СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Битне победе Вождовца, Новог Пазара и Пролетера

08. 05. 2021. у 18:42

ФУДБАЛЕРИ Вождовца, Новог Пазара и Пролетера на отварању 36. кола Суперлиге Србије уписали су победе и тако освојили врло битне бодове у борби за опстанак.

Вождовац је на крову Тржног центра "Стадион" победио Напредак из Крушевца са 4:2, док је Нови Пазар са чак 4:1 славио против Младости, а Пролетер је у Новом Саду са 3:0 био бољи од Радника.

"Змајеви" су на свом терену оправдали улогу фаворита и у врло занимљвом мечу дошли до три бода. Повели су у 21. минуту голом Стефана Пуртића из једанаестерца, да би Милош Стојчев у 34. минуту повисио на 2:0. Пет минута касније питање победника практично је било решено, пошто је Алекса Јанковић довео Вождовац до вођства од 3:0.

Напредак је Јована Маринковића у 62. минуту смањио заостатак, али је Стојчев врло брзо, односно у 76. поново довео домаћина до предности, да би коначан резултат на крову ТЦ Стадион поставио Марко Бачанин у 82.

Вождовац је после ове победе 10. са 47 бодова, колико има и Напредак на 11.

Нови Пазар је изненађујуће лако и то после преокрета победио Младост, а голове за тријумф Пазараца постигли су Семир Хаџибулић у 33, Абдулаје Сисе у 39, Алмир Аганспахић у 45. и 66. минуту из једанаестераца, док је стрелац јединог поготка за госте био Петар Јовановић у 22. минуту.

Пролетер је на стадиону "Карађорђе" голом Филипа Кнежевића у 63. минуту дошао до предности, коју је у само три минута касније дуплирао Милан Миросављев, да би коначан резултат поставио Кнећевић својим другим голом у 69.