СЈАЈНА ИГОКЕА НАНЕЛА ПРВИ ПОРАЗ ЗВЕЗДИ У АБА ЛИГИ: Црвено-белима не пријају Лакташи, одбрана заказала у првом полувремену

10. 10. 2021. у 20:47

КОШАРКАШИ Игокее нанели су први пораз Црвеној звезди у АБА лиги. Меч у Лакташима је завршен са 75:68 у корист домаће екипе.

Нико није очекивао да ће се ово десити, посебно након одличног почетка сезоне за црвено-беле и сјајне победе против Макабија у Тел Авиву. Ипак, Драган Бајић је поново идеално припремио утакмицу.

Питање победника је практично било решено после првог полувремена када је Игокеа имала великих 22 поена предности - 44:22.

Очекивала се реакција изабраника Дејана Радоњића у другом делу меча и до тога је и дошло. Пришли су гости у једном моменту и на минус пет, али снаге за преокрет није било.

Лоше је Звезда шутирала на овој утакмици, тек 6/21 за три поена. Треба рећи да у првом полувремену нису ниједном били прецизни ван линије 6,75 - 0/10.

Не пријају Звезди Лакташи пошто је ово био трећи везани пораз шампиона АБА лиге на овом паркету. Играч утакмице дефинитивно је био Алекса Раданов који је управо из редова црвено-белих стигао у Игокеу.Он је меч завршио са 14 поена и седам асистенција.

Тим из Републике Српске је уједно први тим ове сезоне који је Београђанима пребацио 70 поена.

Једино ефикаснији од њега у победничком тиму био је Антабија Волер који је постигао 15 поена. На другој страни Никола Калинић је уписао 16 поена, док је Лука Митровић бројао до 13.

И једна и друга екипа сада имају учинак по 2-1. Једине непоражене екипу после три кола су Партизан и Цибона, док и Цедевита Олимпија може да им се придружи уколико сутра победи ФМП.

БОНУС ВИДЕО: Изјаве играча након дуела Партизан - Црвена звезда

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44