ШАМАР ШВАЈЦАРЦИМА: Гана показала Србији пут ка нокаут фази Светског првенства

17. 11. 2022. у 13:04

Фудбалери Швајцарске нису имали добру увертиру за Мундијал у Катару, пошто су у Абу Дабију поражени од Гане резултатом 2:0, у пријатељском мечу.

Селектор "сајџија" Мурат Јакин на терен је послао скоро па најјачу поставу, али његов тим је пружио бледу партију, па се сада сигурно упалио аларм пред мечеве на шампионату света са Камеруном, Бразилом и Србијом.

Наравно, треба узети у обзир да су пријатељске утакмице једно, а такмичарске нешто сасвим друго. Ова Швајцарска је такмичарски настројена екипа и јако је опасна у турнирским форматима.

Ипак, данас им ништа није полазило од руке. Нису имали добра решења у нападу, Гана их је сачекала и нокаутирала у завршних 20 минута.

Гана је са друге стране била на озбиљном нивоу и показала да баш и неће бити толико аутсајдер у групи са Португалом, Уругвајом и Јужном Корејом, што јој многи предвиђају.

Избраници Ото Ада решили су меч у своју корист головима у 70. и 74. минуту. Први погодак постигао је дефанзивац Саутемптона Салису, када се најбоље снашао у гужви која је настала у петерцу након корнера и главом матирао Зомера.

Други је дело нападача Бристол ситија Семења, после још једне смушености Швајцараца у казненом простору.