БАРСИ КУП КРАЉА: Меси се уписао у историју, нико ово није успео за 119 година

18. 04. 2021. у 08:09

У финалу шпанског Купа краља, Барселона је у Севиљи савладала Атлетик Билбао резултатом 4:0 и освојила овај вредан трофеј, 31. пут у клупској историји.

Иако је коначан резултат веома убедљив, Барси је дуго требало да пробије бедем Баскијаца.

Прво полувреме завршено је без голова, а лед је коначно пробио Антоан Гризман у 60. минуту меча, за вођство од 1:0.

Након тога Барса је убацила у пету брзину, те је за само дванаест минута, Билбао је још три пута капитулирао.

Већ у 63. минуту, на асистенцију Ђордија Албе, предност Барселоне је дуплирао Де Јонг, а онда је на сцену ступио Лео Меси.

Он је у 68. минуту постигао трећи гол и решио све дилеме око освајача Купа краља, а уједно ушао и у 119 година дугу историју овог такмичења, као једини фудбалер који је у седам финала постизао голове.

Он се ту није зауставио већ је у 72. минуту још једном затресао мрежу ривала за коначних 4:0.

Очекивано, Лео Меси проглашен је за играча меча.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45