СЕВИЉА БОЉА ОД РЕАЛ СОСИЈЕДАДА: Андалужани за два минута преокренули резултат и "закували" борбу за титулу

18. 04. 2021. у 16:26

ФУДБАЛЕРИ Севиље победили су Реал Сосиједад са 2:1 у Сан Себастијану у 33. колу Примере и додатно су "закували" борбу за титулу.

СЕВИЉА БОЉА ОД РЕАЛ СОСИЈЕДАДА: Андалужани за два минута преокренули резултат и закували борбу за титулу

Андалужани су овим тријумфом дошли до 64 бода у првенству, имају три мање, али и меч више од водећег Атлетико Мадрида и умешали се онако из прикрајка у борбу да на крају први прођу кроз циљ.

Није ова утакмица добро почела за изабранике Ђулена Лопетегија. Реал Сосиједад је повео већ у 5. минуту преко Карлоса Фернандеза. Ипак, Севиља није одустајала и размаку од два минута је преокренула резултат.

Најпре је Фернандо у 22. минуту погодио за изједначење, а онда Јусеф Ен Несири донео предност свом тиму.

Очекивало се још голова после доброг почетка, но до краја утакмице мреже су мировале и Севља је дошла до вредна три бода.

Српски репрезентативац Немања Гудељ прилику да се нађе на терену добио је у 77. минуту када је заменио Ђоана Ђордана.

Реал Сосиједад је остао на петом месту на табели са 47 бодова.