ЈОКИЋЕВА ЛУДА МВП ПАРТИЈА: Србин се играо са Босанцем и разбио Портланд за Денверово полуфинале

04. 06. 2021. у 07:57

Нагетси су преокретом у последњој четвртини победили на гостовању у Портланду (126:115) и са 4-2 пласирали се у полуфинале Запада.

Тимском игром и уз 36 поена Николе Јокића екипа Денвера успела је да преокрене резултат у последњој четвртини и стигне до кључне победе у првом колу плеј-офа. За 36 минута у игри Јокић је имао и осам скокова и шест асистенција.

Он је први играч Нагетса у историји са пет утакмица са 30 и више поена у једној плеј-оф серији. Ово је његова 13. таква утакмица, чиме дели друго место са Кармелом Ентонијем на "вечној листи" Денвера. Алекс Инглиш са 18 је једини који је испред.

Занимљиво да у првој четвртини Никола није имао ни један поен, а у другом полувремену, када се одлучивао победник, забележио је 27 поена.

Зато је Мајкл Портер Џуниор постигао 22 од својих 26 поена управо у овом периоду игре. Постигао је шест тројки у првој четвртини, чиме је изједначио плеј-оф рекорд у броју постигнутих тројки у једној деоници утакмице.

Ту је утакмица преломљена, а уз Јокића одлични су били, Мајкл Портер Јуниор и Џамајкл Грин са 22 поена и девет скокова.

Код Портланда Демијан Лилард није био на уобичајеном нивоу, постигао је „само" 28 поена уз 13 асистенција.

Лилард је постао четврти играч у НБА историји са 200 поена и 60 асистенција у плеј-оф серији, придруживши се Леброну Џејмсу, Џерију Весту и Оскару Робертсону. Он је једини, додуше, коме је то пошло за руком у шест утакмица. Поставио је и НБА рекорд по броју тројки (35) постигнутих у једној плеј-оф серији.

Наредни противник Денвера биће Финикс Санси, који су елиминисали шампионе Лос Анђелес Лејкерсе.

ШЕШИРЏИЈЕ ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

"ШЕШИРЏИЈЕ" ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

ДЕРБИ зачеља отвара 36. коло енглеске Премијер лиге. Иако Евертон има чак 11 бодова више од Лутона још се не зна да ли ће им до краја сезоне САвез вратити неке од одузетих бодова или пак додати још казне.

03. 05. 2024. у 10:38