ФМП ИЗНЕНАДИО ЦЕДЕВИТА ОЛИМПИЈУ: Сјајна утакмица у Љубљани, тим из Железника славио после продужетка

11. 10. 2021. у 20:18

КОШАРКАШИ ФМП-а остварили су важну победу против Цедевита Олимпије у Љубљани. "Пантери" су славили са 92:89 после продужетка у трећем колу АБА лиге.

Малобројна публика у "Стожицама" је могла да ужива у сјајној утакмици која је решена у додатних пет минута.

Пре почетка сусрета мало ко је веровао да би гости могли да славе против квалитетне екипе Јурице Големца, али је ФМП одличном партијом успео да упише други тријумф у регионалном такмичењу.

Цедевита Олимпија је са плус девет ушла у последњи период и очекивало се да ће без већих проблема привести утакмицу крају. Ипак, изабраници Ненада Стефановића су били веома добри у четвртој четвртини и успели да изборе продужетак.

Могао је тим из Железника све да раши и у регуларном делу меча, али је Ненад Неранџић у последњем нападу изгубио лопту.

Гости су били ти који су бољи били у додатних пет минута. Добро су се снашли у пенал завршници и након промашаја Џекија Кармајкла за три поена могли су да почну са великим слављем на паркету "Стожица".

Најефикаснији код победника био је Марко Радоњић са 16 поена, пратио га је Герет Невелс са 15. На другој страни најбољи је био Маркус Кини који је постигао 25 поена, док је Јака Блажич додао 17. Зек Огуст је уписао дабл-дабл 12 поена и 13 скокова.

Обе екипе после три кола имају учинак 2-1.

Једине две екипе без пораза су Партизан и Цибона, али већ после наредне рунде остаће само један тим који са максималним учинком, пошто се у Загребу састају "вукови са Тушканца" и београдски црно-бели.

БОПНУС ВИДЕО: Опроштај Новице Величковића пред пуном Ареном