ЧЕЛСИ ОДЛОЖИО СИТИЈЕВО СЛАВЉЕ: Алонсо у надокнади срушио "грађане" и најавио маестрално финале ЛШ (ВИДЕО)

08. 05. 2021. у 20:50

МАНЧЕСТЕР сити могао је победом над Челсијем да освоји нову шампионску титулу. Ипак, "плавци" су се побринули да им одложе славље.

ЧЕЛСИ ОДЛОЖИО СИТИЈЕВО СЛАВЉЕ: Алонсо у надокнади срушио грађане и најавио маестрално финале ЛШ (ВИДЕО)

Изабраници Томаса Тухела славили су на "Етихаду" са 2:1 у мечу који се може сматрати својеврсном припремом за финале Лиге шампиона (29. мај).

Клуб из Лондона је други пут у размаку од двадесетак дана победио "грађане" и јасно им ставио до знања да ће морати добро да озноје дрес како би дошли до "ушатог" пехара.

Све је могло да буде другачије и навијачи Ситија су већ могли да славе нову титулу, али... Серхио Агуеро је при резултату 1:0 промашио пенал у трећем минуту надокнаде првог полувремена. Покушао је "паненком" да превари Мендија, но овај је био присебан и прозрео је намеру искусног Аргентинца.

Сити је до предности дошао у 44. минуту преко Рахима Стерлинга, који је дошао до лопта након што је Агуеро није најбоље прихватио и послао је у небрањен гол гостију.

Челси је много боље одиграо друго полувреме. До изједначења је дошао у 63. минуту преко Хакима Зијеха, док је тријумф донео Маркос Алонсо у другом минуту судијске надокнаде.

Сити се налази на првој позицији на табели са 80 бодова, 13 више од градског ривала Јунајтеда, али и две утакмице више. "Плавци" заузимају треће место за 64 бода.