ПЕТ КЛУБОВА ИСПУНИЛО КРИТЕРИЈУМЕ: Фудбалски савез Србије издао лиценце за евро-такмичења наредне сезоне

Оља Мркић

21. 04. 2021. у 15:27

КОМИСИЈА за лиценцирање клубова Фудбалског савеза Србије донела је одлуку да пет клубова из домаће Линглонг Супер лиге Србије добије лиценцу за УЕФА такмичења наредне сезоне.

ПЕТ КЛУБОВА ИСПУНИЛО КРИТЕРИЈУМЕ: Фудбалски савез Србије издао лиценце за евро-такмичења наредне сезоне

EPA-EFE/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

Самим тим, испунили су и одговарајуће квоте за учешће у Супер лиги Србије за сезону 2021/22. То су Црвена звезда, Партизан, Војводина, Чукарички и Вождовац. Ови клубови испуњавају све критеријуме и једногласно је донета одлука о њиховом учешћу под окриљем УЕФА и ФСС у следећој сезони.

Разматрани су докази везани за све критеријуме: спортске, инфраструктурне, персонално-административне, правне као и финансијске. Докази су разматрани на основу извештаја експерата за сваки од напред поменутих критеријума.

Комисија је констатовала да је пристигло девет пријава као и документација везана за испуњење критеријуме од стране клубова у оквиру поступка лиценцирања за такмичења у организацији УЕФА, односно двадесет и шест пријава као и документација везана за испуњење критеријума од стране клубова у оквиру поступка лиценцирања за такмичење у Супер лиги.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕМОТИВНО ВЕЧЕ НА ОЛИМПИКУ: Легендарни капитен се враћа кући, навијачима Роме ће бити чудно да не бодре свог вољеног сина

ЕМОТИВНО ВЕЧЕ НА "ОЛИМПИКУ": Легендарни капитен се враћа кући, навијачима Роме ће бити чудно да не бодре свог вољеног сина

ПОСЛЕДЊИ меч 17. кола Серије А доноси емотиван дуел на Олимпику, где Рома дочекује Ђенову. У центру пажње је повратак Данијелеа Де Росија у Рим, овога пута као ривала, док домаћин тражи победу којом би одржао корак за тимовима из врха табеле.

29. 12. 2025. у 09:00

ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов

ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са руским председником Владимиром Путином у било ком формату, али да је за то потребно да се ''речи и дела'' руског лидера подударају.

29. 12. 2025. у 13:08

Коментари (0)

СВЕ ПРЕМА ЗАСЛУГАМА: Жељко Митровић даје 100 нових отказа на Пинку