АБА ЛИГА: Будућност оправдала улогу фаворита и победила ФМП

26. 09. 2021. у 21:37

КОШАРКАШИ Будућности победом су почели нову сезону у АБА лиги. Подгоричани су на свом паркету савладали ФМП са 82:72.

Добар меч, посебно прво полувреме одиграли су изабраници Александра Џикића, повратника на клупу шампиона Црне Горе. Вицешампиона регионалног такмичења је после 20 минута кошарке у "Морачи" имао предност од девет разлике - 46:37.

Ипак, гости из Железника су одиграли квалитетно трећи период и успели да се врате у меч (64:59), али снаге за преокрет нису имали, па ће морати да сачекају на први тријумф.

Најефикаснији код победника био је Џастин Кобс са 18 поена, пратио га је Ди Џеј Сили са 13. Код гостију најбољи је био Брајс Џонс који је меч окончао са 13 поена, док су један мање постигли Герет Њуелс и Ненад Неранџић.

Будућност у наредном колу гостује Црвеној звезди у дербију друге рунде, а ФМП ће на свом паркету угостити Игокеу.

БОНУС ВИДЕО: Опроштај Новице Величковића пред пуном Ареном

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56