ЕМБИД РЕКОРДОМ ВОДИО ФИЛАДЕЛФИЈУ ДО ПОБЕДЕ: Вестбрук недовољан Вашингтону, Јута славила у Мемфису (ВИДЕО)

30. 05. 2021. у 08:19

КОШАРКАШИ Филаделфија Севентисиксерса победили су Вашингтон Визардсе 132:103 и повели 3:0 у серији плеј-офа на Истоку НБА лиге, те им победа недостаје да прођу у полуфинале ове конференције.

Фантастичан меч одиграо је Џоел Ембид, који је уједно остварио лични рекорд у плеј-офу. Камерунац је меч завршио са 36 поена, осам скокова и две асистенције, уз само четири промашаја из игре - 14/18.

Питање победника овог меча било је решено после 24 минута кошарке, када је Филаделфија имала предност од 14 разлике - 72:58.

Исту слику гледали смо и у наставку сусрета. На крају су Сиксерси имали разлога за славље.

Осим Ембида добар меч за Филаделфију одиграо је Тобајас Херис који је постигао 20 поена и имао 13 скокова. На другој страни најбољи је био Расел Вестбрук са 26 поена, 12 ухваћених лопти и 10 асистенција, пратио га је Бредли Бил са 25.

Наредни меч ових ривала на програму је у ноћи између понедељка и уторка.

До победе против Мемфиса (121:111) и вођства 2:1 у серији је дошла Јута.

Прва четвртина је била та која је одлучила победника, а њу су Џези добили са 34:22. Два од три преостала периода добили су Гризлиси, док је једна четвртина била нерешена.

Најефикаснији у победничком тиму био је Донован Мичел који је меч завршио са 29 поена, Мајк Конли додао је 27. Код Мемфиса највише се истакао Џа Морант са 28 поена, док је Дилон Брукс додао 27.

Четврти меч ових ривала заказан је за 1. јун.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45