ФАЛКО СА ОДУШЕВЉЕЊЕМ ПРИЧАО О ЗВЕЗДИ: Најежим се на помисао о могућем игрању у Лиги шампиона
ИТАЛИЈАНСКИ фудбалер Филипо Фалко у зимском прелазном року стигао је у Црвену звезду као велико појачање.
FOTO: M. Vukadinović
Успориле су га повреде и корона, а сада је у интервјуу за "Гоал.цом" причао о свом доласку у Србију, Црвеној звезди, Дејану Станковићу, али и о могућем игрању у Лиги шампиона.
- Најежим се само када помислим на то. Знамо да морамо да прођемо кроз квалификације, али верујемо у том. То би за нас било остварење сна - рекао је Фалко.
Омалени везиста истиче да је поносан што је после свега дошао на "Маракану".
- Веома сам поносан на то што сам дошао у најбољи клуб у Србији, жртвовао сам се да би стигао овде. Не спорим да је било тешких момената, чак сам некада мислио и да ћу одустати, али ово је награда што сам истрајао.
Није играо пуно, али кад год је био на терену показао је да се ради о одличном играчу. Његова жеља је да клуб уради оно што чека 15 година - освоји дуплу круну.
- Дошао сам овде у јануару и одмах сам се осетио сјајно. Град је прелеп, а навијачи су сјајни. Узели смо првенство и добро играли у Лиги Европе, сада имамо шансу за дуплу круну, што се клубу није десило већ 15 година.
У Звезду је дошао из Лечеа, а само један позив Дејана Станковића био је довољан да дође међу црвено-беле.
- Било је и других понуда, тражили су ме Парма и Сасуоло, али су хтели позајмицу. Срби су били сигурни у мене, разговарао сам са Дејаном Станковићем и то ми је одагнало све сумње. Он ми је објаснио какав је пројекат, како жели да игра и зашто ме жели. Много ми помаже то што се ослања на техничаре. За мене је то битно, хоћу да имам лопту у ногама и да се забављам. Ако није тако не могу да дам све од себе - испричао је Фалко, који је сигуран да ће његов садашњи тренер направити велику каријеру!
FOTO: M. Vukadinović
- Растао је уз Муриња и много ме подсећа на њега. Велика каријера је пред њим, убеђен сам.
Дотакао се и мечева са Миланом у Лиги Европе. Звезда је близу да елиминише "росонере".
- Играли смо равноправно са Миланом, можда смо и заслужили да прођемо. На Сан Сиру сам доживео најузбудљивији моменат у каријери до сада. Иако са играчем мање имали смо шансу да прођемо, али ствари нису прошле онако како смо се надали нажалост.
Говорио је и о поједниним саиграчима.
- За мене је Катаи сјајан. Није међу млађима, али има искуства и играо је у Шпанији и МЛС-у. Ту су и Николић и Петровић, двојица везиста који су 1999 годиште и имају сјајну будућност испред себе - закључио је Фалко.
Подсетимо, он и саиграчи ће имати прилику да освоје трофеј у Купу Србије. Меч против Партизана игра се у уторак од 19 сати на стадиону "Рајко Митић".
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
АМЕРИКАНАЦ СМЕСТИО ЗВЕЗДИ АФЕРУ! Познато ко је одговоран за истрагу меча против ПСЖ
21. 05. 2021. у 14:06
ДРАГОВИЋ РАЗОЧАРАО ДЕЛИЈЕ: Медији преувеличавају да је Звезда мој фаворит
21. 05. 2021. у 08:44
КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛШ: ЗВЕЗДА СТАРТУЈЕ У ДРУГОМ КОЛУ! Од Омоније до Шерифа и Слована
21. 05. 2021. у 09:09
СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју
ФУДБАБЛЕРИ Цеља у четвртак увече на стадиону "З'дежеле" дочекују атински АЕК у првом мечу осмине финала Лиге конференције (21.00). Словеначки шампион покушаће да се по друи пут заредом нађе међу осам најбољих у овом такмичењу, док грчки представник жели да одличне наступе у Суперлиги употпуни идентичним резултатом у Европи.
12. 03. 2026. у 11:14 >> 11:14
КАРЛОС АЛКАРАЗ РАЗБИО НОВАКА! Ђоковић не може да дође себи! "Ја сам у фазону - ШТА СЕ ОВДЕ ДЕШАВА?!"
Најновије вести из тениса тичу се АТП турнира у Индијан Велсу, на који је са великим амбицијама стигао и Новак Ђоковић.
11. 03. 2026. у 20:06
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)