МИЛАН ПРОТУТЊАО ТОРИНОМ: "Росонери" бројали до седам, Јувентус однео цео плен из Ређо Емилије

12. 05. 2021. у 22:51

ФУДБАЛЕРИ Милана прегазили су Торино у гостима са 7:0 у 36. колу Серије А и тако остали у трци за пласман у Лигу шампиона.

МИЛАН ПРОТУТЊАО ТОРИНОМ: Росонери бројали до седам, Јувентус однео цео плен из Ређо Емилије

Очитали су лекцију фудбалске игре изабраници Стефана Пиолија екипи Давиде Николе, те показали да се у финишу сезоне налазе у одличној форми.

Занимљиво је то да је Милан у последње две утакмице у овом граду славио са укупних 10:0, пошто је претходно победио Јувентус (3:0).

У првих 45 минута виђена су два поготка, постигли су их Тео Ернандез и Франк Кеси који је био прецизан са беле тачке.

Наставак утакмице протекао је у тоталној доминацији тима из "града моде". Леви бек је успео још једном да се упише у стрелце, а осим њега мрежу голмана Салватореа Сиригуа су тресли и Брахим Дијаз, као и Анте Ребић који је постигао хет-трик.

Милан је остао трећи на табели са 75 бодова, колико има и другопласирана Аталанта. Торино је 16. са 35 бодова и још није пребринуо бриге око опстанка у елитном друштву италијанског фудбала.

Јувентус је остао у трци за Лигу шампиона, пошто је славио против Сасуола у гостима са 3:1.

"Стара дама" је успела да се издигне после неуспеха од "росонера". Ипак, могло је лоше да почне по изабранике Андрее Пирла, али је Доменико Берарди промашио пенал.

РАДОСТ Пауло Дибала прославља гол/FOTO: AP/Tanjug

Након тога је стигла казна, а госте је до предности довео Адријен Рабио у 28. минуту. Јувентус је у последњем минуту првог дела сусрета удвостручио предност захваљујући Кристијану Роналду.

Неизвесност у утакмицу је унео Ђакомо Распадори који је смањио резултат. Ипак, важан тријумф "старој дами" донео је Пауло Дибала.

Јувентус је и даље пети на табели са 72 бода, једним мање од Наполија, а три од Милана и Аталанте.