СУАРЕЗ ПРЕТЕКАО МЕСИЈА: Нападач Атлетика мајсторијом оборио рекорд великог пријатеља (ВИДЕО)

30. 03. 2022. у 09:02

ЛУИС Суарез је још једном показао зашто и даље важи за једног од најбољих нападача на свету. Он је погодио у победи Уругваја над Чилеом 2:0.

Овај погодак имаће посебан значај за 35-годишњака јер је претекао великог пријатеља Лионела Месија и постао је најбољи стрелац у историји јужноамеричких квалификација.

Нападач мадридског Атлетика је постигао 29. гол на 60. утакмици за "урусе". Иначе, утакмицу је почео на клупи, а прилику да заигра добио је у 29. минуту када је заменио повређеног Единсона Каванија.

Рекорд је до сада држао Меси са 28 погодака, затим следе Боливијац Марсело Морено на трећем месту са 22, Алексис Санчез има 19, колико и Ернан Креспо.

Суарез је гол против Чилеа постигао "маказицама" у 79. минуту, а победу је у самом финишу потврдио Федерико Валверде.

Уругвај се пласирао на Светско првенство уз Бразил, Аргентину и Еквадор, док ће у баражу играти селекција Перуа.

БОНУС ВИДЕО: Пикси - Ово је тренутак уживања, сви нас хвале!

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00