НОВА СЕНЗАЦИЈА НА МУНДИЈАЛУ: Белгија не може да верује шта се догодило против Марока

27. 11. 2022. у 15:54 >> 16:00

ФУДБАЛЕРИ Белгије играли су у 2. колу "Ф" групе против репрезентације Марока, а неочекивано, славили су фудбалери афричке селекције 2:0. Гол за вођство је у 73. минуту постигао Абделхамид Сабири, а коначних 2:0 поставио је Закарија Абукхалал у 93. минуту.

Танјуг/АП

Белгијанци, друга селекција на свету, показали су на моменте због чега важе за једног од фаворита из сенке за титулу шампиона света, али су се ипак мучили да пробију бедем Мароканаца. Чак, након првих 45. минута игре били су "лавови" ближе голу.

Занимљива је сцена виђена пред почетак меча када је на терен истрчао голман Марока Јасине Бону, који је био са саиграчима на центру терена током извођења химне, али је после тога завршио на клупи, а место је уступио Мониру Ел-Каџуију.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ:  ОВО СЕ НИКАД ДОСАД НИЈЕ ДЕСИЛО: Голман певао химну, па замењен пре него што је меч Светског првенства почео

Танјуг/АП

Већ након пет минута игре шансу је имала Белгија. Торган Азар је добро проиграо Мичи Батчуајиа, а голман Марока Монир Ел-Каџуи фантастично је реаговао.

Имали су иницијативу на терену тоталну Белгијанци. Шутирали су чак четири пута за 22 минута, уз проценат поседа 76 посто, али су се мучили да пробију дефанзивни бедем ривала.

Одговорио је Мароко у 35. минуту Ашраф Хакими је лоше захватио лпту, изашавши испред Тиба Куртое, себично је одлучио да шутира, крај гола отишла је лопта.

Танјуг/АП

Три минута касније јако близу гола био је Кевин де Брујне. Оборен је искоса код шеснаестерца, потом је шутирао тик преко пречке.

У првом минуту надокнаде уследио је тотални шок за Белгију. Хаким Зијеш био је оборен испред шеснаестерца, слична ситуација као код ударца Де Брујнеа је виђена, само што је лопта завршила у голу Куртое.

Сесар Артуро Рамос Палазуелос је прегледао ВАР снимак и поништио погодак Мароканаца због офсајда Ромена Сајса.

Видело се одмах на старту другог полувремена да је Хаким Зијеш силно расположен данас за игру. Шутирао је са 20 метара, право у Едена Азара.

У 51. минуту запретио је Еден Азар, а голман Марока био је сигуран, избацио је лопту у корнер.

Танјуг/АП

Храбро је играо Мароко у другом полувремену. Сада је Софиан Буфал имао добру шансу, искоса је шутирао, савладао Куртоу , али лопта одлази тик крај стативе.

Право ниоткуда је у 65. минуту Дрес Мертенс дошао у прилику за шут, а врхунском реакцијом голмана Марока мрежа је остала мирна.

У 46. минуту Белгију је спасао офсајд, али не и у 73. минуту када је Абделхамид Сабири попут Хакима Зијеша извео скраћени корнер и поново је лопта завршила у мрежи Куртое, тада није било офсајда, водио је Мароко 1:0.

Играо се 82. минут када је Јан Вертонген припретио, а један од ретких покушаја Белгијанаца завршио је крај гола Мунира.

Ипак, тачку на и ставили су Хаким Зијеш и Закарија Абукхалал фантастичном акцијом у 93. минуту за коначних 2:0. Фудбалер Челсија је истрчао и прихватио одлично додавање, заломио је и проиграо саиграча коме је било теже да промаши него да погоди мрежу Тиба Куртое.

БЕЛГИЈА - МАРОКО  0:2

(74' Сабири, Абукхалал 90+3')

90+3' Дошла је лопта до Зијеша, који је искоса проиграо Абукхалала, а он је затресао мрежу за 2:0

90' ГОЛ МАРОКО! (2:0)

90' Истрчао је контру Хамдалах, шутирао је искоса, а Куртоа је добро затворио приступ голу. Пет минута играће се у наставку.

89' Одлично су Мароканци затворили приступ голу. Белгијанци безидејно лутају али не проналазе кључ за браву гола "лавова".

85' Комбиновао је са саиграчем Зијеш, мало је недостајало да дођу до прилике за нови гол Мароканци.

84' Не одустаје Мароко од офанзивне игре, контролишу лопту и покушавају да нападну.

82' Након корнера Јан Вертонген је распалио главом, поред стативе.

73' Фантастично је скраћен корнер извео Сабири, перфектно је то учинио, овог пута није било офсајда. Занимљиво је да је и у 45. минуту примио гол на исти начин, а тада је био поништен због офсајда.

73' ГОЛ МАРОКО! (0:1)

64' Право ниоткуда Дрис Мертенс дошао је у прилику за шут, одлична реакција голмана Марока који је на сјајан начин сачувао свој гол.

Танјуг/АП

60' Нови покушај "лавова" лоше је Масрауи захватио лопту. Занимљиво је да је посед лопте и даље на страни Белгије (65 посто), али Мароканци све више и чешће контролишу игру од старта другог дела меча.

56' Велика шанса за Мароко. Буфал је шутирао искоса, савладао је Куртоу, али лопта одлази тик поред стативе.

52' Сада је запретио Еден Азар са ивице шеснаестерца,

49' Мароканци прете још једном. Тукао је по лопти Хаким Зијеш са двадесетак метара, право у Куртоу. Белгијанац је превише квалитетан голман да би га овај потез омео.

46' Меч је настављен, кренуло је друго полувреме.

Танјуг/АП

45+1' КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45+1'Извео је Хаким Зијеш искоса прекид, погодио је гол и не само то, његов ударац је завршио у мрежи. Након прегледа ВАР снимка гол је поништен.

46'ГОЛ МАРОКО (ОФСАЈД)

45' Зијеш је оборен искоса у близини шеснаестерца. Слична ситуација оној коју је Де Брујне имао малопре.

38' Прекид је досуђен искоса за Белгију након што је Кевин де Брујне оборен поред шеснаестерца. Скраћени корнер "ђаволима" је донео добру прилику. Шутирао је ас Манчестер ситија, тик преко пречке.

Танјуг/АП

35' - Велика шанса за Мароко, имао ју је Ашраф Хакими, јако је лоше захватио лопту из изгледне прилике.

32' Бону је имао лак посао након покушаја Мунијера, бек Белгијанаца имао је добру прилику након додавања Кевина де Брујнеа.

28' Након лепо изграђене акције, Буфал је послао лопту у шеснаестерац, Шафак Ахими спустио је главом за Амалаха који је волеј послао далеко на трибине.

22' Четири пута шутирали су Белгијанци, једном Мароканци, а треба истаћи да је потпуна контрола лопте на страни "ђавола", који имају чак 76 процената лопту у ногама, уз пет корнера, наспрам нула Марока.

Танјуг/АП

16' Већ пети корнер изводи Белгија. Лепо је претходно Еден Азар оставио лопту за Де Брујнеа, а он је био изблокиран.

11' Имају Белгијанци иницијативу, уписују и трећи корнер, а још битније, контролишу игру, доста се игра на половини Марока и може да се каже да у овом тренутку гол виси у ваздуху.

Танјуг/АП

5' - Торган Азар је искоса проиграо Бачуаија, он је шутирао, а Монир Ел-Каџуи сјајно реагује, само корнер. Након корнера је главом тукао Торган Азар, нови ударац из угла.

4' - Оштар старт Кевина де Брујнеа над Јусуфом Ел-Несиријем, завршио је Мароканац на трави, а након неколико десетина секунди придигао се играч "лавова".

2' - Утакмица од велике важности за оба тима, а то су препознали и навијачи који су до последњег места испунили стадион "Ал Тумама" стадион. Погледајте прве фотографије са трибина.

1' - Утакмица је почела, напад има Белгија.

УОЧИ МЕЧА

Састави на мечу Белгија - Мароко

Софасцоре.цом

Белгија је у првом мечу победила Канаду 1:0, док је Хрватска управо против Марока одиграла меч без голова.

Тако би у случају победе Белгија направила велики корак ка наредној фази Мундијала.

"Ђаволи" и "Лавови" играли су до сада једном, давне 1994. године Марк Дегриз је постигао једини гол за Белгијанце на том мечу.

Други меч "Ф" групе играју Хрватска и Канада од 17.00.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17