ПАРТИЗАН СЛАВИО НА БАНОВОМ БРДУ: Црно-бели погађали главом, први гол пао после 20 секунди (ВИДЕО)

09. 05. 2021. у 16:04 >> 18:34

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су Чукарички на Бановом брду са 2:0 у 36. колу Суперлиге Србије, а оба гола постигнута су главом.

Црно-бели су повели већ после 20 секунди када је Александар Шћекић главом закуцао лопту у мрежу ривала. Задњи везни гостију је одлично испратио центаршут Слободана Урошевића.

Није било много изгледних прилика након тог поготка. Нападали су "брђани", али нису успели да пронађу пут до мреже Владимира Стојковића.

Домаћи су највише претили из прекида, но одбарна црно-белих је у скоро свакој ситуацији успела да отклони опасност.

Најбољу прилику пропустио је Миладин Стевановић који је лопту из непосредне близине послао поред гола.

Тријумф Партизана је потврдио штопер Игор Вујачић, који је такође главом савладао Петровића након асистенције Лазара Марковића.

Црно-бели су други на табели са 92 бода, док је Чукарички четврти са 68.

Састави тимова:

Чукарички (4-2-3-1): Петровић – Стевановић, Шапић, Дрезгић, Каменовић – Доцић, Мијаиловић – Пантић, Ковач, Кајевић – Јовановић.

Партизан (4-2-3-1): Стојковић – Миљковић, С. Марковић, Вујачић, Урошевић – Здјелар, Шћекић – Јојић, Натхо, Јовић – Холендер.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Чукарички - Партизан 0:2

90+3. МИНУТ - Крај утакмице!

88. МИНУТ - Врло лако је могло да буде 0:3. Јојић је извео корнер, највиши у скоку је био Урошевић, али је покушај левог бека црно-белих завршио мало поред гола.

80. МИНУТ - Партизан повећава предност. Игор Вујачић се уписао у стрелце. Лазар Марковић је одлично центрирао са леве стране, а црногорски репрезентативац је главом савладао Петровића.

78. МИНУТ - Чукарички у другом полувремена највише прети из слободних удараца. Опет је пробао Доцић и опет није дошло до промене резултата.

63. МИНУТ - Невероватан промашај Миладина Стевановића. Центрирао је Доцић, десни бек домаћих је шутирао са неколико метара и лопта је отишла неколико центиматара поред стативе. Иначе, гол је био празан, пошто Стојковић није успео да избоксује лопту.

62. МИНУТ - Осим два слободна ударца на старту другог дела утакмице ништа вредно помена се није дешавало на стадиону Чукаричког.

52. МИНУТ - Доцић је тукао из слободног ударца са неких 20 метара. Лопта је погодила Вујачића у живом зиду, па није дошло до промене резултата.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме. "Брђани" су имали одмах на старту слободан ударац из кога су могли озбиљније да припреме, али није било опасности по гол гостију.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Чукарички - Партизан 0:1

45+1. МИНУТ - Завршено је прво полувреме на Бановом брду.

38. МИНУТ - Ђорђе Јовановић пробао је са неких 18 метара, ипак Стојковић је лако зауставио тај ударац.

33. МИНУТ - Доста мирно је у последњих десетак минута. Нема много узбуђења. Партизан за сада зналачки чува рано стечену предност.

23. МИНУТ - Натрчао је Миљковић на лопту коју је промашио Шћекић, шутирао из прве, но био је непрецизан, лопта је отишла високо преко гола Петровића.

ДУЕЛ Пантић (Чукарички) и Шћекић (Партизан) у борби за лопту/FOTO: M. Vukadinović

16. МИНУТ - Много више се у овим моментима игра на половини гостију. Ипак, изабраници Душана Ђорђевића никако не успевају да створе изгледну прилику.

13. МИНУТ - "Брђани" су преузели иницијативу у поседу лопте, али још увек нису запретили Владимиру Стојковићу.

7. МИНУТ - Игра се сада мало смирила након брзог поготка Партизана. Чукарички се мало консолидовао.

1. МИНУТ - Није могло боље да почне по црно-беле. Гости су повели већ после 20 секунди. Центрирао је са леве стране Урошевић, а Шћекић главом закуцао лопту у мрежу ривала.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17