двоцифрену предност, а потом Лекавичијус са "пенала" долази до поена.

37' Звезда на плус шест (64:58), Кавано је направио четврти фаул, а са друге стране Калинић и Добрић воде Звезду до максималних +8 - 66:58

34' Промашио је Лука Митровић за два, а са друге стране Кавано погађа прву тројку на мечу из другог покушаја - 58:55.

33' Калинићу је досуђена техничка грешка због симулирања фаула, а Стрелниекис је искористио пенал, да би одмах потом Митровић уз фаул подигао Џоша Неба и поентирао.

32' Потом одлично реагује Добрић на проигравање Волтерса - 51:46

31' Калнтиетис отвара последњу деоницу првим поенима на мечу, одмах одговара Марко Симоновић тројком, враћа Звезду на плус пет 49:44.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА 46:42

30' Лука Митровић је био половичан са пенала. Као и у прве две, у финишу треће деонице Жалгирис је заиграо знатно боље, те су се вратили на прихватљив заостатак од минус четири. Црвено-бели су поправили шут за три поена у односу на прво полувреме, погодили су два пута (од седам), а са "пенала" су били половични један од два. У трећој деониси седам пута били су прецизни црвено-бели, из 18 покушаја, док је Жалгирис шутирао 54 посто, 6 од 11.

29' Нилс уписује 11. поен, новом тројком враћа зелене на минус пет 45:40.

28' Калниетис губи лопту, не користи то домаћи састав. Уследио је празан ход на обе стране.

27' Одлична одбрана Звезде у два напада, Холинс и Симоновић донели су нову енергију Звезди, а Калинић новим поенима, а потом и Холинс Звезду води на +8, односно 45:37

26' Огњен Добрић долази до тројке са друге стране, а потом Небо прави фаул у нападу на 41:37.

25' Небо је вечерас нерешива енигма за Звезду, са лакоћом долази до 14. поена, а Митровић потом лако долази до поена да би тројком Лекавичиус смањио на поен заостатка - 38:37.

24' Поного су се "стегле" руке домаћим кошаркашима. Промашује Волтер, после тога и Добрић. Са друге стране Улановас враћа Жалгирис на 36:32.

22' Пет везаних поена за Николу Калинића тим са Малог Калемегдана има до сада максималних плус седам. Небо из скока закуцава потом за 34:29.

21' Одличан почетак треће деонице за црвено-беле. Никола Калинић је из трка убацио тројку -32:27 .  Уочи почетка другог полувремена, тренер Црвене звезде Дејан Радоњић је истакао: - Одбрана нам је била добра, али у нападу морамо да играмо течније, да боље читамо игру, да доносимо боље одлуке. Наравно, да задржимо овај дефанзивни ниво.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА 29:27

20' Високо излазе играчи домаћег тима, а Кавано то користи да упише своје прве поене. Нејт Волтерс игра као у трансу. Уписао је девети поен и то без промашаја из игре (4-4), а Кавано на секунду пре краја полувремена прави фаул. Половичан је био Лука Митровић са пенала 29-27, а управо тим резултатом завршено је прво полувреме.  У првом полувремену Звезда је постигла само једну тројку (из девет покушаја), остала на 50% успешности шута за два поена (9/18), а поравнала се по скок-учинку (15-15). Нејт Волтерс је једини дао више од пет поена за црвено-беле (девет), а Небо са 10 предводи госте, који су шутирали 8/21 за два, а 3/7 за три.

19' Лекавичиус успева да упише прве поене, а Добрић својим четвртим одржава егал - 25:25.

18' Небо Џош долази до поена у рекету, враћа са друге стране Волтерс - 23:23.

16' Огњен Добрић прекида Звездин кошгетерски пост. Потом и Огњен Кузмић поентира за 21:21

15' Уследио је период тврде и нимало на око лепе игре, муче се и једни и други да дођу до поена, Звезда добро игра одбрану, међутим недостаје напад. Звезда је без поена већ четири минута -17:21.

14' Нилс тројком доноси нову предност Жалгирису 17:19.

12' Никола Ивановић поенима са линије за слободна бацања увећава предност Звезде на +3. Жалгирис за сада не постиже поене из контри док су црвено-бели уписали четири.

11' У првој деоници Звезда је шутирала тројке 1/7 и то је главни разлог што има заостатак. За два поена је била половична, 3/6, има два скока мање (6-8), а лоша нападачка серија на крају уводне четвртине омогућила је серију гостију од 7:0.

ПРВА ЧЕТВРТИНА 13:14

10' Поново Нилс лако поентира. Прво вођство гостију - 13:14. Мучи се Звезда не да дође до поена, већ и да дође до позиције за шут у овим тренуцима. На крају деонице 13:14 за Жалгирис.

9' Нилс тројком Жалгирис враћа у живот -13:12.

8' Џош краде лопту, са друге стране добро се Звезда брани, али не користи то Митровић који у наредном поседу прави фаул у нападу - 13:9.

6' Изабраници Дејана Радоњића не дозвољавају ривалу да лако дође до поена, а са друге стране гостујући састав ушао је у бонус, Дејан Давидовац био је половичан са пенала - 13:7.

5' Црвено-бели долазе до највеће предности у досадашњем току меча. Калинић са пенала Звезди доноси 11:5. У међувремену Давидовац одличан у одбрани, краде лопту, а гости након тога принуђени да траже минут одмора.

4' Добра Звезда у скоку у нападу, након скока Добрића уписује Волтерс прве поене - 9:5. Висок ритам игре у уводним минутима меча, добро циркулише лопта.

2' Одговорио је Улановас, па са друге стране одмах враћа поене Волтер. Прву тројку потом убацио је за Жалгирис Стрелниекис, а Лазаревић одржава минимално вођство Звезде - 7:2.

1'  Утакмица у Београдској арени је почела. Експлозија одушевљења на трибинама, дуел је отворио Дејан Давидовац тројком.

УОЧИ МЕЧА

Изабраници Дејана Радоњића надају се добро попуњеним трибинама и великој подршци против литванског шампиона. Најављено је да ће "делије" бодрити вечерас своје миљенике.

Након два пораза на старту Евролиге управа Жалгириса хитро је реаговала и на клубу довела Словенца Јуру Здовца.

Надају се домаћи играчи да би овај меч могао да буде "искупљење" за пораз од Игокее у АБА лиги претходног викенда.

Занимљиво је да тим предводи Емануел Мудије некадашњи саиграч Николе Јокића у Денвер Нагетсима.

Црвена звезда је у првом колу поражена од Фенербахчеа (61:57), а потом је тим са Малог Калемегдана славио на гостовању Макабију у Тел Авиву (63:75)

БОНУС ВИДЕО

ПРАТИТЕ Н ПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

БОРБА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Доге у дербију севера дочекују француског вицешампиона

БОРБА ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: ''Доге'' у ''дербију севера'' дочекују француског вицешампиона

ФУДБАЛЕРИ Лила и Ланса ће отворити 27. коло Лиге 1. Популарни ''дерби севера'' игра се на стадиону ''Пјер Мауроа'' са почетком у 21.00 и носи велики значај јер се ови тимови боре за места која воде у Лигу шампиона.

29. 03. 2024. у 07:50

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36