МАЉКОВИЋЕВА ПОСЛЕ ПОРАЗА ОД ШПАНИЈЕ: Знале смо да ће желети освету, боли нас овај резултат

Новости

29. 07. 2021. у 14:39

"ЖЕЛИМ да честитам Шпанији на тотално заслуженој победи, знали смо да ће желети реванш за све што је било на Европском првенству", изајвила је селекторка кошаркашица Србије Марина Маљковић.

Кошаракшице Србије изгубиле су данас од Шпаније 85:70 у другом колу Олимпијских играра у Токију.

"У првом полувремену су све играчице које су улазиле у игру показале шта је то што желимо, у нападу и одбрани. Схватили смо и како ће они играти против нас. И, као што сам рекла, знали смо да ће јако желети „освету”за пораз у Валенсији. Ми једноставно нисмо наставили да играмо на тај начин у другом полувремену. Знали смо да ће бити веома агресивне у одбрани и да ће покушати да нас изгурају далеко од коша, да ће играти око периметра… У томе су и успели. Играли смо веома скромно", рекла је Маљковић за сајт КС С.

"Нисмо испоштовали оно што смо се договорили у вези са нашом одбраном, али највише у вези са нападом. Као што сам рекла, имали смо веома лошу реакцију у другом полувремену, на њихову агресивну одбрану", поручила је Маљковић.

Капитенка Јелена Брукс такође је честитала Шпанији на сјајној утакмици.

"Боли нас када видимо овакав резултат, знамо да смо много боље од овога. Као што је и селекторка рекла, само смо у првом полувремену испоштовале наш план утакмице, и можда током неколико минута у наставку… И то је било то. Као што сам рекла и пре утакмице, против Канаде смо имале среће и нисмо кажњене за наше грешке. Познавајући Шпанију и шта су желеле да ураде овде због свега шта се дешавало на Европском првенству, знали смо да ће казнити наше грешке много јаче него што је то Канада урадила, али, олимпијски турнир се наставља. За пар дана имамо веома важну утакмицу против Кореје. Морамо да учимо из грешака које смо правиле у овом мечу и да се фокусирамо на наредни меч. Надамо се пласману у четвртфинале", рекла је Брукс.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17