ХРВАТИ У ШОКУ, ОВО НИСУ ОЧЕКИВАЛИ: Хрватска преживела драму против Марока на Мундијалу

23. 11. 2022. у 12:55 >> 12:56

ФУДБАЛЕРИ Хрватске играли су у групи Ф на стадион "Ал Баит" против Марока. Иако је Хрватска била велики фаворит, меч је завршен резултатом 0:0, а више од мирних мрежа брине што изабраници Златка Далића нису имали праву шансу на мечу којом би угрозили ривала.

Танјуг/АП

Играло се у првих 15 минута превасходно између два шеснаестерца, Мароканци су покушавали да пробију по боковима, понајвише преко Хакима Зијеха и и Ашрафа Хакимија, а Хрвати су добро бранили гол Доминика Ливаковића.

Прву добру прилику имао је Иван Перишић у 17. минуту. Шутирао је са велике удаљености, тик преко гола Јасима Бонуа.

Највећу прилику у првом полувремену имала је Хрватска у 45. минуту. Лука Модрић је проиграо Николу Влашића, а Бону је био врхунски постављен.

Феноменалан шут у 65. минуту. Хакими је извео прекршај, а Доминик Ливаковић је то ипак решио без већих проблема.

Тањуг/АП

Пет минута касније на другој страни шанса. Прекид је извео Лука Модрић, убацио је одличну лопту, а Јуфес ел Несири умало је савладао свог голмана.

Звиждуцима су навијачи испратили играче који данас нису на терену приказали много.

ХРВАТСКА - МАРОКО (друго полувреме) 0:0 (0:0)

90' Шест минута продужен је меч.

86' Превише се од Модрића данас очекивало, поново је направио фудбалер Реала грешку.

83' Није нас вицешампион света навикао на овакве партије на Мундијалу, доста безидејно делује игра изабраника Златка Далића данас.

77' Сада проблеме да пренесу лопту на половину ривала имају Хрвати, круже "коцкасти", покушавају да нађу простор како би угрозили Мароканце, за сада га не проналазе.

70' Прекид је извео Лука Модрић, убацио је одличну лопту, а Јуфес Ел-Несири умало је савладао свог голмана.

65' Хакими је распалио по лопти из прекида, право у Ливаковића који је на страну боксовао.

57' Лука Модрић добио је звиждуке навијача након јако непрецизног додавања.

52' Бувал је покушао да припрети Хрватима, непрецизан је био.

45' Феноменално је био постављен Бону. Најбољу шансу имала је Хрватска, Модрић је одлично додао до саиграча који је шутирао, али је голман Мароканаца одлично био постављен.

41' Повредио се Влашић, показује Ловрен ка клупи да неће моћи да настави његов саиграч, а ипак, након што му је указана помоћ вратио се Влашић на терен

36' Иако игра репрезентација данас није на садржајном и узбудљивом нивоу, то није обесхрабрило навијаче који на невероватан начин бодре своје селекције, треба истаћи да Мароканци као да су домаћи, већи део стадиона "Ал-баит" попуњен је њиховим навијачима, те као да играју на домаћем терену.

28' Врше високи пресинг Мароканци, Хрвати имају доста проблема са организацијом игре., Успели су преко Ковачића да убаце лопту у шеснаестерац, али ништа више од тога.

20' - Добру прилику из прекида имао је Мароко, Зијеш је погодио право у зид са 20 метара

17' Ау! Велика шанса право ниоткуда, Перишић је одлучио да опроба ударац са преко 30 метара, тек преко пречке Јасима Бонуа прешла је лопта.

Тањуг/АП

13' Отворен меч за сада, покушава у неколико наврата преко Хакимија и Зијеша да нападне Мароко, добро се бране Хрвати.

5' Леп скраћени корнер Хрвата, међутим не тако лепа завршница.

4' Миран ток меча за сада, покушавају Хрвати по боковима, за сада одлична одбрана Марока.

1' утакмица је почела.

10.57 - Црвене се трибине "Ал баит" стадиона, феноменална атмосфера, а Мароко има велики број навијача.

Ту су и хрватски навијачи, али у мањем броју, те делује као да је Мароко домаћин.

УОЧИ МЕЧА

Репрезентација Хрватске, вицешампион на Мундијалу у Русији, покушаће да победом започне нови поход на "златни глобус", трофеј намењен шампиону.