ЖОЦОВА ПРАВИЛА У ХУМСКОЈ: Обрадовић је забранио једну ствар играчима Партизана (ВИДЕО)

Марко Паунић
Марко Паунић

23. 09. 2021. у 13:50

ТРЕНЕР Партизана Жељко Обрадовић одржао је занимљиво предавање на тренерском семинару у Опатији пре неколико недеља, када су црно-бели играли на Либурнија Купу.

ЖОЦОВА ПРАВИЛА У ХУМСКОЈ:  Обрадовић је забранио једну ствар играчима Партизана (ВИДЕО)

Фото: Н.Скендерија

Обрадовић је у неких 50 минута изнео невероватно једноставну филозофију кошаркашке игре и још једном показао да је тренерски маг игре под обручима.

Постоје неке ствари којих се искусни стручњак увек придржава, па ће то, како је тада рекао, да тражи и од играча Партизана. 

– Ја никад не носим телефон на тренинг, доручак, ручак и вечеру и то ћу да тражим и од својих играча. То захтева концентрацију, јер кад уђу у аутобус кад их видим како листају телефоне знам какав ће тренинг да ми буде. Десило се на дан утакмице да сам дао тренинг шута, а да се играч повредио. Био је пар месеци одсутан управо из тог разлога, јер је дошао на тренинг а да није размишљао о било чему – поручио је Обрадовић на тренерском семинару у Опатији.

Играчи се пре свега разликују по томе да ли схватају или не схватају оно што им се говори.

– Моје искуство говори да кад дођем на тренинг неком је потребно да објасниш једном, а некоме 100 пута и нема шансе да те не разуме. И то је тако цео живот. По томе се и разликују играчи. Прави и велики играчи јер брзо схватају, имају концентрацију, а некоме мораш да причаш не знам колико пута, да понављаш као што ја сад тренутно понављам, а и раније сам понављао. Стално мислиш сад ће да схвате. Поготово за оне млађе има и других ствари у животу, књига, факултет, бави се нечим другим, није то за тебе. Ја сам ту директан. Неки су се љутили, неки нису, неки су се захваљивали, али то је тако.  Ја инсистирам на концентрацији.

Уследило је објашњење:

– У Фенербахчеу сам, последње године кад сам радио, имао 120 опција напада из различитих полазака, а сада сам у Партизану на петнаестак. То изискује страшну концентрацију играча. Сат и 45 минута сада сам радио 5 на 0. Неки не могу да схвате најпростије ствари. И онда дођеш у ситуацију да ти који схватају постају нервозни. Не причам да запамти позицију, то је лакше, него шта је сврха?

Рекао је још неке добре ствари…

– Ако дајете лак кош на тренингу, не значи да ти је добар напад, то у већини случајева значи да вам је одбрана катастрофа.

Свако ко је љубитељ кошарке, тренер, навијач Партизана или било ког другог тима треба да послуша ово предавање.

БОНУС ВИДЕО

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом

ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом

У дербију 14. кола Серије А, италијански великани Наполи и Јувентус састаће се у недељу на стадиону Дијего Армандо Марадона.

07. 12. 2025. у 10:00

БРУКА: Црногорци славили испадање Србије као да су Хрвати (ВИДЕО)

БРУКА: Црногорци славили испадање Србије као да су Хрвати (ВИДЕО)

Женска рукометна репрезентација Србије је на шокантан начин остала без пласмана у четвртфинале Светског првенства јер је у мечу у коме јој је и бод био довољан декласирана од Црне Горе. Боља екипа заслужено иде даље, али уз не мали скандал.

07. 12. 2025. у 19:40

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (1)

КАРЛЕУША ОТКРИЛА ЦЕЦИ ИСТИНУ О СНАЈИ: Није остала равнодушна на речи о Вељку и Богдани