ОРЛОВИ НА СКЕНЕРУ: КОСТИЋ ЛАСЕРСКИ, ГУДЕЉ БОМБАРДЕР! Асови Јувентуса и Севиље одлучили две велика дербија, стрелац и Миленковић

Ђ. САМОИЛОВИЋ

07. 11. 2022. у 19:33

ПРЕТПОСЛЕДЊИ викенд клупског одмеравања снага пред одлазак на мундијалску паузу на теренима широм Европе поново је протекао у знаку српских фудбалских репрезентативаца!

Упечатљив изостанак нападача Александра Митровића и Душана Влаховића због, како се тренутно чини, лакших повреда, засенили су у недељу увече својим партијама Филип Костић и Немања Гудељ и директним доприносом обрадовали навијаче својих клубова повољним резултатима у великим дербијима.

Костић је са две ласерски прецизне асистенције повукао Јувентус ка победи у окршају са најљућим ривалом, Интером (2:0), могао врло лако и до треће, али је ВАР реакцијом поништен гол Данила. Мало је недостајало да хитроноги Шумадинац поготком зачини читаво издање, али је пројектил српског фудбалера Онана крајњим напором одбио на стативу.

- Задовољан сам како играм и желим да наставим овако. Битна ми је свака асистенција због самопоуздања. Недостаје ми Душан, свакако бих се потрудио да му наместим гол - истакао је Костић за "Арену" по завршетку окршаја са Интером.

Потом је уследило пи тање: "Спреман си за Катар?", а одговор је уследио као из топа: - Наравно, увек.

"Коријере дело спорт", "Газета" и "Тутоспорт" чатили су га највишим оценама и доделили му епитет играча утакмице, док је римска "Република" читав текст посветила Костићу, истакавши да је комбинацијом интуиције и продорности одлучио дерби Италије, као и да се његов препород поклопио са Јувентусовим.

С друге стране, у једном од најватренијих шпанских мечева, нишанске справе Немање Гудеља биле су подешене на разарујући мод, за разлику од Филипових, које су плениле прецизношћу. Немања је пројектилом са неких 30 метара донео бод Севиљи у градском дербију против Бетиса на стадиону " Бенито Виљамарин", имао је и шут из колена који је завршио на пречки, док је и у надокнади времена наш репрезентативац ударцем замало матирао зелено-беле, али је Клаудио Браво сјајно реаговао.

- Углавном, када упутите ударац, знате да ли је добар. Знао сам да иде у мрежу и да је голману веома тешко да одбрани. Био сам љут на себе када ми је Браво одбранио шут, јер је то била веома добра прилика. Било је потребно да гађам више у страну, уместо што сам шутирао по средини и тако олакшао голману посао - помешаних осећања је остао Гудељ после дуела са Бетисом, срећан због своје мајсторије, али и тужан што није донео Севиљи сва три бода.

У стрелце се на другој утакмици заредом по повратку из повреде уписао и Никола Миленковић, у тријумфу Фиорентине над Сампдоријом Дејана Станковића (2:0). Лука Јовић одиграо је само полувреме у дресу "виоле", али није успео да уђе у озбиљнију прилику, док је Филип Ђуричић у дресу Ђеновљана на терену провео свих 90 минута. На Апенинима до гола је стигао и Саша Лукић у поразу Торина од Болоње (2:1).

Вања Милинковић-Савић поново је био међу стативама "граната", а Немања Радоњић на терену 30-ак минута. У "лигама петице" остали су бундеслигаши - Милош Вељковић је одиграо 90 минута за Вердер против Шалкеа (2:1), док Машовића није било на терену. Ван најјачих пет лига, на терену су се нашли Филип Младеновић и Андрија Живковић, у победама Легије и ПАОК.

ПОГОДИО И РИСТИЋ

НИЈЕ Михајла Ристића било на прошлом списку Драгана Стојковића за завршне мечеве Лиге нација, мучио се леви бек са минутажом у дресу Бенфике.

У победи лисабонских "орлова" над Есторилом (5:1), Ристић је провео само шест минута, али их је обележио сјајним поготком са дистанце и подсетио колико разоран ударац има.

БОНУС ВИДЕО: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ