ИГРАЋЕ СЕ МАЈСТОРИЦА! Будућност у драматичној завршници славила у Морачи, Лојд и Давидовац промашили титулу (ВИДЕО)

24. 05. 2021. у 20:00 >> 22:54

КОШАРКАШИ будућности савладали су Црвену звезду са 81:80.у четвртој утакмици финала плеј-офа.

Прокоцкала је Црвена звезда плус 12, на крају имала и последњи напад и у њему две прилике, али серија се враћа у Београд! Лојд па Давидовац прокоцкали су две брејк и меч лопте.

Феноменалан је био Кобс са 22 поен и седам асистенција, уз шут од близу 70 одсто. Имо је подршку у митровићу (13п), Ивановићу (11п), Зорану Николићу (10п) и Данилу николићу који је уз осам поена имао и девет скокова.

Звезду је предводио Лојд са 23 поена, а двоцифрени су били и Ноко са 13 и добрић са 12 поена.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Лојд промашује са полудистанце, Лазић прави фаул седам секунди пре краја. Кобс на линији пенала,  погађа једно слободно. Будућност води пола коша, Звезда има седам секунди за последњи напад!

40. МИНУТ - Николић промашује за три, али кузмић прави фаул под кошем. Нерешено је!

38. МИНУТ - Ноко прави два фаула у једном нападу. Звезда у неизвесну завршницу улази оптерећена фауловима. Добрић изједначење, па асистира Кузмићу за ново вођство Звезде.

37. МИНУТ - 77:76 Води Будућност!

36. МИНУТ - Кобс смањује на три. Фаул у нападу прави Симоновић, па Ивановић погађа. Волден погађа прву тројку на мечу.

35. МИНУТ - Симоновић не користи продор, Кобс погађа два плус један, али Лојд тројком враћа предност!

34. МИНУТ - Тројка Николића, па закуцавање и преполовило се плус десет у неколико секунди. Добрић погађ слободна бацања, он је трећи играч Звезде са двоцифреним учинком. Дел Вале с друге стране узвраћа и опет је пет разлике.

33. МИНУТ - Хол повлачи контру и аистира. Лојд полаже за два уз фаул. Милојевић зове последњи тајм-аут.

32. МИНУТ - Прве поене у последњој деоници постиже Хол. Будућност два минута без поена.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30. МИНУТ - Волден губи лопту и прави неспортску. Николић погађа једно од два. Звезда има плус четири. Добрић погађа једно слободно бацање, Ивановић промашује тројку уз звук сирене. Остаје плус пет за цревено-беле.

29. МИНУТ - Таман кад се мислило да Дела Вале враћа Будућност у живот, Давидовац узвраћа тројком.

28. МИНУТ - Серија Лојдових промашаја, Ноко принуђен да прави фаул и шаље Николић на линију за пенале. Радоњић зове тајм-аут у правом тренутку.

27. МИНУТ - Тројком Лазића Звезда стиже до плус 10, Кобс погађа за два, али Ноко узвраћа. будућност је пред поразом, а Звезда надомак брејка и титуле! Ивановић тројком прекида серију црвено-белих.

26. МИНУТ - Тројка Хола за плус осам. Да ли је ово најава Звездине титуле?

25. МИНУТ - Лојд погађа за два али не релизује додатно бацање. Лазић тројком повећава предност Звезде на плус шест.

23. МИНУТ - Ноко преко Николића, али кобс експресно узвраћа. Збвезда има поен предности!

21. МИНУт - Почело је друго полувреме. Отвара га Кобс са два поена.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

20. МИНУТ - Добрић прави фаул у нападу, то је његова трећа лична грешка на утакмици. Ноко закључује полувреме из одбојке. Звезда иде на велики одмор са плус три!

19. МИНУТ - Кобс са линије слободних бацања погађа само прво и оставља Звезду у вођству. Добрић увећава ту предност са пенала (37:40).

18. МИНУТ - (38:36) Николић погађа тројку, па Волден и опет Николић пуцају пенале

17. МИНУТ - Кобс је почео да разиграва и саиграче. Асистенција за ридово закуцавање - 32:34.

15. МИНУТ - Кузмић враћа пет, али Митровић закуцава и постиже десети свој поен. Његови поени одржавај убудућност у игри средином друге четвртине.

14. МИНУТ - 31:25 - Џордан лојд не погађа додатно слободно бацање, Митровић враћа на плус три за Звезду.

13. МИНУТ - (25:28) Коначно је промашио Кобс, али исправља га из одбојке Митровић. Следи фаул Бранка Лазића и после алеј-апа вилија рида Радоњић одмах тражи тајм-аут.

12. МИНУТ - (21:28) Три тројке из четири покушаја за Лојда. он је са 11 поен најефикаснији у екипи црвене звезде. С друге стране запажен је Кобс са девет поена и стоодстотним шутем за два.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

9. МИНУТ - Инциденте у Морачи изазива малонројна публика која вређа Добрића.

8. МИНУТ - Волден промашује за три, али Лазић офанзивним скоком изнудио фаул и Звезда прекида серију Подгоричана.

7. МИНУТ - Серија Будућности 5:0. Рид закуцава, па Кобс погађа уз фаул за 13:19.

4. МИНУТ - Симоновић погађа тежак шут за 4:7, па греши Рид. Погађа Лојд за 4:9. После закуцавања Еџима, одговара Лојд тројком.

3. МИНУТ - Прве поене на утакмици постиже Рид – 2:0. Дела Вале краде лопту Н-оку, па погађа Кобс. Прве поене за Звезду постиже Лојд – 4:3.

1. МИНУТ - Почела је утакмица.

Звезда је после две победе у Београду изгубила у драматичној завршници треће утакмице у Подгорици.

Црвено-бели пропустили су прву меч лопту за титулу, али и даље воде 2-1 у серији и вечерас ће имати другу прилику да дођу до трофеја.

Тренери обе екипе слажу се да нема много времена за одмор или припрему утакмице.

- Превеликог времена за припрему наредне утакмице нема и покушаћемо да га искористимо да освежимо и припремимо екипу. Треба сконцетрисано да уђемо у меч са циљем да смањимо број грешака и са жељом да имамо већи континуитет добрих минута у односу на трећи меч - рекао је стратег црвено-белих.

Слично размишља и тренер Подтгоричана:

- Чека нас четврта утакмица, која ће такође бити захтевна, као и претходне три. Немамо много времена за опоравак, одмор, ни за превелику анализу. Покушавамо да у ходу урадимо све што можемо да будемо што бољи и да вратимо серију за Београд - закључио је Милјевић.

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре Париз 2024

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Јер, иако најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне када се ради о поменутој држави, последња дешавања везана за руске спортисте - помало су изненађујућа. И, тичу се - Украјинаца.

23. 04. 2024. у 15:44