КОФЕРИ СУ СПАКОВАНИ: Тунишане држи само теорија, Аустралија слави Дјука

26. 11. 2022. у 12:59 >> 12:58

Репрезентација Аустралије савладала је Тунис са 1:0 и дошла у позицију да се пласира у осмини финала.

Једини гол на утакмици постигао је Мичел Ђук у 23. минуту.

Тунис је боље отворио утакмицу и од првог минута се одлучио на висок пресинг, тако да је фудбалерима Аустралије остало само да се бране.

Аустралијанци су у наредним минутима преузели иницијативу и нападима по боковима покушали да угрозе гол Туниса.

У 23. минуту Крејг Гудвин је после продора по десној страни уабцио лопту у шеснаестерац и пронашао Мичела Ђука који је главом постигао гол.

До краја првог полувремена Тунис је имао већи посед лопте, из којег је уследио опасан напад који није искористио Мохамед Дрегер, чији шут је блокирао Хари Сутар.

Фудбалери Туниса су озбиљније ушли у друго полувреме и наставили тамо где су стали почетком меча. Аустралија се бранила и покушавала да шансе креира из контри.

Нападали су фудбалери Туниса гол Аустралије из минута у минут али нису успевали да озбиљније угрозе гол Метјуа Рајана. До краја утакмице није било промене резултата.

У другом мечу групе Д данас од 17 часова састаће се Француска и Данска.

Треће коло групе Д на програму је 30. новембра, а састаће се Тунис-Француска и Аустралија-Данска.

ТУНИС - АУСТРАЛИЈА 0:1

Стадион: "Ал Џануб"

Судија: Данијел Сиеберт

Стрелац: Дјук 23.

Тунис: Дамен - Брон, Мерија, Талби - Дрегер, Схири, Лаидуни, Абди - Слити, Мсакни, Жебали

Аустралија: Рајан - Лараћо, Ситер, Роулс, Бехич - Муј, Ирвин, Мегре - Леки, Гудвин, Дјук

Друго полувреме

Велики тријумф Аустралије. Тунишани могу да пакују кофере.

90+2 минут - Опсада гола Аустралије, гужва ушеснаестерцу, али бране се Кенгури.

90. минут - Играће се још шест минута

87. минут - Опет је Слити нанизао Аустралијанце и ушао у казнени простор, све је добро урадио до завршнице. Изгубио је корак, шутирао у паду - блокиран је.

84. мунут - Шут Талбија са велике удаљености брани Рајан без већих проблема.

82. минут - Корнер за Тунис. Све мање времена за тим са севера Африке да бар избегне пораз. Брани се Аустралија без већих проблема и овај пут.

75. минут - Ево га и Милош Дегенек улази у игру уместо Карачића.

71. минут - Аустралија је сада могла све да реши. Пробио је Мекларен по левом боку, побегао је чувару и послао оштру лопту по земљи на петерац. Закаснио је Леки. Уклизао је, али остао кратак.

61. минут - Офанзива Туниса. Покушао је Саси са преко 25 метара, а лопта је завршила у публици. Све јачи притисак ствара Тунис, желе гол, који би поравнао ситуацију на семафору. Спремају се и прве промозе у редовима Аустралије. Ајдин Хрустић ће на терен и то уместо Дјука, стрелца јединог гола на мечу! Ушао је и МекКларен, који мења везисту МекГрија.

57. минут - Бржи и сналажљивији су били Аустралијанци од Тунижана, издржали су бројне дуеле на средини, стигла је лопта до Ирвина , који је повукао и проиграо Гудвина. Шутирао је искоса са леве стране, није био ни близу

52. минут - Драма у 16 метара Аустралије. Тунис је имао две, три опасне ситуације пред голом Рајана. Тражили су и пенал, међутим ништа од тога!у петерац, нису до ње стигли Мсакани и Жебали.

49. минут - Кренули су тунишани офанзивно у наставку. Послао је Слити оштру лопту у петерац, нису до ње стигли Мсакани и Жебали.

46. минут - Прва промена у табору афричке селекције, уместо Дрегера у игри је Саси

Прво полувреме

45+2 - Невероватну прилику пропушта Мсакни Сјајно је Мсакнија упослио Џебали, овај се нашао на два метра од гола противника, али је његов ударац завршио поред десне стативе. То је било све у првом полувремну, после кога "кенгури" имају предност.

45. минут - Могла је сада Аустралија да дуплира предност. Фран Карачић погађа у леђа Мерију.

41. минут - Какав зицер за Тунис. Најбоља шанса на мечу. Одлично је "заламо" Жебали, па проследио лопту Дрегеру који је шутирао са неких 10ак метара из прве, али је фудбалер Аустралије изблокирао његов ударац. Уследио је корнер, после ког се ништа није десило.

37. минут -  Покушавају Тунишани да се наметну на терену и преузму доминацију, али им никако не одговара жустра игра Аустралије.

34. минут - Нова прилика за Аустралију. Сјајно је Ирвин утрчао на прву стативу приликом извођења корнера, али је његов ударац био непрецизан. Остаје 1:0 за Аустралију.

26. минут - Жути картон добија Лаидуни.

23. минут - Аустралија води после одличног ударца главом Мичела Дјука. Ништа се није дешавало без шутева у оквир гола и онда хладан туш за Африканце. Одлично је са левог крила центрирао Крејг Гудвин, али је пре свега перфектно захватио главом нападач јапанске Окајаме и матирао голмана Туниса.

19. минут - Сјајно је Тунис отворио контру, лопта је дошла до Џебалија који је одиграо сјајну повратну за Мсакнија, али му је у завршници побегла лопта. Недуго затим ка голу Рајана је шутирао и Дрегер,

16. минут - Ништа, велико ништа, тешка утакмица и за гледање. Ко није из Туниса и Аустралије јадна му мајка. Најлошији уводни минути на Светском првенству.

12. минут - Успела је селекција Аустралије да наметне свој стил, нападају, али још увек чекамо на прву шансу.

7. минут - Слободан ударац за Аустралију на доброј позицији за центаршут. Фаулиран је Ерон Мој. Одбранио се Тунис.

6. минут - Жустро и неповезано. Обе екипе су са огромном жељом ушле у меч. Видели смо много јаких стартова, али уједно и неповезаних додавања обе селекције.

1. минут - Судија Сиберт из Немачке је дао знак за почетак меча.

Уочи меча

Други дана другог кола Светског првенства у Катару почиње дуелом Аустралије и Туниса који, бар по именима тимова, не делује толико интересантно, али је и те како важан за обе екипе када је наставак такмичења у питању.

Тунис је у првом колу изненадио Данце и узео је бод (0:0), док је Аустралија повела против Француске, а онда су Оливије Жиру и Клијан Мбапе направили преокрет (4:1).

У овом мечу Аустралијанци, за које игра и бивши играч Црвене звезде Милош Дегенек, морају свим силама да крену по три бода. Све друго би само закомпликовало ситуацију када су шансе за пролазак даље у питању.

Ни Тунис нема пуно места калкулацијама, јер их у последњем колу очекује Француска, тако да три бода на Ал Јануб стадиону је морање и за афричку селекцију. Ко ће имати више среће и закомпликовати ситуацију Данцима и "триколорима" сазнаћете после рововских 90 минута.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39