ПОСЕБАН ДАН ЗА ЛЕВАНДОВСКОГ: Ништа од новог изненађења, Пољска победила Саудијску Арабију (ФОТО)

Ч. В.

26. 11. 2022. у 16:06

НИЈЕ Пољска дозволила Саудијској Арабији да направи ново изненађење, пошто су црвено-бели славили са 2:0, а овај дан ће дуго памтити Роберт Левандовски.

Нападач Барселоне је постигао други гол на овој утакмици, а то му је био први у дресу националног тима на Светским првенствима, укупно 77. у репрезентацији.

Делује да су изабраници Чеслава Михневича лако дошли до првог тријумфа на Мундијалу у Катару, али није било тако. Неколико великих прилика није искористила азијска селекција која може да жали што није освојила бар бод.

Одлично је тим Ерва Ренара ушао у меч, више нападао, но Пољска је била та која је стигла до вођства у 39. минуту, иако до тада није претила Ал Оваису. Левандовски је сјајно центрирао, а лопту је у гол закуцао Пјотр Зјелински.

Најбољу прилику за изједначење Саудијска Арабије пропустила је у првом минуту надокнаде када је Ал Давсаријев ударац са пенела зауставио данас одлични Војчех Шчесни.

Нису клонули после тог промашаја Саудијци, наставили су и у другом полувремену, да стварају шансе, али кажњени су у 82. минуту.

Левандвоски је украо лопту противнику испред његовог казненог простора, а онда лагано у свом стилу затресао мрежу.

Пољска сада има четири бода, Саудијска Арабија је на три. У другом мечу ове групе састају се Аргентина и Мексико.

Пољска - Саудијска Арабија 2:0 (1:0)

Стадион: "Едукешјн сити". Гледалаца: 44.259. Судија: Вилтон Сампајо (Бразил). Стрелци: Зјелински 39, Левандовски 82. (Пољска).

Пољска (4-2-3-1): Шчесни - Кеш, Глик, Кивиор, Бережински - Криховјак, Бјелик - Милик (од 71. Пјонтек), Зјелински (од 63. Камински), Франковски - Левандовски.

Саудијска Арабија (4-1-2-3): Ал Овајс - Абдулхамид, Ал Амри, Ал Болехи, Ал Бреик (од 65. Ал Ганам) - Ал Малки (од 85. Ал Обуд) - Ал Најеи (од 46. Ал Абед/од 90+5. Бахебри)), Кано - Ал Бураикан, Ал Шехри (од 85. Ал Давсари), Ал Давсари.

Standings provided by Sofascore

Друго полувреме: Пољска - Саудијска Арабија 2:0

90+7' - Крај утакмице!

90+1' - Друго полувреме продужено је за седам минута.

90' - Велика прилика за Левандовског и одбрана Ал Оваиса. Промешао је одбрну ривала, али последњу препреку није успео да савлада.

82' - Велики је мајстор Роберт Левандовски. Украо је лопту противнику на самом шеснаестерцу, изашао испред Ал Оваиса и лако га савладао. То је за играча његовог калибра зицер.

79' - Нова велика прилика за Саудијце. Опет није било среће, јер је покушај Ал Абеда завршио завршио поред стативе.

69' - Прети Ал Давсари редовно Шчесном, али до сада је сваки пут голман Пољске излазио као победник из тих дуела.

66' - Показао је Левандовски какав је мајстор и колико му је мало потребно. Умакао је одбрани ривала, његов ударац је завршио на стативи. Други пут оквир гола спашава Саудијску Арабију.

63' - Прва измена у Пољској. Камински је заменио Зјелинског, а црвено-бели су могло до 2:0. Сјајно је главом шутирао Милик, али пречка је била савезник изабраницима Ерва Ренара.

60' - Нова велика прилика за азијску селекцију. Ал Буркаин је остао сам на левој страни, распалио је по лопти, но она је отишла поред гола, па још увек нема промене резултата.

55' - Да нема Шчесног резултат би сигурно био другачији. Лопта је дошла до Ал Давсарија, али голман Јувентуса је сјајно ушао у шут и оставио мрежу нетакнутом.

54' - Боље игра азијска селекција на старту другог дела меча, но опасности по Војчеха Шчесног још увек нема.

47' - Одмах је Саудијска Арабија добила први корнер, али одбрана Пољске је добро реаговала. Ипак, у наставку акције Криховјак је направио фаул у опасној позицији.

46' - Почело је друго полувреме утакмице у Ал Рајану.

Прво полувреме: Пољска - Саудијска Арабија 1:0

45+10' - Завршено је прво полувреме на утакмици у Ал Рајану. Свашта је могло да се види у првих 45 минута ове утакмице.

45+2' - Прво полувреме продужено је чак за 10 минута.

45+1' - Лопту је на белу тачку наместио Ал Давсари, али прочитао га је Шчесни и успео да одбрани пенал. Лопта се одбила наногу Ал Бреика, но чувар мреже црвено-белих је опет сјајно реаговао.

44' - Спорна ситуација у казненом простору Пољске. Биелик је ударио по нози Ал Шехрија, судија Сампајо је отишао да погледа снимак и досудио је пенал за Саудијску Арабију.

40' - Искористила је Пољска пад концентрације ривала и дошла до предности. Кеш је упослио Левандовског који је потом проиграо Зјелинског који је закуцао лопту у мрежу ривала.

35' - Ништа вредно помена се није десило у последњих неколико минута. Углавном се води велика борба за сваку лопту на средини терена.

26' - Прва прилика за црвено-беле. После корнера Зјелинског скочио је Биелик, али један играч азијске селекције био је на гол линији и правовремено реаговао и одбио лопту у корнер.

21' - Не дешава се често да после 20 минута игре судија покаже четири жута картона. Први "пожутели" у селекцији Саудијске Арабије је Ал Малки. Заиста невероватан почетак утакмице.

20' - Већ три жута картона показао је судија Сампајо и то сваки фудалерима Пољске. Последњи који је записан био је Аркадијуш Милик.

16' - Врло брзо и други жути картон и опет за Пољаке. Овога пута га је добио Кеш после оштрог старта над Ал Давсаријем.

15' - Први жути картон на утакмици добио је Јакуб Кивиор који ће морати да буде опрезан у наставку сусрета.

13' - Велика шанса за Саудијце. Лопта је дошла до Кана који је фантастично шутирао са ивице казненог простора, но голман Јувентуса је одлично интервенисао и одбио лопту у корнер. За сада се муче Пољаци.

11' - Веома мотивисано и енергично је Саудијска Арабија ушла у утакмицу, више је лопта на половини црвено-белих, али још увек није било опасности по гол Војчеха Шчесног.

9' - Први корнер извели су изабраници Ервија Ренара, но Пољаци су добро реаговали и успели су да отклоне опасност.

7' - Могло је бити незгодно за Ал Овајса. Незодну путању добила је лопта после центаршута Метија Кеша. Ипак, голман азијске селекције био је прибран и успео је да интервенише.

3' - Добар напад Саудијске Арабије. Ал Давсари је центрирао оштро по земљи, али један играч Пољске је био добро постављен и отклонио је потенцијалну опасност.

1' - Почела је утакмица на "Едукејш сити" стадиону у Ал Рајану.

Уочи меча:

Изабраници Ерва Ренара су до сада направили највећу сензацију, пошто су уводној рунди после преокрета победили Аргентину и сигурно су силно мотивисани за још један успех.

Са друге стране црвено-бели су ремизирали са Мексом. Велику прилику да славе пропустио је Роберт Левандовски коме је Очоа одбранио пенал.

У другом мечу ове групе од 20 сати састају се Аргентина и Мексико.

Састави:

Пољска (4-2-3-1): Шчесни - Кеш, Глик, Кивиор, Бережински - Криховјак, Бјелик - Милик, Зјелински, Франковски - Левандовски.

Саудијска Арабија (4-1-2-3): Ал Овајс - Абдулхамид, Ал Амри, Ал Болехи, Ал Бреик - Ал Малки - Ал Најеи, Кано - Ал Бураикан, Ал Шехри, Ал Давсари.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17